IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - како сне странци македонци башка од останатите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

како сне странци македонци башка од останатите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2007 во 01:18
zavisi shto gledash.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
rome Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2007 во 01:27
se nadevam ja gledate vistinata so ljubov od eden kon drug.a ne omraza
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2007 во 01:42
paaa,...koj me mrazi,...go mrazam,....i obratno,....taka e najpravilno,...i pametno!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
black-eyes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: -1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black-eyes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2007 во 01:44
NEMA POTREBA OD OMRAZA,SAMO ILI GO-JA SAKAS ILI NE JA -GO SAKASLOL
Кон врв
rome Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2007 во 01:50
so omraza nema dobri dela ama koj me mrazi poveke ke go sakam i taka samiot ke si pukne od inaet oti ne mozi loshoto da probie i da me kontrolira
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2007 во 18:08
Факт е дека имате поубав живот тсаму, иначе не би биле сега таму, туку уште првиот месец би се вратиле назад, а тоа дека некому му е тешко таму, па тоа е до самиот него, што не успеал да си го среди животот како што треба... На тој што му е тешко таму, гарантирам дека ќе му биде три пати потешко тука, и он тоа самиот го знае, затоа и не се враќа WinkWinkWink Лесно е да плаче и да се кука цело време како им било тешко, па не биле у својата си родна Македониичка и бла бла бла... Имам многу пријатели по туѓината, и ретко кој ми рекол не чини, не ми де допаѓа животот овде и ред се редат мале... А баш напротив, кога сум ги прашувал Абе ќе се враќаш ли у Мкд??? Одговорот бил: абре ти луд ли си??? Никад у таа циганштаана таму, заостанатост, минато...
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
rome Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2007 во 14:26
da ghost taka je za toa ama eve jas so fam pojdovne vo mk 2 god edno po edno i si velev da beshe do mene site ke gi zemev vamu.ne za neshto drugo ama zara di decata.za tie shto nemaat pari.ama zaprimetiv i kolku da nemaat imaat mnogu golema gordlivost vo sebe lugeto shto se vo mk ostanati.i posle ke ne praat nas glupaj oti nie ne sne takvi.pa narochito nie mojata fam nikako ne se falevne i nema zoshto.ama narodot ochekuvashe za nie od falbi kuznaj shto da prajme ili da zborvame .ama inaet me faka oti ne sne gordlivi ne praat zaspani.toa me nervirashe najpojke.
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2007 во 14:40
Ovde rome imash em siromashni em birat rabotaConfusedabe ko imash deca,a nemash pari bi trebalo se da rabotish da gi preranish...ne si sam...
Кон врв
misa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2007 во 15:30

 celosno se soglasuvam so vas da se raboti se i da ne se bira rabota site vo makedonija ke ziveat isto kako i sekade vo svetot ama makedoncite dodeka se doma se uceni fakultetliii a koga idat vo stranstvo nikoj i ne gi pita i tie prifakaat se da rabotat rabotat po mesari nosat vesnici  a i cistaci na pocetok obavezno ako seto toa go rabotat i doma drug zivot ke se zivee zivotot e takov treba da si sposoben da znaes i so motika i so penkalo da rabotis a ne kako jaj nas sto vika rome  gordelivosta  e na nivo a plus toa odsekogas sum mrazela luge sto  kukaat pa nikoj ne moze da ti pomogne kaj i da si zatoa nema sto da kukas  napravi si da zivees kako ti odgovara i ne kukaj  a nikade ne e idealno sekade ima i arno i loso a kako sto citam nekoj demek na strana svetki svetaat zatoa ne se vrakaat i toa ne e tocno sekoj si znae sam za sebe nikade ne e idealno a i nikoj covek ne e idealen site si imame nekoja maana

Кон врв
rome Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2007 во 15:43
ok ama bez veze je za se fakultet vo makedonia sinkir za vo fabriki trebalo fakulteti.pa so toa gi odbervaat koj da raboti i koj ne
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2007 во 17:18
/

Изменето од chuchuliga - 03.Јуни.2007 во 17:19
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2007 во 17:19
[QUOTE=misa]

 celosno se soglasuvam so vas da se raboti se i da ne se bira rabota site vo makedonija ke ziveat isto kako i sekade vo svetot ama makedoncite dodeka se doma se uceni fakultetliii a koga idat vo stranstvo nikoj i ne gi pita i tie prifakaat se da rabotat rabotat po mesari nosat vesnici  a i cistaci na pocetok obavezno ako seto toa go rabotat i doma drug zivot ke se zivee zivotot e takov treba da si sposoben da znaes i so motika i so penkalo da rabotis a ne kako jaj nas sto vika rome  gordelivosta  e na nivo a plus toa odsekogas sum mrazela luge sto  kukaat pa nikoj ne moze da ti pomogne kaj i da si zatoa nema sto da kukas  napravi si da zivees kako ti odgovara i ne kukaj  a nikade ne e idealno sekade ima i arno i loso a kako sto citam nekoj demek na strana svetki svetaat zatoa ne se vrakaat i toa ne e tocno sekoj si znae sam za sebe nikade ne e idealno a i nikoj covek ne e idealen site si imame nekoja maana

Точно, така е, потполно се согласувам. Познавам луѓе доктори на науки кои биле спремни во туѓина да одат и чистачки да бидат, но тоа никогаш не би го направиле во Македонија. Во Македонија сите сакаат да бидат директори и професори. Па затоа огромен дел се уште чекаат од мама и тато кои и како пензионери работат да ги финансираат школувањата на внучињата, додека децата здрави и прави чекаат “работа на струка“, седат пред ТВ дома и фрлаат дрва и камења по државата која е апсолутно за се „крива“.
Никаде не е совршено. Ни богатите земји веќе не се она што биле: безработица, тешко се добива стален работен однос, огромен тренд е самостојно работење (free lence), се повеќе и повеќе е оставен човекот сам на себе...
Кон врв
rome Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2007 во 17:33
chuchuliga da za toa si vo pravo ama toa je od gordlivost shto ne odat na poniski raboti.vidov vo makedonia sekoj eden da je nad drugiot samo za falbi.ama decata shto se kako shto se je se od roditelite.tuka jas i kolku da imam nema da mu dam na decata oti nema da poshtuvaat za toa shto ne rabotele taka ke go iskockaat ili prodaat.pa sami neka rabotaat i ako treba i chistachi ama sami da si spechalat.pa makedoncite od shto se krenati glaj si sami kopaat dupka.
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2007 во 18:25
Za celava rabota mislam sledno:

Nikoj ne e otiden od tuka  prisilno!!
Toa e  slobodna volja na sekoj koj zaminal!
Ako  smeta deka zgresil vo izborot-nikoj ne mu zabranuva da se vrati!!
Zosto imam vpecatok deka vi e zal sto ste otisle-a i po tolku godini
ne se vrakate???
Inaku vo potpolnost se slozuvam so postot na chuchuliga i misaThumbs%20Up

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,218 секунди.