IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Црна магија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Црна магија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 9>
Автор
Порака
rome Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (2) Благодарам(2)   Цитирај rome Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2007 во 00:22
butel ne se slozvam so toa shto vervash oti je protiv Biblijata.ubavo shto vervash vo Hristos ama ako ne vervash oti gjavolot postoi izvini ama si lagana oti toj go dojse svetot na ovoj nachin i ima mnogu deca negovi shto rabotaat sega tuka.nemozish da bidesh vernik vo Hristos i da ne vervash drugo shto je vo biblijata.
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel
Кон врв
gunslinger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 116
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gunslinger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2007 во 00:24
Ne veruvam vo nikakvi magii a nemojte ni vie no ne e loso da se veruva vo Karma (akcija - reakcija)
Кон врв
rome Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2007 во 17:25
abe koj kako saka neka verva za crnata magija no se znae oti postoi i dali sakate da vervate ili ne neje vazno ama mnogu gi zavladuva mladite.
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel
Кон врв
miki-li Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1176
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај miki-li Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2007 во 23:23
Jas mislam deka crna magija postoi bidejki ja imam oseteno na moj grb, a sto se odnesuva do ona: veruvaj vo gospod i nikakva magija nisto ne ti moze, e tuka so ova ne se sl*gam, zosto ti veruvaj kolku sakas- onoj koj ti se nameril da ti napravi nesto loso- bidi siguren deka ke ti napravi ili najmalku ke ti ja zeme srekata sto ti bila nameneta na tebe.
I sto e najstrasno koga sakas da ja "trgnes" magijata od sebe, barajki spas, ke stignes do onoj kaj kogo ti bila napravena magijata. Isto kako onie sto pravat virusi i antivirusi...........


Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2007 во 23:31
ni crna ima,...niti bela,...se se toa babini devetini,..LOLLOL
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
miki-li Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1176
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај miki-li Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2007 во 23:39
Ako ima Gospod moe baranje do nego bi bilo da gi kazni onie sto od cista mira za pari, pravat magii na drugi luge na koi ocite ne im gi videle a im go pravat zivotot pekol.
Zosto gospod, ako e praveden ne gi kazni tie sto pravat magii?
Кон врв
rome Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2007 во 02:33
Originally posted by miki-li miki-li напиша:

Ako ima Gospod moe baranje do nego bi bilo da gi kazni onie sto od cista mira za pari, pravat magii na drugi luge na koi ocite ne im gi videle a im go pravat zivotot pekol.
Zosto gospod, ako e praveden ne gi kazni tie sto pravat magii?
Gospod ke im sudi na onie sto praat magii no im dava vreme za da se pokaat.a za na onie sto im se napravilo magija ako bile vernici nema da gi fatela magijata.
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel
Кон врв
Schumacher Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schumacher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2007 во 08:39
Како ва црна магија бре.Тоа се само бабини деветини.LOL
Кон врв
miki-li Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1176
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај miki-li Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2007 во 10:34
A kakov treba da bide eden vernik za tebe Rome? Po cel den da sedi vo crkva ili vo manastir, da odi vo Vodoca i da go zaveduvaat popovite? Da nosi crni dolgi haljini, krstovi?
Jas sum obicen covek i ti moze samo malku poveke da si zabegan po tie raboti a toa ne znaci deka si pogolem vernik od mene!!
Verata e vo luigeto, toa e intimna rabota i nikoj ne moze da kaze za sebe jas sum pogolem vernik od drugite, nitu ti mozes da kazes deka jas ne sum bil dovolno golem vernik pa zatoa imam problem so crnata magija.


Изменето од miki-li - 12.Јули.2007 во 13:25
Кон врв
goor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 844
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2007 во 13:34
jas mislam deka seto toa so magija ni e vo potsvesta i deka ne postoi takvo nesto.......

a toa deka ako veruvas vo hristos magijata ne ti moze nisto mislam deka ne ste vo pravo.........zatoa sto ako postoi crna magija mora da postoi i dobra magija(za nea ne pisuva vo biblijata ni za crna ni za bela).......koja sto stiti......ako ne sum greska i vo magija lugeto veruvale mnogu vreme pred hristos........pa kako se branele togas od crnata magija (koga ne znaele vo sto da veruvaat)....?????????
end off days 15...14...13....
Кон врв
Gideon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 302
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gideon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 13:24
Jas mislam deka site sto se bavat so takvi raboti se gresni i toa pod ednakvo!
Znajte samo ako veruvate vo magii,gjaoili vesteri,navi,sejtani i blablabla,istivi ke ve nadvladeat,No so mnogu crsta i slina verba vo Bog ovie demonski raboti nisto ne vi mozat!
Nisto ne e pojako od Carstvoto Gospodovo!
Nikoj ,nikoj Ziv!
In God we Trust!
God Bless our Land!
Кон врв
goor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 844
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 14:35
gideon a kaj vo biblijata pisuva nesto za crnata magija////nikade.
sto znaci crna magija ne postoi.......kako sto ne postoi zevs kako sto ne postoi buda kako st ne postoi krisna kako sto ne postojat ni bogovite na vudu kako sto ne postoi ni bog(toa ke go objasnime na druga tema)
sto znaci se vi e vo glavata......
end off days 15...14...13....
Кон врв
Gideon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 302
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gideon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 13:20
Pa toa i jas sakam im go kazam bre more Goore!DEka toa se samo paranormalni raboti,deluvaat isklucivo na pshicka baza,me razbiras sega!!!
SAmo da znaes onak cisto informativno  vo Bibljata dosta cesto se spomnuva Magijata,posebno vo Stariot Zavet,i noviot normalnoWink!Aj da ne bidam ko kolegive da zatrupuvam so Biblski citati,treba da mi veruvas sega, zatoa ne gresi dusa ko nezneas,RAzumes!
Tuku aj ne mozam da se vozdrzam pobaraj vo Bitieto i Izlezot pa ke najdes,mnogu nesta za magionicari,vracevi ,bajaci i gataci!WinkZnaci pimi kako astrlogija,magepsnici,vracari,vesteri i slicni gi ima vo Biblijata i toa na povekje mesta! Prmer: A izvan grada ostat će psi - vračari, bludnici, ubojice i idolopoklonici te svi koji vole i govore laž.(Otkrovenie 22:15) 
DAnke
In God we Trust!
God Bless our Land!
Кон врв
PravoNagore Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PravoNagore Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 13:36
VERUVAM DEKA IMA LUGJE KOI NAVISTINA SE ZANIMAVAAT SO CRNI MAGII, NO VO DEJSTVIETO NA MAGIJATA NEZNAM DALI DA VERUVAM...JAS SI IMAM SVOJA RELIGIJA, KOJA JA POCITUVAM, I NEZNAM DALI DA VERUVAM VO TOA. SEPAK, AKO ZABELEZAM LUGJE KOI PRAVAT CRNI MAGII, NE DAJ BOZE NA MENE, MISLAM DEKA BI SE OSUDIL DA ODAM VO PEKOLOT ZATOA STO NE BI MI TREPNALO OKO DA UBIJAM...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.