IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Analog ili Digital
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Analog ili Digital

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
Автор
Порака
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 13:23
Originally posted by Mire Mire напиша:


Mi se slucuva da ne poglednam/proveram 9 od 10 fotografii, no ne bi odel tolku daleku sosema da go preskoknam LCD-to od procesot.
Sepak, ne custvuvam potreba da ja pregledam sekoja fotografija sto ce ja napravam. Otkako ce se obezbedam po prasanje na ekspozicijata, VF-ot mi e dovolen za komponiranje => nema potreba od proverki.


Normalno намигнување.
Inaku sto mislite, zosto na MF kamerite imase Polaroid grb? Ili zosto go izmislija digitalniot grb? Zaradi preview. I seuste digitalnite grbovi se koristat za preview, a fotografiraat na film. Bas pred nekoe vreme na discovery gledav American Chopper. Epizodata bese so nivna foto sesija vo studio. Gi fotografiraa so Mamiya RZ so digitalen grb i eden kup Fuji slajd filmovi голема%20насмевкаголема%20насмевка.
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
lazoroski Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 05.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 45
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lazoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 20:41
Bas mi e drago sto se otvori vakva interesna diskusija i im blagodaram na site sto go podelija svoeto mislenje vo odnos na razlikite digital / film.

Smetam deka toa e edna siroka tema koja mozebi zasluzuva cela edna tema kade sto bi mozele da diskutirame za site razliki pomegju film/digital vo smisol na kvalitet, estetika, tehnika itn.

Isto taka i fala mu na Tegla sto se povika na moi fotki kako demonstracija na Voigltander lekjite (iako postna pogresen link pa Sanja gledase malku seir

Nejse, da ne dolzam, drago mi e sto vaka mi trgna na forumov , vie ste super drustvo pa ke polemizirame i vo idnina.

POZDRAV !

Изменето од lazoroski - 23.Март.2008 во 20:45
http://www.flickr.com/photos/23131621@N07/
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 23:14
ej ova e dobro , veke nema da bidam osamen, nema veke retro Jane, tuka e i retro Tegla i retro Lazaroski. Veke sme trojstvo голема%20насмевкаголемо%20гушкањеголема%20насмевка
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
lazoroski Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 05.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 45
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lazoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 23:47
Ajde ajde se namnozivme

Pozdrav !

P.S
Inaku imeto mi e Zoran a ima uste eden retro Lazoroski ... brat mi Vladimir

Изменето од lazoroski - 23.Март.2008 во 23:48
http://www.flickr.com/photos/23131621@N07/
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 07:35
Originally posted by lazoroski lazoroski напиша:

Bas mi e drago sto se otvori vakva interesna diskusija i im blagodaram na site sto go podelija svoeto mislenje vo odnos na razlikite digital / film.

Smetam deka toa e edna siroka tema koja mozebi zasluzuva cela edna tema kade sto bi mozele da diskutirame za site razliki pomegju film/digital vo smisol na kvalitet, estetika, tehnika itn.
...
POZDRAV !


Zoran,

Ima tema analog vs digital, taman rabota da ja nema намигнување

Se nadevam nema da zamerite, no gi ispreseliv porakite ovde, za da ne bidat off-topic.
Uste da smislam kade da ja preselam analog MF i Voight diskusijata...sepak e onaa tema za novi aparati. збунетост


Изменето од Mire - 24.Март.2008 во 07:36
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.