IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > MaxARENA Gaming
  Активни теми Активни теми RSS - Претставување и запознавање на членовите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Претставување и запознавање на членовите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 14>
Автор
Порака
ResourcE Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ResourcE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 18:01
Zdr,jas sum Benny a.k.a ResourcE (mojot nick)..

Inace jas najmnogu igram na Max Arena Public Serveri,no i na drugite,samo edna zalba..... MNOOOOGU CITERI IMA...

No da ne ja menjame temata...pozz do site
Кон врв
NeoCorteX Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NeoCorteX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 06:36
Eпа здраво и од мене... Некои ме знаат ама некои не па ќе си се претставам... Јас сум Александар "познат" на сервериве како NeoCorteX и во Insomnia 1 како Neo . Често може да ме начекате на GunGame како бричам убави фаци и јас мислам дека е доста претставување идам малце да спамувам

Кон врв
GeRaRD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GeRaRD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2008 во 22:24
pozz,jas sum GeRaRD
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2008 во 22:37
Originally posted by GeRaRD GeRaRD напиша:

pozz,jas sum GeRaRD
 
 
Gerrard , ti od Veles li si  ? ? ?
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Focused Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Focused Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2008 во 19:17
ZDRAVOO :D
ja sum Stefan Od Kumanovo imam 17 god
nik Focused :D
ne sum nov na kanter , sum igral i porano (;
igram najmnogu na max 3 :D
ajt
Кон врв
Elena^ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Elena^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 00:16
Zdravo jas sum Elena od Struga/Ohrid kako bilo imam 18 godini i taka
Кон врв
IzGubEnA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1066
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IzGubEnA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 15:57
Hi jas sum Elena od Skopje, imam 16 godini. Pozz
Кон врв
SouLs2burN Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Мај.2008
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SouLs2burN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2008 во 17:37
Ja sum Dario, zz pps
Кон врв
vo-yoo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vo-yoo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2008 во 18:23
Поздрав од Тетово Града :)
Кон врв
BaLaNaR Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BaLaNaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 00:38
Здраво моци , јас сам нов на Мах арена.Со ничк: 19 > B@L@N@R.Koj e glaven admin neka mi zapise msn: balanar_cs@hotmail.com.Ovde ako me stavis admin , ke bidam sekojden od 11:00 do 01:00 prisuten na serverot.Staj me admin , ke se uveri ..
Кон врв
BaLaNaR Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BaLaNaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 00:38
Originally posted by BaLaNaR BaLaNaR напиша:

Здраво моци , јас сам нов на Мах арена.Со ничк: 19 > B@L@N@R.Koj e glaven admin neka mi zapise msn: balanar_cs@hotmail.com.Ovde ako me stavis admin , ke bidam sekojden od 11:00 do 01:00 prisuten na serverot.Staj me admin , ke se uveris ..
Кон врв
SouLs2burN Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Мај.2008
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SouLs2burN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 15:30
lol...
Кон врв
Македонски син Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македонски син Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2008 во 21:29
24 години, Скопје, Лисиче.

Ник на CS серверите: Lav Makedonski
за сите Македонци!
Кон врв
NBK | zviiiier232 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NBK   |   zviiiier232 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2008 во 03:59
zdravo ja sam Boris i najbolji sam u kanter ikada od sviju vas,eto toliko
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.