IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Мое прво ауто!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мое прво ауто!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
CVETKO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CVETKO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2007 во 14:34
peglaTongue
Кон врв
Carpathian Lord Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
Авто-манијак

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carpathian Lord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2007 во 14:38

Првата кола што сум ја возел (фамилијарна) била Zatava 128 1.1GX од 1987 година

 
МОЈАТА прва кола била VW 1300 од 1972 година
 
 
 
OBEY THE LORD!
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2007 во 14:46
Prvata kola koja sto jas si ja kupiv i sesute ja vozam e YUGO TEMPO 1.1 proizvedena 2000 a kade se ne sum bil so nea...Krf,Tirana,Cakovec Hrvatska, Burgas !!!
 


Изменето од KUKOC7 - 16.Ноември.2007 во 14:51
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2007 во 20:32
Ja prvo ja vozev na majka mi-Citroen C4,a za matura pred dve god.mi podarija Chevrolet Kalos
Кон врв
Bronhi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bronhi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2007 во 00:37
Застава 750 со мењач од спортска 850ка. Лудо машинче нема каде не ме искачила. Имам убави спомени од неа. Пр: ја купив попладнето околу 16 часот октомври некаде 2000, имаше дупната предна лева гума, а хладњакот решето. Пусти мерак јас, брат ми и еден другар ќе се шетаме. Ставање бензин за 500 денари пумпата-рачна во рака и 3 двелитарски шишиња со вода. Од Север накај Карпош 3 - Лептокарија - таму имаше народ. На Кале - кочи двајца пумпаат еден сипуе вода, у кола до Александар палас, истото по втор пат, двајца пумпаат еден пуни вода. У Лептокарија осмех до уши и се чаталиш - мерак шо да ти кажам. Ама бељата не фати на назад не преку Кале ќе си идеме преку Бит пазар. Напумпавме гумата Лептокарија вода допунивме од продавничките и гас до даска, ама кај Универзална издиша и неќе да се пумпааааааааа! Некако малку се дигна гумата у фичо и пак гас до даска, а имаше некое финтаџиско радио пишти мава басои мерации. За жал, на Пошта капут, ни вода имаме ни гумата се пумпа, остаивме таму фичото и пешачката до Север, ниедно време. Утре дента кога го отшлепав на вулканизер чоекот се фати за глава решето гумата, ама среќа надворешната не беше МНОГУ скината па сменив само внатрешна. Инаку вратата од кај возачот беше заглавена не се отвараше, а десната не се заклучуваше - БОЈА пола порокалово пола некој премаз оти беше мавнато од лево. Втор настан - автопат Велес - Скопје у фичо 5мина, 3 торби и гитара - се внатре - гас до даска немаше југо или 101 шо ме мина на угорницата а надолу се тркав со едно пежо 106 нема шанси батка само му мавнав - бељата ме стрефи на патарина, светнуе сијаличка за уље, застанувам ги стопирам сите што ги минав 7-8 возила, али пусто оти им мавтав претходно сега никој неќе да застане. Фиљан чоек уште го памтам млад дечко со Џета застана ме однесе до Автокоманда до бензинска купив уље и ме врати на патарина, 3ца пративме со него дома а ја и братми останавме со фичото. Стаив уљето 3литра ама пак свети, викам брат полека ке возам да не го зафркнам нешто моторот - после едно време викам: брат, а да нагазам јас помалку ке имаме пешки. Нагази брат. До даска колку иде и неиде, тресе ама лета - до дома. Утре дента го носам на мајстор чоекот инфаркт ке го стресеше кога отвори позади, се црно тоа уљето фрлало, фрлало, фрлало од кај што се мери колку уље има. Го исчисти, го отвори тоа пумпата за уље рикнала - на авто пазар 50 денари нова пумпа. еееееее да ми е сега фичуле, ама го нема. Типот шо му го шитнав после една недела гу мавна у бандера у Кучевишка бара, тогаш дознав дека немал ни возачка, да знаев немаше да му го дадам.

Уште ми е мака за тоа количе, може оти прво, ама...
Земете БРОНХИ полесно се дише
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 00:36
peugeot 306 spustena so fabricki sportski kit, i epten mi bese merak koga ja kupiv.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 10:34
Црно фичо! Веќе одамна го немам. А баш беше многу убаво!
 
 
Veni Vidi Vici
Кон врв
napoleon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 169
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај napoleon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 18:22
He he  FICO od 1986-1988
NEMA POTPIS
Кон врв
Ebu-Hurejre Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 667
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ebu-Hurejre Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2007 во 18:44
mojata prva kola bese reno dvojka (2) , a potoa si kupiv tocak , a potoa zastava 101 , duri 4 sum imal takvi , a potoa suzuki swift, pa sea pak sum ostanal samo so reno dvojka i tocakголема%20насмевка
 
 
a zaboraiv i tomos sum imalголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 16:02
Рено 4...голема%20насмевка
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 21:30
ПУНТОголема%20насмевка
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 22:35
Originally posted by nina1 nina1 напиша:

ПУНТОголема%20насмевка
и што? го вртеше воланот?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 23:41
C 2
people are strange
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 22:23
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by nina1 nina1 напиша:

ПУНТОголема%20насмевка
и што? го вртеше воланот?

газење%20од%20смеење
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.