IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Грди Тетоважи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Грди Тетоважи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 16>
Автор
Порака
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2007 во 01:52
Originally posted by anakin anakin напиша:

hahahah
dobar si boogie
mi se dopagja kako go branis svojot biznis
ubavo e toa
cenam taka
pozdrav

Е не дека го бранам бизнисот но имам слушнато повеке варијанти на тоа како тетоважата не е верски поддржувана и од христијаните и од муслиманите додека другите религии немаат ништо против тетоважата.
За муслиманите баш и не ми е гајле но и нивното недржи со тетоважата,а за христијаните ми е криво бидејки тетоважата ги спасувала самите христијани од муслиманизирање(посебно 500 год. во Македонија)а сега кога немаат потреба од неа се прават на тошо и го препишуваат како голем грев
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2007 во 01:59
Темава ја изгуби смислатаDead


Грда тетоважа да пуштам да имам ама нема да ја ставам чисто  да не бидам погрешно сватена...

И јас имам грда тетоважа и што сега треба да ви ја покажам?Кога таа  за некој може и  е убава!

Само може да се јаде бурек за свашта DeadDeadDeadDead

Иначе анакин душичко не се соблакам јас така лесно без чустава има сеуште такви луѓе верувајWink


Изменето од SeXY - 31.Мај.2007 во 02:02
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2007 во 02:30
аман бе ти што толку лично ја свати темата,зборуваме општо а ти ако несакаш да учествуваш немораш
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2007 во 02:35
Само одговорив на анакин Smile а иначе баш јас знам за темава никој не пуштил Грди тетоважи туку зботррат за дали треба или не да се тетовираме ајде ти регулирај кој оишува на темата

Изменето од SeXY - 31.Мај.2007 во 02:36
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2007 во 02:40
Си правиме муабет,исто како што не има оние што сакаме тетоважи така има и онакви што не сакаат тетоважи.Па ти иако се помалку оние што несакаат тетоважи нели со 20% според рамковен договор имаат право да се изјаснат и тиеLOLLOLLOLLOLLOL
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2007 во 08:37
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2007 во 22:56
Originally posted by SeXY SeXY напиша:


Само одговорив на анакин Smile а иначе баш јас знам за темава никој не пуштил Грди тетоважи туку зботррат за дали треба или не да се тетовираме ајде ти регулирај кој оишува на темата


mislam deka nikoj ne rece dali treba ili ne treba da se tetoviras , toa e tvoj licen izbor, samo jas mislam kako i uste nekoi clenovi na forumot, deka site tetovazi se grdi.
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2007 во 23:17
LOL епа следете ги вашите постови па после зборете и нормално прочитајте што се бара од тематаWink (не зборете дека сите таттоо се грди туку ствете сликички од грди  тетоважи кај што мајсторот бил лош) TongueTongue


Ајде еве една лично што ми беше посветена и јас ја посветувам ( си знае  кој ) LOLLOL  да види малце како еLOLLOL

Уште од сега Среќен Роденеден се најубавоBig%20smileTongueWink
Кон врв
Thor Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Thor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2007 во 23:48
Lele koj e ovoj sto vakva tattoo mu osvetuvas tolku li ti e "drag" ??

p.s super forum, imam i jas nekoi sliki od grdi tetovazi, ali nov sum tuka, da vidam kako se stavaat sliki pa ke vidite sto e grda tetovaza!!
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2007 во 01:29
Колку да помогнам,на овој линк има упатства како да се ставаат слики
Како да ставиш слика на иди види
прочитај па ако има нешто нејасно слободно пиши порака
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2007 во 13:05
(не зборете дека сите таттоо се грди туку ствете сликички од грди тетоважи кај што мајсторот бил лош)

nema potreba da stavame sliki, kaj i da vidis nekoj tetoviran grdo e
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2007 во 15:17
Абе бутел пак наметнуваш твое мислење,забораваш дека комунизмот одамна заврши во Македонија и дека сите луѓе имаат право на свое мислење.
Инаку да појаснам се мисли на не убаво изработените тетоважи,или на оние тетоважи што не се по ваш вкусWink
Ете бутел може да става слики од секакви тетоважи бидејки у глобала тетовирањето не го сака,е сега и ја не ги сакам плавушите но тоа незначи дека сите се ружни или дека сите се к*рвиLOLLOLLOLLOLLOLLOL
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2007 во 15:33
lele SeXY  kaj ja najde onaa grdotija od tetovaza, ona e tetovirano ili naskrabano so nalivpero LOLLOLLOL
nemam poruzno videno od ovaa tetovaza LOL
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2007 во 16:25
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Абе бутел пак наметнуваш твое мислење,забораваш дека комунизмот одамна заврши во Македонија и дека сите луѓе имаат право на свое мислење.Инаку да појаснам се мисли на не убаво изработените тетоважи,или на оние тетоважи што не се по ваш вкусWinkЕте бутел може да става слики од секакви тетоважи бидејки у глобала тетовирањето не го сака,е сега и ја не ги сакам плавушите но тоа незначи дека сите се ружни или дека сите се к*рвиLOLLOLLOLLOLLOLLOL


ne bre Boogie, citaj pogore sto napisav, sekoj si nosi sam odluka...a za komunizmot ne zbori, Gruwevski e olicetvorenie na komunisticki diktator, ama toa e tema za tvojot podforum

i bravo, primerot so plavusite e bas vistinskiot, a Sexy tebe podobro ke te razbere od mene
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,235 секунди.