IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Омилена книга од детството
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Омилена книга од детството

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 16171819>
Автор
Порака
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2010 во 15:08
имаше една книга
Срцката на Кате карате...среќа
многу ја сакав

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
окик Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај окик Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2010 во 18:52
Хајди , Белото Циганче и Гоце Делчев
Кон врв
One_lovE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ветеринарка

Регистриран: 10.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај One_lovE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2010 во 17:20
Кога го видов насловот на темава одма ми светна во глава: Корицата со девојчето што јаде лубеница.. А книгата се вика Касни, порасни! Не знам дали сеуште се работи како лектира или не, ама некако многу ја сакав. Сите овошја по ред беа опишани, со кратко песничка
Одма после ми е Доктор Офболи, таа книга ја имам прочитано па сигурно 10 пати. И ја обожавам!
Ама книга која што дефинитивно ја имам утепано од читање и арно ми текна да ја побарам е Шеќерна приказна од Славко Јаневски! Па има ли луѓе поинтересна книга од таа? Многу ми беше интересен тој лошиот (истовремено и ме плашеше) мислам Црна шубара се викаше. И сигурно сум дека ги има уште други што ги сакам, ама овие 3 се книгите на моето детство!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2010 во 18:44
site knigi za KARA BEN NEMSI EFENDI od Karl May
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
zoki1 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 08.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zoki1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2011 во 19:30
XAJDI
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2011 во 20:23
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Дружината братско стебло, Втората смена, Капитал, Зоки Поки, Белото Ромче, Магарешки години... голема%20насмевка
 
 
Vo moe vreme se vikase Beloto Cigance knigata...ova nekoj nov multikulturnorasnoverski naslov...плазење
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
b1ljana Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јануари.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај b1ljana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2011 во 23:08
Ги има навистина многу но би ги издвоила Волшебното самарче, Том Соер и Орлите рано летаат...
Кон врв
ajpogodi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ajpogodi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2011 во 12:02
Јас многу ја сакав сказната за Волшебниот прстен од браќата Грим,но за жал сеуте не можам да ја најдам.

Изменето од ajpogodi - 27.Јуни.2011 во 12:02
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2011 во 01:42
hajdi
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2012 во 18:37
Originally posted by Mizantrop Mizantrop напиша:

Некоја детска книга како на пример:

1. “Мојата војна“- Адолф Хитлер

2. “Капиталот“- Карл Маркс
 
3. “Страв од Летање“- Ерика Јонг
 
4. “Пофалба на глупоста“- Еразмо Ротердамски
 
5.“ Владетелот“- Николо Макијавели

изненадување

:))
Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2012 во 08:58
"Хајди" ми е најомилена од детсвтото,а кога ќе се сетам за "Мице" колку сум плачел како мал...
I just wanna feel real love.
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2013 во 02:01
Ги има навистина многу но би ја издвоила Том Соер 

Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2013 во 01:34
.....Петар Пан
Кон врв
malaka Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 22.Декември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај malaka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2013 во 01:11
Apokalipsa
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 16171819>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.