IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Секс занимливости
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Секс занимливости

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 46474849>
Автор
Порака
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2014 во 22:20
 

Неговиот пенис преголем - Еве што треба да направите!


Иако многу мажи сметаат дека малиот пенис може да биде проблем, мажите кои се натпросечно надарени исто така се сочуваат со проблеми поради големината на пенисот за време на сексот, како и нивните партнерки.

Сексуалниот однос со маж кој има преголем пенис, на многу жени може да им претставува проблем, но тоа не е секогаш така. Секс-експертот Анабела Најт има неколку корисни совети околу тоа како може жената да ужива во сексот ако нејзиниот партнер е натпросечно надарен.

Не ја заборавајте предиграта

На жените им е потребно подолго време за да се возбудат за разлика од мажите, па предиграта во овој случај е од пресудна важност. Многу е едноставно, доколку жената не е доволно возбудена, ни сексот нема да биде како што треба. Предиграта ги опушта мускулите на вагината и стимулира природно вагинално лачење кое во голема мера ќе ја олесни пенетрацијата.

Лубрикантот е вашиот најдобар пријател

"Инвестирајте во некој добар и квалитетен лубрикант. Тие не се скапи, а ќе допринесат многу за вашето сексуално задоволство" - советува експертот Анабела Најт. Колку е повлажна жената, толку ќе биде полесна пенетрацијата и помалку болна.

Само полека

Од огромно значење е мажот со преголем пенис да продира полека и побавно. "Жените обично имаат поголем проблем со предолгите пениси отколку со оние дебелите" - тврди експертот.

За време на пенетрацијата жената може да осети болка што не е воопшто пријатно и поради тоа најважно е машкото да биде што е можно побавно и понежно. Нема потреба да се брза во ваква ситуација.

Најдобри пози

Во овој случај најдобри се оние пози во кои жената има контрола, а една од нив е кога жената е горе, а мажот доле. На тој начин жената може да ја контролира пенетрацијата, длабочината и брзината. Тоа не значи дека постојатно треба да ја практикувате истата поза. Експериментирајте и испробувајте ги позите кои вас лично најмногу ви одговараат за да можете и двајцата еднакво да уживате во сексот.

Бидете внимателни за време на аналниот секс

Многу парови практикуваат анален секс. Кога мажот е премногу надарен тоа би можело да биде исклучително болно, па затоа Анабела Најт советува да бидете уште повнимателни: "Само полека и нежно, поготово ако е прв пат. Жената мора да биде сосема опуштена за да ужива во добриот анален секс. И запомнете, лубрикантот за тука е задолжителен".

За крај, секс-експертот Анабела, додава дека за време на сексот не би требало да има проблеми доколку парот има квалитетна и здрава комуникација и доколку постои разбирање.

Кон врв
Crna Arapina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crna Arapina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2014 во 13:36
хаххахахаголема насмевкасмеење срамотни работи 
Train hard,Fight easy !
Кон врв
Arhimed Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Arhimed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2014 во 09:47
Originally posted by Mindy Mindy напиша:

Грците се шампиони во сексот, се наведува во резултатите од
истражувањето на Институтот „Harris interactive“, спроведено на барање
на...

... компанијата за презервативи „Durex“.

Според
истражувањето, Грците имаат секс 164 пати во текот на годината или
секој втор ден, а по нив следат Бразилците со 145 сеанси годишно.

Третото место го делат Русите и Полјаците со 143 сексуални односи годишно.

На последното место од оваа најнова класификацијата на сексуалните активности на нациите се најдоа Французите и Јапонците.

Во истражувањето учествуваа 26.000 мажи и жени од 26 земји во светот.

Francuzite be[IMG>smileys/smiley36.gif" align="absmiddle" alt="LOL">[IMG>smileys/smiley36.gif" align="absmiddle" alt="LOL">[IMG>smileys/smiley36.gif" align="absmiddle" alt="LOL">Tocno e, jas sum Grk i mozam da vi potvrdam deka nie sme sampioni za sex i najgolemi konzumeri na kondomi,,, stom videme zenska odma skokame na nea kako petel na kokoska i ne razmisluvame dali ima sida ili nekakva druga sexualno prenosiva i zarazna bolest... fabrikite nemozat da napravat kondomi kolku sto nie mozeme da potrosime. nas koga ke ni se digne vo voda vikame eureka i ne slusaat duri vo makedonija i se cudat kako e toa vozmozno
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2014 во 16:52
Јас незнам...
ама...намигнувањеИзменето од којсумјас - 29.Септември.2014 во 16:53
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2014 во 18:17
Јас категорично тврдам дека што и да прават, како и да прават .... сепак ќе им недостасува еден многу битен дел .... газење од смеење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2014 во 18:19
Мислам дека треба...
нив да ги прашаме...
можеби ќе научиме нешто...
а...збунетост

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2014 во 21:08
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2015 во 23:54

Од машки агол: Каде грешат жените во оралниот секс?


Мажите и оралниот секс се две нешта кои секогаш одат во пар. Ретко кој од нив ќе ви рече дека не сака да му се спуштите меѓу нозе и да си поиграте со неговиот полов орган.


