IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Password хакирање
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Password хакирање

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2011 во 13:22
Vo subforumot ima eden decko koj se narekuva sebe si DARK HACKER... Za da vi dokazam deka vrska nemaat programite za password crack, gi napisav site mozni podatoci za mojot pc, mojata internet vrska i sve sto treba da se znae, vidlivo i nevidlivo plus e-mail za msn... Pobarav da se krakuva passwordot so debugeri i ostalo... NIKAD NEMA DA SE PROBIE,(osven jas ako ne go kazam neli)
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2011 во 13:39
Мала шега од моја страна!среќа
Имаш многу познавање за оваа проблематика,што дури и лаик како менецрвенеење,ќе сфати некои работи.

Поздрав!



Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2011 во 13:42
Originally posted by renatax renatax напиша:

Мала шега од моја страна!среќаИмаш многу познавање за оваа проблематика,што дури и лаик како менецрвенеење,ќе сфати некои работи.Поздрав!


Nemam poznavanje nikakvo od ovaa problematika, samo iskreno sum isfrustriran od mnogu luge koi mi doagale, "ejjjj abe najdov program za probivanje passwordi". Od cista logika si rekov "ako ima takvi programi, zasto togas ne se probieni profilite na so znam Lady Gaga, ili Barak Obama, ili bilo koj?". :-D
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2011 во 13:45
Може ова да го испровоцира нашиот Дарк Хакер,па да направи попара на профилот на Лејди Гага.голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2011 во 13:59
Поентата ми е, се градат толкави MD5 датабази, се пренасочуваат сервери, се кодираат, пре-коридараат и редекодираат сите шифри и програми, се трошат може и години за да се изгради provider, за после некој да дојде и да ти каже "Just enter the victims e-mail adress". И као шо за 5 мин баш тоа програмче од 500kb ќе ја пребара датабазата на цел Yahoo (кој има преку 50 сервери) баш на таа адреса и баш у тие 5 мин ќе ја заобиколи заштитата и кодирањето што кој знае колку програмери го имаат направено?!?!? Абе ајде... Па после, аман за аман дојди, ми рикна BIOSOT. Епа рикна де... А кај е password - от?

Единствено нешто што функционира ако сакате да дознаете каде е вашата девојка/дечко е да го тракирате GSM сигналот на мобилниот телефон. Пости еден сајт кој вистина функционира, а е поставен у случај некој да се изгуби или слично.
Еве ви линк:
http://www.livephonetracking.com/widget.html

се внесува кодот на земјата, за Македонија е +389 па после се пишува бројот
пр +38977123456 ако е на вип или +38970123456 на Т-моб, +38975123456 на ОNE. Ова навистина функционира ви ја дава локацијата на мобилниот телефон по GSM сигнал.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2012 во 20:11
E bash me nasmea linkot od php :-)
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2012 во 13:39
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

E bash me nasmea linkot od php :-)


Од FBI е одобрен сајтот, инаку 8 години била во тајност оваа технологија
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.