IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Машки имиња за новороденчиња
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Машки имиња за новороденчиња

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 29>
Автор
Порака
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 20:16
Марко, Филип, Александар, Стефан, Христијан...безвремени се и убави (според мене)
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 20:56
Filip
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
ShmIzLi4kA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ShmIzLi4kA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2008 во 03:03
ALEN

Изменето од ShmIzLi4kA - 13.Септември.2008 во 03:05
Кон врв
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2008 во 13:57
Iminja sto se islamski (turski-arapski-bosanski) i sto najcesto gi stavaat Muslimanite :

Alan       Amel        Robert
Alen       Alis        Sadam
Loran      Meran        Safet
Emir       Moruan       Isan
Esmir      Jasmin       Edvin
Ajan       Agron        Muamer
Ajdin      Hajan        Ozan
Samir      Omar        Orhan
Selam      Omer        Ernes
Semir      MUHAMMED     Ervin
Selmir     Elmir        Ermin
Hajdin     Eldin        Emrah
Hasim      Elvir        Emran
Eldis      Asmir        Habib
Enis       Ajet        Sedat
Enes       Rejhan       Suad
Senih      Ahmed        NEdim
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2008 во 14:07
Bojan,Novak
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 23:24
Filip
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 23:45
sevdo,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 00:10
ја кога би имал синче дефинитивно Новак би го крстил
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 17:04
Брус, Александар или пак по мене би го крстил Иван Џуниор.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2008 во 23:23
Алексеј
Кон врв
ljupka_naumo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ljupka_naumo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 23:55
Многу ми се допаѓаат имињата Исак, Јаков, Кирил, Демијан, Горазд, Никита, Давор...
Кон врв
vili2121 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Papa Bear

Регистриран: 04.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5628
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vili2121 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 07:45
KARL
Скапа е мудроста што се плаќа со искуство
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 10:03
Vo Prilep vo golem broj semejstva imeto od dedoto e najubavo

Изменето од Gabriela_S - 27.Февруари.2009 во 16:13
Кон врв
lepoticka87 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lepoticka87 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2009 во 04:49
zdr na site... stotuku se registrirav iako porano bev registrirana so dr ime no si go zaboraviv.. iako meguvremeno cesto go sledev forumot idividi i mnogu e interesen i posakav povtorno da sum del od nego.. no eve pisuvam konkretno na ovaa tema od pricina sto sum bremena eve da se rece 9 mesec imam uste najmnogu 2 ipol nedeli do poragaj- na 18 mart vlagam u 9 a seuste nemame smisleno ime za detenceto. inaku nosam masko a imeto od svekorot nekako mi e staromodno.. sepak poradi negova cest odlucivme posto toj se vika todor- tose naseto da go krstime teodor so "e"... no eve bas sega momentalno sedime so maz mi i si kazuvame iminja no ni fali uste edno da ni e celosen spisokot.. jas mnogu sakam da se vika matej ili mateo no nekako ne mi se sl*ga so prezimeto.. imame uste nekolku predlozi no bi bila blagodarna ako mi kazete nekoe stvarno dobro makedonsko ime. da ne e starovremsko, znaci moderno, no ne i nekoe stransko kako jack, brian i sl... aj ve molam mene mi e hitno.. se nadevam ke mi pomognete. sekako ovde se obrativ zasto stvarno planiram da bidam del od ovoj naj interesen forum kako sto nekogas bev, pa so toa se nadevam deka i ke me prifatite kako vasa prijatelka ili kako da recam- dopisnicka :) pa odnapred blagodaram. kisscinja do site
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 29>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.