IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Природно крзно ДА или НЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Природно крзно ДА или НЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
macenceto Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 02.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macenceto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 12:28
Originally posted by blagorodna blagorodna напиша:

Зиме се знаит-бунда,природна нормално,шо поскупа поубаа...ѓоа вистина тоа не било хумано па од памтивека љуѓето носа крзно и сеа молимте некому текнало ај сеа да не се убивале животните, ами месо шо јадиш?
 
 
aj gospogja Blagorodna daj kazi mi mene ti se molam neshto moze li?
 
Ti lichno kazi mi bi ti pretstavuvalo li zadovolstvo da imash topla bunda na sebe od sto posto krzno na sibisrski snezen bel tigar ? a?
Dali bi se falela so toa shto go nosish na sebe ?среќа
 
Dali toa ke te ispolni ?среќа
Кон врв
devojka21 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devojka21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 14:20
i jas sum protivлутина
Life is beautiful
Кон врв
Dina. Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јануари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dina. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2010 во 14:16
НЕ
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 00:32
Технологијата на производство е развиена до таков степен денес да нема никаква потреба од страдање и дерење на кожинките на невини лисици, ласици, зајаци,нерцови, диви мачки и сл.
Сепак на човечката алчност и нема крај така да модната индустрија е главен кривец и нивната неограничена побарувачка за природно крзно оди до таму што во семожната Кина постојат и фарми каде ни мачките и кучињата не се поштедени од гнасниот геноцид кој се врши врз нив.
Морбидно и грозно.
Ништо повеќе не е оправдано. Сепак не живееме во времето на Викинзите и Индијанците. Тие народи во тие епохи живееле практично надвор, немале струја, водовод, коли за патување и сите добра кои денеска ни го овозможуваат целиот комфорт на егизистирање.
А тие и убивале онолку колку им требало да преживеат со сета почит спрема животните а не да се тафрат и дотеруваат.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 13:19
НЕ! Никако...ангел
Жално е да убијат невино животинче, за некоја госпожа да се фуфка ни улицарамнодушност
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 14:16
јас сум против природно крзно греота да се убиваат животните
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 17:23
добро тоа...да
ама природна кожа на седиштата неможам да одбијам...
секако ќе ги транчат животните, барем да се искористи крзното или кожатаплазење
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 17:48
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

добро тоа...да
ама природна кожа на седиштата неможам да одбијам...
секако ќе ги транчат животните, барем да се искористи крзното или кожатаплазење

тага...........изнервираност..............плазење%20злонамерно
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 17:51
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

добро тоа...да
ама природна кожа на седиштата неможам да одбијам...
секако ќе ги транчат животните, барем да се искористи крзното или кожатаплазење

тага...........изнервираност..............плазење%20злонамерно
плазење НОУ КОМЕНТизненадувањеплазење
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2010 во 22:13
НЕ! Замислете вампирски бутик со најнова колекција човечка одрана кожа со посебна софт варијанта од одрани бебиња
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.