IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Разлика во години: постар или помлад партнер/ка?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Разлика во години: постар или помлад партнер/ка?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 67686970>
Автор
Порака
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2015 во 17:48
Originally posted by outlook123 outlook123 напиша:

godinite se sostojba na umot - tvrdam ete!


Da da bas e taka голема насмевка ....ama aj da te vidam zasakaj dedo koj ima nekoi si 80 godinki, cel zguzvan ..ali pazi on se osekja ko decko od 30god...ajt sega плазење
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2015 во 20:31
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Ако не познаваш, не значи дека не постојат. намигнување

Нема правила во љубовта.
Нема правила ни за годините.
Ama ne znaci ni deka postojat. Da ne se lazeme se e bitno i godinite i obrazovanie i status itn. Sepak toa e moe mislenje sto ne mora da e tocno.





Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2015 во 12:59
eh mori mamo

da gi imashe moite ochi -

kje znaeshe..
едно е - не се две
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2015 во 20:39
Originally posted by outlook123 outlook123 напиша:

eh mori mamo

da gi imashe moite ochi -

kje znaeshe..


   aj,,,aj,,,,aj     ovoa nekoja goleeema itroshtina,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2015 во 00:46
А колку години треба да има разлика со партнерот/та за да биде помлад/да или постар/ра?

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2015 во 00:50
4-5god.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2015 во 00:58
4-5 години се разлика голема за тинејџери само
За зрели личности, во свои доцни дваесети и подоцна, 4-5 години се нешто небитно според мене.
И 10 години разлика се потполно неважни за љубов според мене, само што не би сакал партнерката да ми е постара од 2-3 години, помлада може, не ми смета ништо, само да не е дете (18-23) ни во години ни во умот...абе тешко прашање е ова, никој не знае во кого ќе се заљуби...Љубовта е чиста Хемија и ништо повеќе
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2015 во 01:19
I jas nesakam pomal partner se sl*game. A postar 4-5god. Najmnogu. Ali se e relativno.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2015 во 01:48
да
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2015 во 12:11
Originally posted by fiks fiks напиша:

4-5 години се разлика голема за тинејџери само
За зрели личности, во свои доцни дваесети и подоцна, 4-5 години се нешто небитно според мене.
И 10 години разлика се потполно неважни за љубов според мене, само што не би сакал партнерката да ми е постара од 2-3 години, помлада може, не ми смета ништо, само да не е дете (18-23) ни во години ни во умот...абе тешко прашање е ова, никој не знае во кого ќе се заљуби...Љубовта е чиста Хемија и ништо повеќе

like среќа no me interesira,ako razlika od 4-5g e golema samo za tinejdzeri,zosto ne bi sakal partnerkata da ti bide postara poveke od 2-3g?
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2015 во 12:16
Originally posted by Kastro Kastro напиша:

Originally posted by outlook123 outlook123 напиша:

godinite se sostojba na umot - tvrdam ete!


Da da bas e taka голема насмевка ....ama aj da te vidam zasakaj dedo koj ima nekoi si 80 godinki, cel zguzvan ..ali pazi on se osekja ko decko od 30god...ajt sega плазење

bi bilo odlicno среќа

Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2015 во 01:36
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by fiks fiks напиша:

4-5 години се разлика голема за тинејџери само
За зрели личности, во свои доцни дваесети и подоцна, 4-5 години се нешто небитно според мене.
И 10 години разлика се потполно неважни за љубов според мене, само што не би сакал партнерката да ми е постара од 2-3 години, помлада може, не ми смета ништо, само да не е дете (18-23) ни во години ни во умот...абе тешко прашање е ова, никој не знае во кого ќе се заљуби...Љубовта е чиста Хемија и ништо повеќе

like среќа no me interesira,ako razlika od 4-5g e golema samo za tinejdzeri,zosto ne bi sakal partnerkata da ti bide postara poveke od 2-3g?
 

Не сакам да е постара од мене многу и тоа е, нема некоја причина.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2015 во 04:26
Во суштина и нема некоја голема важност доколку за репер се зема квалитетот на врската.

Како што рече fiks, во млади години разликата повеќе се чувствува, но во доцните дваесети или подоцна, таа и не е толку важна. Според мене до +/- 10 години не прави некоја разлика за која човек ќе губи сон.

Важно е - образование, самоосознание, самодоверба, сигурност, спокој и стабилност на личноста. 

И не е точно дека спротивностите се привлекуваат и како такви се одржуваат. Токму спротивното е точно. Спротивностите можат да бидат елемент на моментална атракција, но на подолг пат тие се само една голема пречка на која луѓето постојано се сопнуваат и си го прават животот непотребно комплициран и непријатен.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2015 во 20:44
ej aj bidete malku realni i ushte porealni,,,razlika vo godini,,,,samo od materijalnofinansiska priroda,,
,,ishopraimekogaevoprashanjegolemarazlikavogodinitetaavospalenozagorenaananegonemusedigailitimitojzdfvenataasuvaslivaepaseganajdeteravenstvo,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 67686970>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,195 секунди.