IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > MaxARENA Gaming
  Активни теми Активни теми RSS - Претставување и запознавање на членовите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Претставување и запознавање на членовите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314>
Автор
Порака
Arhelaj Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Arhelaj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 06:06
Здраво јас сум Петре од Скопје и тепам на Max Сервериве.. со ник Архелај или кенеф..
бтв еден прекрасен форум :)

поздрав админи

Изменето од Arhelaj - 26.Ноември.2008 во 06:07
Кон врв
MartinMKD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MartinMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2008 во 23:38
Здраво на сите членови и администратори, јас сум Мартин, нов на форумот ама стар на MAX ADSL серверите. Играм под ник *C_P* >>M@rtinMK<< |*P*R*O*| и форумов е едно добро место за изразување на сите незадоволства и други работи во врска со серверите и администраторите :)

Играјте, подигнете го просекот на убиства, и најважно, не користете cheat-ови :)

Кон врв
alek12 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alek12 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2009 во 22:05
Epa zdravo jas sum aleksandar od sk :D na serveri sum po nikot InTeL>X< :D najcesto me ima na public 1 ili kz arena

I LOVE MAX ARENA
www.skg-team.tk

Bast GAming Clan
For shor insomnia team is best :D
Кон врв
angelconakov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelconakov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2009 во 14:20
Здраво дечки играм на макс серверите со ник
>MK SWAT< A-N-I !!!     ili >MK SWAT< G-Unit !!!
Кон врв
Theodore Bagwell Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Theodore Bagwell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2009 во 20:00
Pozz ne sum nov,mozebi nov na forumot,no ne i na serverite :D T-BaG se pisuvam moze nekoj me znae :D pozz do site so me znaat hahaha >>> T-BaG (dokolku nekoj se interesira)znaci Theodore Bagwell i e lik od serialot "Prison Break" negativec no mnogu pameten, inace serialot e neverovaten dokolku nekoj go nema gledano preporacuvam da go gleda nema da se kae :D. Igram CS od moja prva god fax do sega =vkupno 8 god so relativni pauzi :D
moeto moto>> LEGIT 4EVER (ostaite citovi te praat glup da si i da ne znaes sto vsusnost znaci CS)
Кон врв
MAKEDON-FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 731
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAKEDON-FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2009 во 08:04
е па супер
Кон врв
krume1995 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krume1995 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2009 во 15:22
Е па ја сум Круме и сум под ник : | uM's | dJ*aBBa* не сум мн јак.. играм највеке на Max Dust 2 24/7 by T-Home и на Max AWP Arena by T-Home
Кон врв
D3s3rtSt0rM Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај D3s3rtSt0rM Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2009 во 15:25
Ja na serverite sum isto kako na forumov(D3s3rtSt0rM) a inace moze da me videte i kako St0rM
Hackin' just for fun XD
Кон врв
Hellscream Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hellscream Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2009 во 14:30
Hellscreamna sekade pozz do site...... no skoro po celi denovi igram na Max Publick 2 pozzz
~~~~~ Hellscream ~~~~~
Кон врв
cech Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cech Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2009 во 14:47
Yo all!!!

New Pro Player comming!!!

GaNdZiA SmOkeR CeCh a.k.a Spitfire

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2009 во 22:27
one and original BlackDevil.....sega mn retko igram, koga igram idam na GunGame serverite....cya there pozz
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Vince95 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vince95 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2009 во 22:18
Здраво јас сум BorcHe од Велес и редовно play-ам на Max SoccerjaM!! Законски е серверот:)!!pozz :D
Кон врв
Vince95 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vince95 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2009 во 22:20
И заборавив nick-от ми е Vince Carter_4ever!!
Кон врв
VajS Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јули.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VajS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2009 во 17:38
Pozz ja sum VajS(Viktor)od sk sum (k.voda)5 god igram cs...redoven igrac na MAX i toa...aj z
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.