IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Во Шпанија да не има некој ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Во Шпанија да не има некој ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака Обратен редослед
maimak Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Октомври.2015
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maimak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Во Шпанија да не има некој ?
    Испратена: 04.Октомври.2015 во 17:31
Здраво! Јас сум Македонец / шпански девојка и сакав да знам сите Македонци што живеат во Барселона. Ние може да биде еднаш неделно или месечно и се забавуваат!
(Por desgracia mi español es bastante mejor, porque nací y crecí aquí, pero adoro a la buena gente macedonia y nuestra cultura, escribidme!)

поздрави:)
Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2012 во 19:50
Македонскиот допрва ќе треба да се дува....споро оди ама се дува.
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2012 во 16:45
a shto majka barash pa  u shpanija?изненадување

..ne gledash li deka i nivniot balon previsoko se dignal pa,...sega mu preostanuva ushte samo da pukne , ama ne se znae koga .

..na site  ke im pukbnat , samo makedonskiot ke ostane da lebdi ,...sam na  neboto ! намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
MacJoseph Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MacJoseph Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2012 во 16:27
Nemojte da ve lazi umot da idite vo Spanija! Tesko se najduva rabota, ja nema ni za spancite, se kratat pari od site strani, se brka od rabota, itn, itn. Mozebi ke uspeete da najdite rabota po turisticki mesta, ama ke bidi na crno, a kontrolite se zasileni. Za obrazovanie da ne pravime muabet, vladata go skrati budgetot od obrazovanie (uste ednas), a i inaku obrazovanieto ne e na najvisoko nivo. I spanci i stranci gledaat da najdat nesto podobro otkolku Spanija.
Pozdrav
Кон врв
LGBT Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LGBT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2012 во 15:27
Ако сака некој да објасни подобро како е можно да се емигрира во панија? Преку образование, колку пари и слично. Благодарам.
Кон врв
NatashaT Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Мај.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NatashaT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2012 во 20:33
Zdravo Makedonci,

Planirame so decko mi na pocetok na juni da odime vo Spanija, Magaluf,Majorka, da barame rabota. Sto mislite, moze da se najde rabota tamu koga kje stigneme, kakva e situacijata?

Nie barame i na internet, ama tesko vaka da ne primat.

Fala odnapred
Кон врв
victoria Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај victoria Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2012 во 10:44
А бе, еден коментар да пишам атер да не ви се стори ама има македонци (малку, ама има) ама ептен ујдисани се со Бугарите па по нивни ум се тргнати т.е. многу од нив по деликтивни активности се тргнати, посебно сега кога нема работа. Многу криминал бе има од ова Романциве предводени мафии, страв да те фати.
То е. Ако има некој чесен македонец тука нека пиши Лична порака да си помуабетиме, а кој не е чесен ич да не се малтретира оти можи да нае*и Инаку јас сум во Јужен Мадрид.
Поздрав до сите и пишувајте на темава :)
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2012 во 10:57
kaj otide be?изненадување

...da ni kazeshe ...i shpanija da ne e ,...sluchajno,...pomizerna od...celata severna amerika ?збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
UNITONO Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај UNITONO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2012 во 20:49
pa nema mnogu makedonci ,jas ziveam veke 10 godini vo cantabria i ne sum zapoznala nikogo ,samo bugari premnogu
Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2012 во 23:09
Mesito be
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2012 во 23:09
Tema: Во Шпанија да не има некој ?


Ima... eden kup Spanci... i Spanjolki
Incredible Blue
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2012 во 15:33
....blaze si im ....na tie shto gi ....ima!да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2012 во 15:32
..како нема,еве јас сум во Барселона!...почекај ме,палам патиките...како и да е ќе дотрчам ,се гледаме вечер во 22,00 кај фонтаната.за пропознавање лесно е...ако видиш некој да стои одстрана и зјапа наоколу а највеќе во небо..тој сум!.големо гушкање
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2012 во 10:08
Hey makedonci , ima li nekoj u Spanija za da se videme , eve pred saat vreme stignav tuka pa denes i utre ke bidam vo Madrid ...........ako ima nekoj neka me kontaktira po lp
pozdrav pa se nadevam ke sretnam nekoj slucajno na ulicite tuka
 
 
Vreme e za utrinsko kafe da se rasonam  malce
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.