IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Дали постои Бог?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали постои Бог?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 54>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2007 во 00:24
BELEG TVOJATA LOGIKA
E JADNA
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2007 во 00:31
SHTO E JADNO...JAS VERUVAM I POCHITUVAM...TI NEVERUVASH I NEPOCHITUVASH NITU IKONI,NITU CRKVI...SHTO E TUKA JADNOConfusedZA MENE IMA bOG,ZA TEBE nE
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2007 во 00:32
SO TVOJA RECENICA GI NARECE SITE LUGJE
STO
NEPLUKAT PO TRADICIJATA STO JA STVORILE NIVNI DEDOVCI
CRKVI STO GI IZGRADILE NIVNITE DEDOVCI
GORDOST NA NACIJATA STO E STVORENA OD NASITE BABI
LICEMERI

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2007 во 00:33
POZDRAV DO TEBE
I RAZMISLI DRUG PAT KOGA KJE NAVREDIS NEKOJ STO RAZMISLUVA DRUGACIJE OD TEBE


Изменето од anakin - 08.Мај.2007 во 00:34
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2007 во 00:35
aaa za toa deka slavat krstni slavi,bacuvaat ikoni i plukaat po Bog..za mene e licemerie
Кон врв
black-eyes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: -1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black-eyes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2007 во 00:41
Originally posted by beleg beleg напиша:

aaa za toa deka slavat krstni slavi,bacuvaat ikoni i plukaat po Bog..za mene e licemerie

da
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2007 во 00:44

GORDEJ SE
MISLIS SI POGOLEM COVEK AKO VERUVAS VO GOSPOD
POGOLEM I POCOVEK OD TIE DRUGITE
TVOJA VERA TOA NE GO PRAVI NITU KJE GO PRAVI
TOA MOZES DA GO PRAVIS SAMO TI
SEPAK POZDRAV OD LICEMEROT IMASHug




SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
MaVnaTa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MaVnaTa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2007 во 00:51
Originally posted by beleg beleg напиша:

aaa za toa deka slavat krstni slavi,bacuvaat ikoni i plukaat po Bog..za mene e licemerie
i palat sveki,vleguvaat vo svetiot hram a bozjoto ime go negiraat,sto bi bilo drugo osven licemerie.za da veruvas vo boga potrebno e da veruvas vo sebe.nevernici se lugje koi ne se pronasle koi lutaat,plukat po BOG.mozam da kazam za mene da po sekoja moja dobro zavrsena rabota mu se zablagodaruvam na BOG,mu blagodaram za sekoj nov den sto mi go podaruva mene i na najbliskite i pred se sto e sekogas so mene.
Кон врв
black-eyes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: -1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black-eyes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2007 во 00:54
da vo zivotot pravat mil.grevovi koi mislat deka ke si gi ocistat so odenje po crkvi,palenje sveki,slavenje slavi......pijancenje...i sl.
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2007 во 01:00
Ama ste cudni,,, pa sekoj ima pravo da veruva i
da ne veruva vo Bog nasiot tvorec...
 
Za tie sto veruvaat e carstvoto Bozjo i nivnite dusi ke bidat spaseni i niv ke im bidat prosteni grevovite zemski.....
 
A za tie sto ne veruvaat avtomatski Biblijata veli deka nemaat dusa i deka nivnata dusa navistina nema da pojde na pogornoto skalilo od evolutivniot duhoven razvoj............
 
Pa sega videte dali se isplati veruvanjeto vie logicari i presmetlivo naucni dusi koi sto na se gledate presmetlivo i matematicki...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2007 во 01:22
blago na tebe,....gade!LOL
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2007 во 01:25
citiraj brzo
da moga da se branam LOLLOLLOLLOLLOLLOL
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2007 во 01:39
oddes of Chaos
Нов член
Нов%20член
Лик
Регистриран: 01.Април.2007
Локација:
Ecuador
Онлајн статус: Онлајн
Пораки: 23
Цитирај Goddes%20of%20Chaos Одговорbullet Испратена: Денес во 01:00
Ama ste cudni,,, pa sekoj ima pravo da veruva i
da ne veruva vo Bog nasiot tvorec...
 
Za tie sto veruvaat e carstvoto Bozjo i nivnite dusi ke bidat spaseni i niv ke im bidat prosteni grevovite zemski.....
 
A za tie sto ne veruvaat avtomatski Biblijata veli deka nemaat dusa i deka nivnata dusa navistina nema da pojde na pogornoto skalilo od evolutivniot duhoven razvoj............
 
Pa sega videte dali se isplati veruvanjeto vie logicari i presmetlivo naucni dusi koi sto na se gledate presmetlivo i matematicki...
IP IP логиран Report%20Post

brza
Сениор
Сениор
Лик
Регистриран: 06.Февруари.2006 Онлајн статус: Онлајн
Пораки: 5983
Цитирај brza Одговорbullet Испратена: Денес во 01:22
blago na tebe,....gade!LOL
WELL, THEN..............LET US LEAVE THEM,......WHEN,YOU WANT MISERABLE LIFE!
IP IP логиран Измени%20порака
citirano e!LOL
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2007 во 01:44
abe ti to slikovitoLOLLOLLOLLOLLOL citiras

no zasto dage??????????????


Изменето од anakin - 08.Мај.2007 во 01:44
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 54>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,235 секунди.