IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Албанци малтретираат Македонци
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Албанци малтретираат Македонци

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
Makedonski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 113
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Makedonski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Албанци малтретираат Македонци
    Испратена: 13.Мај.2007 во 23:14
" Ako ne ste procitale vo dnevniot pecat potocno vo Dnevnik, vo cetvrtokot vo srednoto medivinsko uciliste D-r Pance Karagozov imase krvava tepacka koja rezultirase so dvajca ucenici od treta godina od mojot klas da zavrsat na urgenten, a drugi dvajca da sedat sami vo policiskata stanica "Beko" bez nilkoj da gi primi.
 
Tepackata pocna bidejki 4 Albanci, vise ne znam ni dali se albanci ili divjaci, go zafatija WC vo internatot bidejki tamu imame casovi i ne mozevme da vlezeme pa se pozalivme na profesorkata koja gi izbrka.  Koga si otidoa, se zakanija na dvajcata drugari od mojot klas deka ke jadat kutek ova go citiram. 
 
Na golemiot odmor koj zapocna 10 min posle toa, Albancite koi by the way se prva god, povikale 2ca od po 30 god. da gi istepaat moite drugari, pa ovie si dosle so boksiraci, kaisevi, kamenja i so use ne gi pretepale i udrile profesorka koja se obiduvase da gi spreci i izbegale.  Imame kameri koi navodno rabotat i ne bile dokaz veli direktorot a imame i obezbeduvanje koe samo muva devojki - znaci e pedofil i pie kafe i ne e tuka koga treba.
 
Ova se se slucuva vo skolskiot dvor nikoj od site tuka so bile ne reagira pukaat seir znaci.  Sega sakat da ni zamackat oci i da ja zataskaat celava rabota, ama ne se predavame pa mojot klas i jas ve zamoluvam da ja prenesete vestva sekade da se znae so se slucuva i ovie Albanci ustvari divjaci da se izbrkaat os sekade ednas za sekogas. "
 
 
Makedonija na Makedoncite!
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2007 во 01:24
не е ни првпат ни последен пат, се додека имаме такви директори по школите!
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2007 во 02:28
Малку тепачка не е на одмет,супер ви направиле шиптарите некој ке си помисли дека Македонските машки стануваат педерчиња,КОГА ВИШЕ ке застанете на нозе и нема да се жалите по директори туку малку ке се степате.На крајот на краиштата нели викаат било битно да се учествува.УФ ШТО НЕ СУМ МАШКОAngryAngryAngryAngryAngry
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2007 во 02:55
врсници да, ама овие викнале 30 годишњаци, мислам има разлика, нели, формално правно?
едно е школска тепачка, друго е малтретирање од страна на повозрасни.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Galimatijas Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Galimatijas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2007 во 07:18
Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

Малку тепачка не е на одмет,супер ви направиле шиптарите некој ке си помисли дека Македонските машки стануваат педерчиња,КОГА ВИШЕ ке застанете на нозе и нема да се жалите по директори туку малку ке се степате.На крајот на краиштата нели викаат било битно да се учествува.УФ ШТО НЕ СУМ МАШКОAngryAngryAngryAngryAngry
 
Toa so pedercinjata, dearest Cindarella, site znaat deka proporcijata na pedercinja megju [cipitarite e za 7-8 pati povisoka otkolku kaj koja i da e druga evropskla rasa.
A tebe, ako ti imponiraat, slobodno spandjaj se so niv, i onaka od poodamna mi smrdis na loj!
LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL
 
Sve je sranje
I pisanje je sranje, ako si okrenut prema vetru...
I kako god se okrenuo, dupe ti je pozadi...
MAO
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2007 во 11:55
LOLLOLLOLLOLLOLЛеле Галиматијас да не се пронајде во текстот мој погоре извини ако е така несакавLOLLOLLOLLOLLOLКако што кажав да бев машко ке застанев и ке се тепав,сама ако треба а не да бегам од Шиптар тие се многу големи кукавици ама оние како Галиматијас видиш попрво со лојче ке се премачкаат и ке се педеришуваат отколку да застанат и да се степаатWink
Кон врв
Sailor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јули.2005
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 587
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sailor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2007 во 13:44
Bring them on!
Da gi stavi Sailor na drebong malce!!!
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2007 во 15:09
Originally posted by Makedonski Makedonski напиша:

" Ako ne ste procitale vo dnevniot pecat potocno vo Dnevnik, vo cetvrtokot vo srednoto medivinsko uciliste D-r Pance Karagozov imase krvava tepacka koja rezultirase so dvajca ucenici od treta godina od mojot klas da zavrsat na urgenten, a drugi dvajca da sedat sami vo policiskata stanica "Beko" bez nilkoj da gi primi.
 
