IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - T'га за југ!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

T'га за југ!

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Miss_Naughty Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miss_Naughty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: T'га за југ!
    Испратена: 05.Мај.2007 во 23:08
Orelski krilja kak da si metneh
i v nasi st'rni da si preletneh!
Na nasi mesta ja da si idam,
da vidam Stambol, Kukus da vidam,
da vidam dali s'nceto i tamo
mratcno ugrevjat, kako i vamo.


Well, mene ne mi se ode bash do Stambol i Kukush ama bi sakala da se proshetam niz mojata ulica.

Da im posakam Dobar Den na baba Mara i baba Boka, da go shtipnam maliot Ile po obravceto, da si igram "Na koj shto e ova" so golemite deca od celo malo,pa da se priberam doma, da ja baknam majka mi, da go gushnam tatko mi i da go pobedam brat mi vo partija Tekken3...

Shto vi nedostasuva najmnogu od Makedonija?
Кон врв
misa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2007 во 18:55
eeeeeeeeeeeee kako ubavo sonceto gree doma neli
abe mracno e tuka a tie zelenite trevi i sredenite parkovi se se modri  nema svetlina a ubavina ic nema ulici polni so deca detski dzagor ic samo kucinja i budali po niv koj im gi zbirat lanjata
za kuce i covek ke ubijat a deca familija ee nikako
pozdrav
 
Кон врв
LEGENDA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 359
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LEGENDA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2007 во 20:28
hmmm nisto
www.hjspain.com
Кон врв
551mb Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 207
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 551mb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2007 во 02:40
JA CUVSTVUVATE LI VIE OD SVER
Кон врв
Mr.Trump Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 106
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mr.Trump Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2007 во 07:13
аман бе, толку ли е тешко голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
You are fired!
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 01:10
T'га за југ!
Доста добро вино.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Diki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 02:07
ne prasuvajte za tagata kon jug.
Кон врв
Јабанџиче Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Јабанџиче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2007 во 10:12

недостасуваат многу работи...

каменот кој стои пред порти во Македонија факт е дека е помил него палата на запад...но то е !
друго познанствата кои сме ги имале од кај нас ,да речеме лугето кои ги знаеме од мали нозе не може да се споредуваат со оние кои сме ги сретнале "вчера"...тие кои сме биле заедно од мали остануваат вечно во нас исто како и Македонија!
One life,one love!
M A C E D O N I A
Кон врв
Јабанџиче Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Јабанџиче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2007 во 10:16
Originally posted by orlov orlov напиша:

T'га за југ!
Доста добро вино.
 
 
и то се сложвамголема%20насмевкааплауз
One life,one love!
M A C E D O N I A
Кон врв
EmIIIjA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EmIIIjA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2007 во 16:13
sum posakala da se vratam so orelski krila nazad i toa ne samo ednas,posebno navecer koga legnuvam da spijam i se sekavam se kako sto....no sonot mi gi krsi kriljata i povtorno ostanuvam tuka:)
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2007 во 17:29
имењачке над мене, со оглед на тоа што си многу, многу блиско до македонија , не би ти преставувало проблем да наминеш во мк кога ке посакаш
Кон врв
EmIIIjA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EmIIIjA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 22:24
do emilija

hm,da mozese:)
rabotata ne dozvoluva,nemam cesto odmor nego samo 2 pati vo god.i ne sum tolku blisku da bi otisla koga i da posakam...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 2,969 секунди.