IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Ајде да видиме кој колку знае...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ајде да видиме кој колку знае...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
Автор
Порака
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2007 во 22:02
Originally posted by brza brza напиша:

kako go smisli ova julija,....inache ima dvospratni liftovi,..


Не сум знаела    ..ама и од кај да знам, не сум се возела во таков...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2007 во 23:46
a,kaj da se vozish?,.,.tuka?,...hahahahLOLLOL,.....tuku takvi liftovi ima vo onie najnovite stokatnici vo tajvan,...tajpei 101,...ili vo petronas towers vo kuala lumpur,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2007 во 12:00
Originally posted by brza brza напиша:

a,kaj da se vozish?,.,.tuka?,...hahahahLOLLOL,.....tuku takvi liftovi ima vo onie najnovite stokatnici vo tajvan,...tajpei 101,...ili vo petronas towers vo kuala lumpur,...


Imam eden drugar што работи во Тајван... баш ќе го прашам дали се возел во таков лифт... (сега види што ми направи, нема да можам да спијам ) Ќе мисли дека сум полудела што го прашувам

Изменето од Julija - 09.Јули.2007 во 12:00
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2007 во 18:50
zoshto da ne spiesh?,...zoshto da si poludela?,...i aj,bash prashaj go,...LOL
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
SeXy BaBy Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SeXy BaBy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2007 во 21:01
haha bas interesni odgovori davate.. ali sepak ovaa zagatka ja napisav od edna strana pa takov bese odgovorot. ne e od mene izmislena... kako i da e...  toa e odgovorot... kisss
pa dajte i vie nekoja zagatka da resime. ne samo na moite da piseme..pozzzzz
if opportunity doesn`t knock, then build a door...
Кон врв
shedow Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shedow Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2007 во 02:59
ZNAM DEKA MI SE SPIE UBAV SON NA SITE STO OSTANUVAATTongueSleepy
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2007 во 14:50
Originally posted by SeXy BaBy SeXy BaBy напиша:

haha bas interesni odgovori davate.. ali sepak ovaa zagatka ja napisav od edna strana pa takov bese odgovorot. ne e od mene izmislena... kako i da e...  toa e odgovorot... kisss
pa dajte i vie nekoja zagatka da resime. ne samo na moite da piseme..pozzzzz



Е ајде де, кога не' предизвикуваш

Си бил еден старец што имал тројца синови. Пред да умре ги повикал и им рекол:

- Синови мои, јас не сакам да го делам имотот и заради тоа ќе му го оставам само на еден од вас.
- На кого? - прашале синовите.
- Е, рекол таткото, тоа ќе го решиме со една коњска трка. Ти Петре, му се обратил таткото на најстариот син, ќе го јаваш Белчо; ти Митре ќе го јаваш Стрелчо, а ти Трајче ќе го јаваш Сивчо. Ќе одите во полето и чиј коњ ќе стигне последен на целта, тој ќе го добие имотот.

По неколку дена умрел таткото. Синовите излегле зад полето со коњите и почнале да се "тркаат". Ниту коњите не ги имале јавнато, само се влечеле цело време, се симнувале од коњите, по еден милиметар на саат оделе.

Поминал оттука некој човек и ги прашал што прават. Тие се' му раскажале. Тогаш човекот нешто им рекол и тие као стрели се фрлиле на коњите и гледале кој попрв да стигне на целта.

Прашање: Што им рекол човекот?


P.S. Малку е долга загаткава, ама се надевам дека ќе уживате барем во приказната



Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2007 во 22:21
Ау, што е ова? Никој не сака да проба да ја реши задачава
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2007 во 22:27
им рекол : ве чека татко ви кај имотот LOL

или : видов еден човек таму
LOL
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2007 во 22:43
Ne ... Демек да ги уплаши Не, не, одговорот е внатре во текстот, само добро треба се чита
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2007 во 22:55
pa toa bil tatko im 

toj covekot sto go sretnale LOL
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2007 во 16:55
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

pa toa bil tatko im  toj covekot sto go sretnale LOL


Ne, si veli vo prikaznata deka tatkoto umrel. Nema duhovi ni drugi vonzemski ili vonvremenski sustestva
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2007 во 17:03
zamenite si gi konjite
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2007 во 17:06
no zagatka imam mana
tie se trojca
taka da prviot so go tera konjot na brat mu nikogas ne e siguren deka negoviot konj kje stigne posleden
pre bi rekol da se dvajca brakja ima rezon da brzat


Изменето од anakin - 12.Јули.2007 во 21:25
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.