IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Во Шпанија да не има некој ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Во Шпанија да не има некој ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
maimak Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Октомври.2015
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maimak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2015 во 17:31
Здраво! Јас сум Македонец / шпански девојка и сакав да знам сите Македонци што живеат во Барселона. Ние може да биде еднаш неделно или месечно и се забавуваат!
(Por desgracia mi español es bastante mejor, porque nací y crecí aquí, pero adoro a la buena gente macedonia y nuestra cultura, escribidme!)

поздрави:)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.