Впрочем според некои истражувања ерекцијата е далеку подобра кога е стимулирана по орален пат. Сепак, многу жени не наоѓаат задоволство во изведувањето на фелациото, па она што на почетокот залажува дека ќе биде одлична оралка на крајот завршува со прилично демотивирачка ситуација за еден или двајцата партнери. 

Совет: Никогаш не правете нешта кои чувствувате дека не треба да ги направите

Порно филмовите често се лош туторијал за тоа како треба да изгледа оралното задоволување. Ако нешто е сигурно тогаш тоа е дека никој маж не сака да го му го грабнете половиот орган и да се изживувате врз него. 

Постојат повеќе техники на фелацио, но праксата покажала дека најдобриот орален секс е оној кога жената е потполно опуштена.


Запрашавме неколку читатели каде грешат припадничките на понежниот пол кога станува збор за овој тип на секс и еве што дознавме.

- Многу влегуваат со предрасуди како на пример јас не сакам, ама сакам на него да му е убаво. Да не повратам? Дали одржува хигиена? Да не ми сврши во уста? Така се постигнува контра ефект и место двајцата да уживаат ќе излезе катастрофа и друг пат нема да сакаш. Треба да се опушти и да ужива, да си игра со него, да му прави што сака, да го допира со јазикот, па ништо страшно да се почувствува некое запче – С.В (35)

-Проблемот е во тоа што се замараат околу тоа како го прават, дали го прават правилно наместо да се опуштат и да се предадат на моментот. - Б.В (30)


-Сува уста...Никој не сака да го стави својот пенис во пустина. Некои девојки се пострасни во оралниот секс и тоа се забележува. Други го прават тоа бидејќи сметаат дека тоа им е должност. Колку повеќе девојката е внесена во оралниот секс толку е подобро за машкото. Исто е како во глумењето. Знаете кога ликот се вклопил во сценариото, а кога не. – Т.Б (26)

-Важно е како ја користиш алатката кога ќе ти ја дадат. Треба да ја употребиш целата длабочина на устата, не само усните. Значи има материјал и после усните. Треба да има повеќе лубрикација и топлина. - И.В (41)

-Каде грешат... Првата „грешка“ е во тоа што се гадат. Второ не знаат што треба да прават и не се опуштени, го прават тоа колку да го направат, не забележуваат дали машкото ужива и на кое движење реагира. Не ретко се забораваат со забите и не обрнуваат внимание на останатите делови. Што е најважно, не сфаќаат колкаво задоволство му пружаат на партнерот. Ако сакаш да му овозможиш задоволство на партнерот ќе се потрудиш околу тоа- Д.М (28).Изменето од Ninja 35 - 14.Мај.2015 во 23:55
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2015 во 00:58
Секс занимливости
Госпога Анабела Најт нека се замисли убаво во врска со желбата на нејзиниот партнер за анален секс(да не и се попедерчи некој ден па да ја остаи со прстот во уста)
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
chargerburnout Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2015
Статус: Офлајн
Поени: 211
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chargerburnout Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2015 во 14:15
pa mislam deka u makedonija razviena e amaterskata pornografija, sakam da kazam se snimat so mobilni i gi objavuvat.
Кон врв
igi 3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
KVO VADIS

Регистриран: 30.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18736
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igi 3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2016 во 20:17
Досега сигурно знаете колку е добар сексот за вашето психофизичко здравје. Но, дали знаете какви се последиците кога подолго време апстинирате од сексуалната активност? Депресија Проблеми со срцето
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2017 во 15:04

Жените повеќе сакаат добра дремка и мобилен телефон од секс со партнеротСексолозите спровеле истражување за сексот на скоро 4.500 жени од Велика Британија, Бразил, Кина и САД, а резултатите кои се добиени биле навистина збунувачки за нив.

Имено, тие на испитаниците им поставувале прашања за сексот, соновите, парите, технологија и семејните проблеми и грижи, а дури 70 отсто од анкетираните жени признале дека повеќе сакаат добро да се наспијат отколку да имаат секс со партнерот.

Што е уште почудно, голем дел од жените изјавиле дека попрво би се откажале од сексот на три месеци отколку од технологијата бидејќи без интимни односи можат да функционираат, но без мобилен телефон и компјутер не можат да го замислат животот.


-------------------

замисленост ... TelOfon be... i posle kje se dokazuvame...


голема насмевка . PS. Moze deka ima vibracii, a?

DeepBlue
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2017 во 20:38

Тинејџерка ја продала невиноста на Арап за 2,5 милиони евраТинејџерка ја продала невиноста на Арап за 2,5 милиони евра: И се остварил сонот, а се надплатувале руски политичар и холивудска ѕвезда!замисленост abe... pari nema, ona drugoto kolku sakas...Изменето од Neptun74 - 17.Ноември.2017 во 20:39
DeepBlue
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2017 во 22:45
Ц ц ц...
И од ова ли бизнис почна да се прави?!ух
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 46474849>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.