IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Која е вашата животна цел
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Која е вашата животна цел

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 13141516>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2009 во 22:16
Gledam na TV kako objasnuvaat deka zenite poveke sakale debelina od dolzina ? ! I sega ? збунетост

Изменето од zbunet - 05.Ноември.2009 во 22:16
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2009 во 23:29
да живеам слободно без никакви ограничувања, според мој ритам,..
подобро кажано...авантуристички.
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2009 во 12:10
Да станам модератор на форум идивидиголема%20насмевка
Хехе се зезам мојата животна цел е да постигнам успех во животот да бидам среќна да се дообразовам да основам фамилија,да станам политичарголема%20насмевка

И богами на добар пат сум освен за тоа предпоследното сеуште ми е ранонамигнување
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2009 во 17:57
za zivotnata cel moze tocno da odgovori sekoj eden na milion
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2009 во 02:36
Originally posted by ВАЖНА ВАЖНА напиша:

Да станам модератор на форум идивидиголема%20насмевка




...Рече Важна и замина од село во големиот град... да го испече занаетот кул
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2009 во 06:52
Да го видам сонцето ... од позади...голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

п.с.
рече малиот радован и крваво се насмевна/...смеење

п.с.
рано од сабајле - човек тропа најмногу глупости... п.с. нема кафе...
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2009 во 07:34
D\

Изменето од ACELERA - 27.Јануари.2010 во 03:40
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2009 во 08:10
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

Da si gi najdam odgovorite na prasanjata sto me macat среќа

Барај ги и ќе ги најдеш... не е тешко... созерцавај малку... кога ти е тешко...замисленост
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2011 во 14:59
Која е мојата животна цел? Многу лесно ја губам... а и не знам дали воопшто ја имам. Не ја разбирам поентата да имам животна цел. Сакам да истражувам во многу сфери, сакам да работам во циркус, да патувам, да ширам позитивна енергија (мада не често ми иде тоа од рака ). Не знам, немам некоја цел особена, освен да си го следам срцево.. као демек
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2011 во 15:07
Да барем делумно ја дознаам причината за сопственото постоење, да создадам нематеријалено дело што ќе остави некаков траг по моето физичко заминување од овој свет....

Кратко кажано, да бидам максимум од она што може да биде човек
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2012 во 22:10
Да имам стабилна дома сршено срце
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
alexa_1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alexa_1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2012 во 19:39
Vo zivotot mora da si posavis cel, vo sprotivno ke rabotis na ostavruvanje na tugjite.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2012 во 23:59
Мојата највисока цел беше да надминам, да оздравам... за денес да сфатам дека нема лек. Се изгубив скрос, не знам која е мојата животна цел повеќе. Веројатно да научам да живеам со... тоа.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2012 во 19:40
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Мојата највисока цел беше да надминам, да оздравам... за денес да сфатам дека нема лек. Се изгубив скрос, не знам која е мојата животна цел повеќе. Веројатно да научам да живеам со... тоа.



Треба да се разбере дека с'е додека се има желби и цели ќе има и разочарувања.

Желбите и целите се венчани за разочарувањата... си одат рака под рака. И колку што ни се желбите поголеми толку поголеми се и разочарувањата.

Оти не се реализираат СИТЕ желби. Затоа, колку ги имаме повеќе и колку се поголеми во моментот на нивнотот раѓање, толку поголеми стануваат разочарувањата од нивното неисполнување.

Вистинската мудрозт е да се живее СЕГА со оноа ШТО Е и да се прави тоа што е најдобро... резултатите ќе следат самите по себе, како последица (каузалност, карма ) на нашето прифаќање и однесување кон ова  СЕГА.
 
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 13141516>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,797 секунди.