IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Обрежување да или не?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Обрежување да или не?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
Автор
Порака
Pejik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pejik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2010 во 20:30
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:Подобро е што порано да се направи зафатот, ама ако НАВИСТИНА не може да се провлече кожичката...тоа урологот ќе каже дали треба. Инаку може покасно да има проблеми при сексуални односи и при мокрење. И плус е похигиенски кога е обрежан, шо има врска што не е муслиман.
Нема врска со хигиената,туку тек откако ќе се биде обрежан треба повеќе да се посвети на хигиената,заради можни инфекции!доста%20е
Кон врв
Pejik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pejik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2010 во 18:15
Originally posted by Biba_G Biba_G напиша:

Originally posted by sweet angel sweet angel напиша:

vaka,se namaluva osetlivosta na glavickata na penisot,toa ne e nikakva moja ideja,tuku mi go potvrdi licnost koja ja znam,a imase vakva operacija.pozdrav do site


немој погрешно да ме сватиш,ама не верувам во тоа...нема основа за такво тврдење...сепак,можеби чувството е субјективно...дури да се привикне на новонастанатата ситуација
Пробај,па ќе знаеш.размислување
Кон врв
BiBi_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 27.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiBi_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2010 во 10:14
размислување...пак се излажав...помислив дека конечно нешто кажал

NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!
Кон врв
Pejik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pejik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2010 во 22:55
Koj!?..Што да ти каже?
Кон врв
iskren28bt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iskren28bt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 20:00
Obrezuvanje ? zosto da ne ...
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 20:09
Originally posted by iskren28bt iskren28bt напиша:

Obrezuvanje ? zosto da ne ...
 
 
Ajде кажи зошто да не ...среќа
Кон врв
FarukOzturk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јануари.2013
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FarukOzturk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2013 во 21:40
Nema vrska, jas pravev sunnet na 25 godini, pa nisto ne mi se namali posle toa vo vrska so osetlivosta, zavisi kaj kogo kako kako i kaj site drugi operacii, edino, na moja vozrast poveke se poznava praveno operacija kako luzna ama sto da se pravi, i smetajte 1.500.000.000 luge imaat sunet, taka da, ne stravuvajte, poveke luge stradaat od drugi operacii odosto od ova. Sto ste se isplasile, ama podobro e da odite kaj specijalisi. Pozdrav!!
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2013 во 00:38
не знам зошто сеуште се прави толкава галама околу нешто што е произлезено како религиски обред, и нема никаква допирна точка со медицината, здравјето и хигиената
не сум ни за, ни против, сееедно ми е... само потенцирам дека не ни може всушност да се коментира тоа, секој со свој избор...


Изменето од zabegan - 06.Јануари.2013 во 00:38
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Guilty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 411
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Guilty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2013 во 01:07
mojov se soblekuva skros.црвенеење
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.