IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Во Шпанија да не има некој ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Во Шпанија да не има некој ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Во Шпанија да не има некој ?
    Испратена: 11.Јуни.2007 во 11:48
slucajno ?

I sto stana so onaa preselnica tipkata sto kanese na gosti ???

ako ima nekoj neka pise
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2007 во 11:49
ne e aktivna vo momentov mislam deka nikot i bese preselnica_mkd....

Изменето од LouWeed - 11.Јуни.2007 во 11:49
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2007 во 14:53
ok fala
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2007 во 22:36
За Македонската амбасада во Шпанија!

Znam deka moze stranava ne e za zalbi i poplaki ama se iznervirav pred nekoj den abe si mislam da ti se pljuknam vo drzavava nasa i site nejzini instiucii. Pazite ova neli nie si imame ambasadi nadvor od R.M koi glavno sluzat za pomos na makedonski gragani ili barem za toa se staveni e neznam za drugite ambasadi ama makedonska ambasada vo Spanija e 24 casa na odmor ili pauza ne daj boze da imas nekoj problem ili da ti treba nekoja informacija nema kade mora da se javis vo Skopje pa od tamu da ti kazuvaat sto kako ovie ovde spijat ma brate nema sansi da gi dobies a najveke mi e krivo amerikanci glupi vakvi takvi ama eden drugar si go izgubi pasosot pisa mail i drugiot den ete ti gi na vrata od amerikanski konzulat da se resi rabotata a ja ovde cista informacija za viza baram abe ne se pomacija ni mail da napisat moze nemoze nekakov odgovor da dadat . Stvarno ne mi e jasno sto praat osven toa aj da kazes puni se rabota spored statistika ima okolu 30 makedonci vo spanija dajta ve molam pa site 30 da barame nesto odednas nema da bide problem. Duri im pisav mail dali ima potreba da odam do Madrid ili ne ma nema nikakov odgovor ali zaebi toa e. Moze na nekoj ke mu bide odsadna statijava ali samo sakav da kazam deka e ova seriozen problem za onie koi ziveat vo stranstvo i e golema sramota za R. M

Pozdrav



Ова не го пишував јас туку го пастирав од друг член , па ме интересира дали е точно ова што го има напишано збунетостзбунетостзбунетост
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2007 во 00:05
 Si bile dvajca gresni drugarii. Im doslo vreme da odat na onoj svet i Sveti Petar im veli :
 - Oti ste bile gresni mnogu ke odite vo pekolot, e sea birajte; ima zapaden vo koj sekoe sabajle u sedum po edna lazica gomna mora da izedete i istocen pekol kade ve ceka kofa so gomna, pa sea frlajte zrepka i odete.
 I oni si frlile zrepka koj kade mu padnalo i se dogovorile po izvesno vreme da se najdat.
 Se srekavaat po toa izvesno vreme i po tapsanje se rasprasuvaat na kogo kako mu e.
 Ovoj sto otisol u zapaden pekol : - A be germanska rabota, precizno, sekoe sabajle u sedum lazica gomna i posle sum sloboden.
 A ovoj od istocniot : - A be da ti kazam pravo ; de nemalo gomna, te nemalo kofa, te nemalo koj da gi donese i uste nemam ni probano.
Кон врв
Mr.Trump Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 106
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mr.Trump Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 07:33
смеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеење
You are fired!
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 01:12
изненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадување
изненадувањеизненадување
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2008 во 09:31
A be sega duri vidov deka nekoj prashuval dali ima nekoj Shpanija. Pa ako ima neka mi pishi. i jas sakam da zapoznaam. Zapoznav 4 ama nishto... ¨zafateni¨ mnogu se.
Прилепчанка
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2008 во 09:45
si si senioritta....el culo fantastico

un beso de makedonija
Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2008 во 09:59
A be ti znajsh shto zboruvash!!!!!!лутина
 
 
Прилепчанка
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2008 во 10:34
deka spanjolkite imat dobro gazence a za nasite ne ni sumljam
Кон врв
MENANY Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јули.2007
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MENANY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 21:41
Ne sum od spanija,ama mnogu si ja sakamголемо%20гушкање,sekoe letence si odam tamu i do kaj majorka,mi ostana ibiza,blaze tebe drugarce,kaj zivees,jas sum od komsiite,malku nalevoнамигнување,a sto se odnesuva do ambasadata,ne se sekiraj ne se samo tamu takvi nasite ambasadori,abe so denovi gi imam cekano tuka i placeno pred ambasada za da me pustat da vlezam,ne mozis da gi najdis,do dusa ovie vnatre se ama po cel den jadeja makdonlald,se nadevam eden den ke mu zastani na grlotoзадоволство!

Изменето од MENANY - 24.Јули.2008 во 21:42
Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2008 во 09:49
Navistina e porazitelno kolku malku znaeme za Spanija, spanskiot mentalitet i ekonomija... na pochetokov mislev deka samo vo mojata familija e taka ama i forumdziite me razocharavte mnogu!!! тага
 
I ne samo toa tuku uste potazno e sto spancive znaat za nas. ednostavno mi se plachi koga ke slusnam sto znaat!!!
 
Znaci, imam namera da ja iskoristam temava ¨Vo Spanija da ne ima nekoj?¨za da vi pisam narednive denovi nekoi raboti za Spanija sto treba da gi znaete za da ne vi se smeat tamu kade sto ke tropnite nekoja glupost
 
Koj go interesa neka prasa sto i da e za Spanija a koj ne neka si odi i chita drugo sto go interesa... ima uste mnogu temi na forumov...
 
Za pochetok zabelezav deka na nekoi ne im e jasno kade e Spanija, pa niv da im kazam deka e vo EVROPA, vo istata vo koja sto sme i nie (im se dopagalo na nekoi ili ne ama i nie sme vo Evropa...намигнување). Znaci ne e vo Juzna Amerika... itn.
 
Za ova me pottikna eden chlen tuka na forumov (nema da kazam koj, bidejki ne sakam da go navredam kako toj mene). Se iznalupa gluposti za Spanija, a i najtazno bese sto bese ubeden deka e vo pravo...
 
Inaku, ne e loso da ne znaes, pa chovek uchi dodeka e ziv, tuku da si ubeden vo sprotivnoto...
 
I onaka malku mi e zdosadeno na forumov, prvo zatoa sto ne sum mnogu vo tek za nekoi raboti vo Makedonija i zatoa sto nekoi temi se ednostavno ¨zatrueni¨....
 
Znachi se chitame 
 
 


Изменето од biljana.madrid - 26.Октомври.2008 во 09:49
Прилепчанка
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2008 во 22:02
abe aj ne zaebavaj....ima nekoj so ne znae kade e spanija!?!?!?среќасреќа
zalosno.....


Изменето од blackeye - 26.Октомври.2008 во 22:02
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.