IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - LOMO
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

LOMO

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
moz pos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 335
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moz pos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2007 во 16:50
Originally posted by D'Dalton D'Dalton напиша:




 Makedonija Cry, okolu 300-400$


WOW pa ne se normalni....Prototip da si napravev pomalce kje kostase...
Sto e toa obicno plastice/guma....

HAhaha epa jas si ostanuvam na moeto koe e improvizacija....e sea gi nema tie stegite od strana za podesuvanje ama funkcionira

a ona srcija, trakatanci... i drugi gluposti sto treba da go prevzemat  oblikot na booken-ot mi e totalno KITCH i nepotrebno (ova e moj licen stav)





Изменето од moz pos - 27.Мај.2007 во 16:59
Кон врв
moz pos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 335
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moz pos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2007 во 16:52
Originally posted by D'Dalton D'Dalton напиша:


Jas bi gi kupil ako imam set od lekji i ova mi e samo +



Navistina bi potroshil tolku mnogu pari ????!!!!ShockedShockedShocked
Кон врв
Bob Rock Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 188
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bob Rock Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2007 во 17:27
Ovaa  kamera pod "lomo" li spagja Smile
http://www.kunsthaus.ch/ausstellungen/2005/tichy/en/index.htm


Изменето од Bob Rock - 27.Мај.2007 во 19:07
_______
Niz mojot zivot pominuvaat mnogu budali-samo jas ostanuvam
_______
Zdenko
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2007 во 23:59
Lomo e fabrika koja gi proizveduva legendarnite Smena i Holga koi iako tehnichki se totalno gjubre vo odnos na Kanoni Manoni, Nikoni Mikoni LOL uspejaa da se najdat vo racete na skoro site umetnici. Duri i fotografii od Holga ima i na najprestiznite muzei i galerii vo svetov. So dobar marketing im uspea duri i da bide totalen hit. Pred nekoe vreme vo race mi padna nekoja kniga za fotografija za pocetnici i amateri kaj eden prijatel i vaka imase podelba - rangefinder, SLR i Holga Tongue, normalno za amateri nema potreba od povekje
Aj na site pozdrav
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2007 во 00:05
Originally posted by moz pos moz pos напиша:

Originally posted by D'Dalton D'Dalton напиша:




 Makedonija Cry, okolu 300-400$


WOW pa ne se normalni....Prototip da si napravev pomalce kje kostase...
Sto e toa obicno plastice/guma....

HAhaha epa jas si ostanuvam na moeto koe e improvizacija....e sea gi nema tie stegite od strana za podesuvanje ama funkcionira

a ona srcija, trakatanci... i drugi gluposti sto treba da go prevzemat  oblikot na booken-ot mi e totalno KITCH i nepotrebno (ova e moj licen stav)






Srcinjata i trakatancite se super ako rabotis svadbi, mislam deka ke bides totalen HIT, i ke ja izvadis lekjata za 1 nedela 100%, kitch? ne veruvam deka e kitch, zavisi kako gledash na namenata zan forografijata, svadba, veridba, krshtevka tuka toa funkcionira i ne e kitch, momentot e takov
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2007 во 10:31
mi doagja da si kasnam od odredeni delovi od teloto koga gledam kakov hit stanaa lensbabies!
imeno jas slucajno go nacekav nivniot sajt ushte koga pocnuvaa i koshtaa nekoi 20-30$ ako dobro se sekavam i ne bev na cisto dali se zaebancija ili navistina neshto prodavaat :-P, sakav da gi probam, demek i ako se zeznam za eftini pari se zeznuvam, i epten mi se dopagjase kakvi efekti davaa i deka se pionerski/hakerski like,  ama kakov sum aljkav ... zaboraiv ...
sega voopshto ne mi se dopagja shto se tolku skapi i vlegoa na pazar kako skap brand... duck it ...
jas voopshto ne mislam deka se kitch-naprotiv, i ne samo za svadbi i za art foto

Кон врв
Igor-T Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 622
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor-T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2007 во 01:10
Znachi...

Ako jas slikam so mojata:




...Jas kje stanam LOMOGRAFER?

:)

Pozdrav

Igor


PS: Ja dobiv na poklon skoro.
      Ushte ne sum fotografiral so nea.


Изменето од Igor-T - 29.Мај.2007 во 01:17
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2007 во 01:29
Vo princip ke bides lomografer, a u stvari ke bides fotograf so los fotoaparat, mislam deka za prav lomografer treba da zemes edna mrsna Holga 120mm, da razvivas cross process, i da si gi sakas rezultatite (kolku poveke rakija dodeka gi gledas fotkite tolku poveke ke ti se svigjaat LOL)
Imaat i drugi interesni igracki, a mesto smena zemi kiev (zeiss ikon clone) i ke se iznenadis od Jupiter lekjite. Za lomograferi - Holga, super sampler, color sampler i se sto izgleda kako vo fotoshop ama ne e Wink
Pozdrav
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
moz pos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 335
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moz pos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2007 во 10:31
Pa moze i so smenata... ako zaboravis da ja premotas, kje dobies abstract sto bi ti se svigjal nekoe vreme :D...ali ako ne go sakas  efektot i pak zaboravis da go premotas filmot, e togas mislam deka bi ja podaril nekomu :)))
Кон врв
moz pos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 335
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moz pos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2007 во 15:39
E sega vaka

Ne sum imal yashica na raspolaganje tuku LOMO Lubitel 166B

смеењегазење%20од%20смеењетанцување


Finta e celoto ...se otvara kapakot po sopstvena zelba, ima WOW vigneting, ima sitni dup4inja ..

Kojznae shto fotografii kje isko4at ...bash me fati entizajazam za filmot...

Ajde shot bide bide ...

Se snajdov so filmot, edno vreme dur go mestev mislev deka nema obelezano na zadnata hartija broj na poza, ali si dojde se na mesto...
E sea za vadenje neznam dali treba da se potegne levo/desno ra4kata za premotuvanje na filmot za da izleze toa spoolot (mnogu krefko mi izgleda)
kako i da e
eve gordo si gi koristam produktite na LOMO koi se vinovni za mnogubrojni Internet Hipi Pop Sub Kulturi ,4ii slu4ajni FOTO rezultati gi obozuvaat do besfest....

eve nekolku linkovi

http://shop.lomography.com/lubitel/


http://shop.lomography.com/smena/


газење%20од%20смеење
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.