IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Ваше прво сексуално искуство и совети
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ваше прво сексуално искуство и совети

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
Автор
Порака
bros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 411
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2007 во 03:03
prviot pat.... uh.neznam dal beshe prijatno ..zs misalm deka bev siluvan od postara devojka..u studenskiCry


Изменето од bros - 21.Јуни.2007 во 03:04
P.S.I AM HERE
Кон врв
Anetce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anetce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 02:26
lelelelelele citam i se smeam za iskustvoto na zbunet i taka se nadevam deka moeto seuste nedoziveano prvo seksualno iskustvo nema da bide kako negovoto :) :)

btw iako imam 18 godini ne sakam da go storam toa po sekoja cena samo kolku da bidam cool tuku navistina sakam da go storam toa so nekoj so ke mi znaci mnogu a sega za sega takov kandidat nema :) LOLTongue
Zivotot e eden i edinstven zatoa zivej go sekoj den kako posleden
Кон врв
16годишен Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 16годишен Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2007 во 23:18
Здраво, јас сум нов и најпрво што треба да кажам, машко сум. Е сега мојот проблем, уствари барам помош од вас. Јас имам 16 години, и имам девојка 3 месеци, па сигурно наскоро и би требало да се случи првото сексуално искуство т.е за мене, за неа не знам. Е сега, можете ли да ми кажете некои детали што треба да се прави, т.е јас знам што треба да се прави, но може искуство од некој, на пр. сакам да знам што е оргазам и како се добива, па повеќе работи ако може... инаку јас знам нешто за тие работи, но би сакал повеќе детали...?
Кон врв
Strong Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Strong Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2007 во 00:20

Prvoto mi iskustvo :p abe ne e za kazuvanje ama aj.. imav edna devojka na 16 godini ama iccc ne ja sakav.. no ne znam ni zs sum odil so nea "deca" jas 16 taa 15... i si ja nosev doma :Pp cesto i se ucevme no najintersnoto bese sto prv pat ni bese posle 3,4 pati sto mislev deka bide bide bide.. pa duri posle 3,4 pati bidnalo.. i dvajcata neiskusni ljubovgiiiiii :)

Srbo
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2007 во 00:23
друже, многу често се случува доколку девојката е невина, првиот пат да трае нколку пати се додека не се доживее оној правиот оргазам, и од двете страни. Имав и јас едно такво искуство со една девојка. Морав неколку пати да пробувам се додека на крај не се заврши како што треба. Тоа не беше моето прво сексуално искуство, но беше нејзино, што значи дека сепак имало прв пат.
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
miki-li Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1176
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај miki-li Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2007 во 22:41
moeto prvo seksualno iskustvo bese mnogu Dead, 17 godini, nema emocii, nema zadovolstvo, so eden zbor bjak. Jas mislam deka mladite denes ne treba da eksperimentiraat na toa pole bidejki ima mnogu bolesti a i nesakanata bremenost moze na devojkata da i go poremeti celiot zivot,zatoa deca vodete ljubov a ne seks i koristete kondomi

Кон врв
^NaJuBaFa^ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ^NaJuBaFa^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2007 во 00:33
uF nejkam seks najgadna rabota DeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDead
cvet4e
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 17:10
аман бе,што до толку голема%20насмевка
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 23:53
Originally posted by SABINA SABINA напиша:


   <!-- Start Member Post -->
   
   Кажете корисен совет кон невините, што при првиот пат?? Како да се однесуваат, што да направат и ред по ред... WinkWinkWinkИсто така кажете по некој корисен секс совет кој што сте го
доживеале, и би сакале и другите да го применат за што е можно поубав
секс во креветот... Ајде сетете се малку како беше и со кого?? Big%20smileBig%20smileBig%20smile
Мое мислење е дека не треба да се бараат совети и да се даваат истите, кога се работи за секс. Секој би требало за себе да си знае кога му е време да стане интимен со партенрот/ката. А чинот би требало да се случи спонтано, без кроење на планови и посебни подготовки. Едноставно кога разумот и срцето ќе се согласат и ќе речат ДА, можете да се впуштите во поинтимниот дел од љубовта и притоа да уживате во тоа.

А за мојот прв пат... Нема потреба да споделувам таква интимност на волкав аудиториум. Никому ништо нема да значи, ниту смени ако го знае и тој податок.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 00:26
Moj совет до невините: ви препорачувам вашиот прв сексуален партнер да биде искусен. Никако невин/а да ви биде првиот партнер. Зашто како прво, нема да знае како вас да ве задоволи, па после самиот/самата себеси. Сигурно лошо ќе си помините, во 98% од случаите...
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 09:18
Mnoguuuuuuuuuu loso mi bese prvoto seksualno iskustvo, od X - pricini тагатагатага
Ama posle ja ispraviv greskata .............газење%20од%20смеењеголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 15:04
epten bev pijana,go napraviv toa od zabava i nisto poveke na 16 god.......ama super bese.......ne bese do tolku grdo kako sto kazuvaat dr.clenovi......sepak imalo i podobar sex od toj
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 15:19
ene ako do sega nemavte sex
mojot prv sovet e:
onakvoto kaj maskoto treba sa ne najde tamu vo takvoto kaj zenskoto
i posle se onadue голема%20насмевка

no seto toa gore navedeno i nemora da se sluci pa sepak da imate sex
znaci, tesko e da se sovetuvaтага pogotovo prema prvoto sexualno iskustvo


Изменето од anakin - 31.Јануари.2008 во 15:20
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 19:56
Originally posted by anakin anakin напиша:


ene ako do sega nemavte sex
mojot prv sovet e:
onakvoto kaj maskoto treba sa ne najde tamu vo takvoto kaj zenskoto
i posle se onadue голема%20насмевка

no seto toa gore navedeno i nemora da se sluci pa sepak da imate sex
znaci, tesko e da se sovetuvaтага pogotovo prema prvoto sexualno iskustvo

Се извинувам за оф-топиков:
Ај прецизирај на што мислиш точно, кога зборуваш за онаквите.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.