Tepackata pocna bidejki 4 Albanci, vise ne znam ni dali se albanci ili divjaci, go zafatija WC vo internatot bidejki tamu imame casovi i ne mozevme da vlezeme pa se pozalivme na profesorkata koja gi izbrka.  Koga si otidoa, se zakanija na dvajcata drugari od mojot klas deka ke jadat kutek ova go citiram. 
 
Na golemiot odmor koj zapocna 10 min posle toa, Albancite koi by the way se prva god, povikale 2ca od po 30 god. da gi istepaat moite drugari, pa ovie si dosle so boksiraci, kaisevi, kamenja i so use ne gi pretepale i udrile profesorka koja se obiduvase da gi spreci i izbegale.  Imame kameri koi navodno rabotat i ne bile dokaz veli direktorot a imame i obezbeduvanje koe samo muva devojki - znaci e pedofil i pie kafe i ne e tuka koga treba.
 
Ova se se slucuva vo skolskiot dvor nikoj od site tuka so bile ne reagira pukaat seir znaci.  Sega sakat da ni zamackat oci i da ja zataskaat celava rabota, ama ne se predavame pa mojot klas i jas ve zamoluvam da ja prenesete vestva sekade da se znae so se slucuva i ovie Albanci ustvari divjaci da se izbrkaat os sekade ednas za sekogas. "
 
 


еххх, додека има плачковци, и ќе си играат со нив WinkWink Нема врска што се, албанци, срби босанци, македонци... Ако имате срце у вас нема никој да си игра со вас WinkWinkWink
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2007 во 15:15
Site siptari vo Jadransko more.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2007 во 15:19
затоа јас во средно си одев со сатар во ташна...за секој случај Wink
Кон врв
Galimatijas Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Galimatijas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2007 во 06:18
Originally posted by sensei sensei напиша:

Site siptari vo Jadransko more.
 
Sensei, ne se sl*gam..
Kakvo Jadransko more, bre!
Od Jadransko more moze da ispliva i da se vrati....
Rekov na drugo mesto-samo zubna pasta...pa setne od tubata neka bega!
 
BELJA KECHE - BELA ZUBA
ZUBNA PASTA - IREDENT!
 
A za Amerika sto mnogu ja `sakaat`, ovaka:
 
DANAS U AVGANISTANU
SUTRA U VASEM STANU
Sa ljubavlju prema islamu....
U S A
 
Sve je sranje
I pisanje je sranje, ako si okrenut prema vetru...
I kako god se okrenuo, dupe ti je pozadi...
MAO
Кон врв
Galimatijas Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Galimatijas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2007 во 06:24
Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

LOLLOLLOLLOLLOLЛеле Галиматијас да не се пронајде во текстот мој погоре извини ако е така несакавLOLLOLLOLLOLLOLКако што кажав да бев машко ке застанев и ке се тепав,сама ако треба а не да бегам од Шиптар тие се многу големи кукавици ама оние како Галиматијас видиш попрво со лојче ке се премачкаат и ке се педеришуваат отколку да застанат и да се степаатWink
 
Vie, Cindarella, koi ostanavte tamu se plasite od taa smrdlivca i sunetisana bagra.
Nie ovde si imame malku poinakov mentalitet..ama nejse.
Velis, da bese masko...ama, ne si...
Baba da imase k*re, dedo ke ja vikaa, taka li?
A ti dali si premackana so siptarsko lojce ili so eden drug bioprodukt  "Made in Scipitaija", toa samata najdobro si znaes.
Da ne bese lojosana, ke ti recev, dojdi da vidis kolkav peder sum...
Ali, posto si lojosana, ke ti recam...A sto se to mene tice, gospodicna?
 
Sve je sranje
I pisanje je sranje, ako si okrenut prema vetru...
I kako god se okrenuo, dupe ti je pozadi...
MAO
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2007 во 11:22
LOLLOLLOLLOLЗначи сепак педер си а?Ова ти го напиша да не биде после дека некој ти го вметнал зборот у текстотLOLLOLLOLLOLМенталитет имал он у Австралија,абе ти асален ли си море,што имаш ти таму што е твое,ти си таму дојденец како и сите,едноставно печалбар "можеш да вокаш по стритот додека да спечалиш за карот" ништо повеке,на утакмиците несмеете да идете од грците бидејки ке ве премлатат од ќутек а оваму ке ми продаваш кој што треба да прави со шиптарите.Ај бркај си работа и не се замарај со нас,ние како знаеме така ке се справиме со ситуацијата а верувај дека не има и тие што знаеме да се справиме со ситуацијатаWink
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2007 во 12:05
Originally posted by Galimatijas Galimatijas напиша:

BELJA KECHE - BELA ZUBA
ZUBNA PASTA - IREDENT!


Clap
Clap

Може цела линија за козметички производи, поготово сапун за трлање петици.


Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.