IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование > Наука
  Активни теми Активни теми RSS - Хемија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хемија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
Автор
Порака
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2007 во 18:39


hemijata e sposobnost da se povrzuvaat razni hemijski elementi ...

elektrikata se bazira na slobodnite elektroni ...

hemijata se bazira na valentnosta na spojuvanje ...
toa se brojot na elektroni vo poslednata orbita ...

vodorodot e edno-valenten
kislorodot e dvo valenten ...

i taka se pravi H-O-H ...

ili H2O ... vodata ... :)

mnogu ednostavno ....

slicno se pravi i covekot ....
na mnogu ednostaven nacin ...

a ne slozeno kako sto ne ucea koga bevme mali ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
macenceto Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 02.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macenceto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 20:17
 JAS OBOZAVAM HEMIJA I NEZNAM AMA SUPER E
NITU EDEN PREDMET NEMAM SAKANO I STUDIRANO TOLKU MN KAKO HEMIJATA
 
 
no sepak na kraj moite studii pominaa vo drug pravec...


Изменето од macenceto - 08.Јануари.2008 во 11:11
Кон врв
hacko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Ultimate HackMan

Регистриран: 19.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hacko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 15:53
Originally posted by *DrEaMeR* *DrEaMeR* напиша:

Сакате ли хемија? Мене ми е најомилен предмет во училиште и за во иднина планирам да студирам хемија на ПМФ!

Сакате ли вие? И како ви оди? Дали ја сакате научно-истражувачката работа? Дали сакате да експериментирате? Tongue

- Јас го обожавам тоа!


Sakam da ekspirementiram,no inaku povekje ja sakam fizikata
Svijet je okrutan...Okrutniji od juce...
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 01:32
Originally posted by hacko hacko напиша:

Sakam da ekspirementiram,no inaku povekje ja sakam fizikata
Па и во физиката постојат експерименти, и таму можеш да експериментираш.
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
IN@ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IN@ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 21:53
Obozavam Hemija nema pouba prirodna nauka, premnogu e sovrsena
Кон врв
*DrEaMeR* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 310
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *DrEaMeR* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 15:34
Originally posted by IN@ IN@ напиша:

Obozavam Hemija nema pouba prirodna nauka, premnogu e sovrsena


точно
Кога се сака се бара начин ... а кога не се сака се бара изговор!
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 14:26
Додека учев порано многу ми се допагаше хемијата. Во средно не учиме Хемија и се оддалечив од неа. Како и да е хемијата е закон предмет.
Кон врв
xman Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај xman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 20:08
хемијата и физиката се надоврзуват и убаво е да се изучуват и двете науки, а за тоа е најсоодветен мислам технолошки факултет. јас сум машинец и стварно жалам шо имам ногу малку познавање од хемија.
Кон врв
Рокси Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Рокси Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 16:50
Originally posted by *DrEaMeR* *DrEaMeR* напиша:


Сакате ли вие? И како ви оди? Дали ја сакате научно-истражувачката работа? Дали сакате да експериментирате? Tongue

- Јас го обожавам тоа!Ја сакам хемијата и се шо е поврзано со неа
Eternity is a mere moment.. just long enough for a joke!
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 22:23
da,poveke od fizika.
prvo mora da dojde do hemija kao bi doslo do fizicki kontakt
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 09:49
смеење Абе забеган еден! голема%20насмевка плазење Децава зборуваат за школски предмети, а ти одиш на „применета хемија“!   

Изменето од Zlatnik - 05.Февруари.2009 во 10:22
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
Pentakostalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pentakostalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2009 во 16:24
od fizi4ko nema po ubo:D:D
Одете мегу сите народи и создавајте од нив мој ученици крштевајки ги во името на Таткото, Синот и Светиот Дух
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2009 во 11:45
hemijata e del od mojata profesija i sekogas sum ja sakala
Кон врв
Kostova Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kostova Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 01:08
da ne imate nesto vo vrska so Srebro podatoci zanimlivosti ae pisiste ako imate tnx odnapred
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.