IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Обрежување да или не?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Обрежување да или не?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 8>
Автор
Порака
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2008 во 12:56
vaka,se namaluva osetlivosta na glavickata na penisot,toa ne e nikakva moja ideja,tuku mi go potvrdi licnost koja ja znam,a imase vakva operacija.pozdrav do site
Кон врв
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2008 во 12:57
toa ne znaci deka nema seksot i ponatamu da bide ubav i da pretstavuva zadovolstvo,vo nikoj slucaj ne znaci toa
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2008 во 13:08
Originally posted by sweet angel sweet angel напиша:

vaka,se namaluva osetlivosta na glavickata na penisot,toa ne e nikakva moja ideja,tuku mi go potvrdi licnost koja ja znam,a imase vakva operacija.pozdrav do site


немој погрешно да ме сватиш,ама не верувам во тоа...нема основа за такво тврдење...сепак,можеби чувството е субјективно...дури да се привикне на новонастанатата ситуација
Кон врв
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2008 во 16:15
mozebi e individualno,ne znam.moze ne e taka kaj site.toj pravese operacija pred dve godini.ne veruvam deka se uste se priviknuva.pozdravce
Кон врв
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2008 во 16:23
mene sepak mi e logicno da se namaluva cuvstvoto.sega ke objasnam zasto.koga penisot ima kozicka koja go prekriva,toa sto e pod kozickata e mnogu poosetlivo i ponezno,zasto ima sto da go zastiti.e sega neli koga ke ja zasecat i koga ke ja zavratat kozata nadole,glavickata ostanuva nepokriena.so tek na vreme glavickata koja e gola i nezastitena mora da se prisposobi,i nejzinata mazna i nezna koza stanuva pocvrsta i porapava,a so toa se namaluva i osetot.jas ne teram nikoj da veruva vo ova.samo prenesuvam edno iskustvo,mozebi e toa individualno ne znam.pozdrav do site
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2008 во 12:42
...stanuva glupavo da objasnuvam,ama znam i ne treba da prasuvam ili da mi kazuva nekoj-a kako e pred i posle...so ili bez kozicka na toa takvoto..za onaduvanje ....!!!zadovolstvoto preminuva od eden oblik vo drug..i seksot trae do nesvest.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
stevcooo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stevcooo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2008 во 04:01
ne sum musliman no potpolno go poddrzuvam sunetot zasto od med aspekt ima mn prednosti za prevencija od zaboluvanja i higiena
Кон врв
Storm2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 07.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 432
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Storm2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2008 во 12:22

Vo Biblija pise da Isus bil obrezan i moze sekoj da se uveri vo toa !

Ako Bog go stvoril coveka neobrezan , nema nie lugeto tuka sto da korigirame i popravame...

Pozdrav !

Изменето од Biba_G - 23.Ноември.2008 во 18:10
Кон врв
Storm2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 07.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 432
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Storm2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2008 во 16:42
Vo film na franko zaffireli " Jesus of Nazareth " moze da se vidi scena kade se izveduva obrezuvanje na isus kako bebe. Toa bil i ostanal nekogasen evrejski obicaj.
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2008 во 00:43
koj kako saka!demokratija
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2008 во 15:18
Обрежување бе...поголем расне......
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 08:35
eve v ipricina plus
sunet
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2008 во 20:58
ne i nikako ne ako se nema pristanok za takvo nesto. denes ziveeme vo vreme na lesno dostapna higiena, pa nema potreba od takvo nesto.

Изменето од Majkl - 23.Декември.2008 во 20:58
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 23:17
Друштво...се наоѓате во подфорум за медицина...знам дека знаете ама гледам се подзаборавивте... Значи,изјаснувајте се и дискутирајте според подфорумот во кој се наоѓа ...не ми вртете темата во друга насока.


Мислам дека ви е јасно дека ќе биде зачистено малку.

Поздравголемо%20гушкање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.