IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Разлика во години: постар или помлад партнер/ка?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Разлика во години: постар или помлад партнер/ка?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 70>
Автор
Порака
Frose Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Frose Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2005 во 17:43

Razlikata vo godinite mislam deka ne e vazna.vazno e da ima razbiranje pomegju partnerite.Sepak devojkata da e postara bas ne mi izgleda kako dobra ideja dodeka ako e pomlada ne e vazno.Na mojata najdobra drugarka roditelite se razlika 10 god.No tatko i e postar 10 god.Taka da nekogas se tesam i so toa

Grazy little thing!!!
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2005 во 13:33
Pak okolu ona kje se fatam i jas,da koga e ljubov vo prashanje ne e bitna razlikata vo godini.No jas sum za razlika megju partnerite od 5 do 10 god,no postar se razbira mazot.Razlikata megju maz i zena koga taa e postara se primetuva posle 40 god.Se e individualno,kolku zenata e negovana, nacinot na koj zivee,zdrvata ishrana,sportot, seto ova deluva na nashiot izgled.Sepak ostanuvam na ona zenata da e pomlada od mazot.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2005 во 14:03

Razlika vo godini hmm... Epa jas iam devojka bre ama cekam, za nekoja nedela treba da se rodi

    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2006 во 13:21

 Ako go sakam i toj mene,ako ni e super zaedno-moze i 10 godini da e postar od mene.

Кон врв
mende Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 801
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mende Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2006 во 13:23
nema vrska kolku e postara koga e vo prasane lubovta ako se sakat ne se vazni godinite
mbm
Кон врв
simonce* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај simonce* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2006 во 13:24
spored mene mislam deka e vazna!fakam se na moja vozras moze najmnogu do 4 god da e pogolem od mene...
Кон врв
mende Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 801
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mende Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2006 во 13:26
znaci ti sakas da zemis maz pomal od tebe
mbm
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2006 во 14:00
Ljubovta neznae za granici i goddini....ama sepak da ne bide pregolema razlikata......
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2006 во 14:13

ej so ima vrska koklu ke bide postara ili postar vazno seksot da e super,da se custvuvas kako gavolce i ne e taka loso, pa i da se postari parnerite. pa sto i sum bil i so devolki koi bile 3-4 godini pomali od mene no i so devojki koi bile 6-7 godini postari i ona sto bese najvazno e deka se dodeka dvajcata sakavme da bideme zaedno i bevme, koga ke otide se povoda ostanuva samo dobriot provod. 

Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2006 во 14:22
ubavo setoa toa ama temava e razlika vo ggodini vo ljubovta...a ne razlika vo godini vo sexot....vo sexot i moze da ima pogolema razlika se soglasuvam ...ama vo ljubovta pogolema razlika od 29 godini nemoze da ostoi
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2006 во 14:44
сепак не може да постои огромна разлика меѓу партнерите...не може девојче од 14 години да оди со момче од 20...сепак тој си  има и други потреби...потреби кои таа не може да ги задоволи...али ако се работи за вистинска љубов...можно е...
Точачиња.
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2006 во 14:48
taka e joki...razlicni periodi od zivotot nosat sekogasrazlicni prioriteti
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2006 во 18:51
ete pogresno me razbravte, ne mi bese muabetot za kako sto velite devojce od 14 i momce od 20. toa e veke nesto drugo, no ako go stavis razmisluvanjeto kaj populacija nad da receme 18god. togas sto e problematicno. 
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2006 во 00:30
види јас толерирам најмногу 10 години
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 70>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.