IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Патот до заборавот на саканата личност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Патот до заборавот на саканата личност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 14151617>
Автор
Порака
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2010 во 11:12
ako ne te strefi skleroza, stavi ponekoj flaster na srceto i prodolzi... show must go on...
Incredible Blue
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2010 во 12:40
Originally posted by FeaR FeaR напиша:

pa bi ja zaboravil samo amnezija ako imas ali rabotata e u toa so si bukvalista i naslovot loso si go protolkuval....
rabotata e u toa kako da prestanes da ja sakas a ne da ja zaboravis kako licnost me razbiras djo valjda me kapiras


Ај океј...ваљда за ова дискутиравме...среќа
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
zverka_ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zverka_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2010 во 17:21
Sakanata licnost nikogash nema da ja zaboravish so uslv ,ako vistinski si ja sakal.......ke potisnesh spomeni,ama luznite ke ostanat zasekogas....

Изменето од zverka_ - 11.Октомври.2010 во 17:21
Јас сум 99% сигурна дека луѓето ме озборуваат,но 100% сум сигурна дека баш "ме заболи" за тоа!!!
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2010 во 23:03
 
....Тешко е да бидеш сам .....  затоа .....
...дојди си при себе ......ако немаш никој друг.........
 
 
 
 
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2010 во 23:36
ili ...

ako si sam, togas ne si so site...
Incredible Blue
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2010 во 23:42
Тема: Патот до заборавот на саканата личност

Еден поглед..една реченица..
..една воздишка...уште еден поглед...
...неколку чекори напред....и не се врти назад...ќе боли..ќе боли...па ќе помине...


Тогаш ... приказната за птицата ... закопај го сеќавањето...длабоко во себе...
..и продолжи ...

Изменето од ФорумскаБаба - 08.Декември.2010 во 23:42
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2010 во 00:17

Тешко е да заборавиш некого толку лесно и да продолжиш понатаму

како ништо да не било...

Кога станува збор за вистинска љубов патот до заборавот е предолг,

треба да поминеш километри и километри...можеби ќе успееш еден ден а можеби и не, спомените се секогаш присутни,не следат како сенка.
 
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2010 во 00:22
Па да....тоа е и поентата
Ако некој толку ти значел...ќе го паметиш засекогаш...само сето тоа ќе биде потиснато..желбата да заборавиш е голема...сакаш..но не можеш...
Се измачуваме со тоа...за на крај после долго време..да го потиснеме...да го зачуваме ..да остане еден убав спомен...спомени на деновите кога се било толку убаво.. спомен..закопан длабоко во нас...
Тие што ни значеле никогаш нема да бидат заборавени...секогаш ќе живеат во спомените...
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
pillot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 836
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pillot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2010 во 19:23
postojat momenti koj i ne treba da se trudish da zaboravish...ostanuvaat zasekogash...mozat da bidat potisnati no zaboraveni... nikogash...zatoa...potrudi se da zaboravish samo onie...losh*te a dobrite... neka bidat tuka...neka tleat zatoa sto bile del od nas i si gi kazal togash koga vistinski si gi mislel...togash...zosto da bidat zaboraveni???
bidi sekogash onoj sto vistinski si
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2010 во 20:04
значи се е до сакането.
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2010 во 20:34
овај ?? кој пат?? мислам која сакана личност??не%20знам
ништо не памтам...плазење
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2010 во 23:54
Neznam zoshto da sakam da zaboravam del od ona shto sum, shto sum bila ... i da ja snema ljubovta ke ostanat spomenite i dobri i loshi denovi ... na dobrite ke se sekavame so  nasmevka na lice, na losh*te .... ke ne podsekaat zoshto treba da gi chuvame dobrite momenti...
Ako nekogo vo nekoj del od zivotot si sakal nekogo ....iskreno.... ne mozesh da zaboravish... sekogash neshto ke te podsetuva na toj period ...
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2010 во 00:08
Originally posted by gazela gazela напиша:


Ako nekogo vo nekoj del od zivotot si sakal nekogo ....iskreno.... ne mozesh da zaboravish... sekogash neshto ke te podsetuva na toj period ...
tocno ke se potsekas ali ne e nisto znacajno isto kako da se sekavas za nekogas deka si bila na letovanje vo bali i toa e toaсреќа
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2010 во 00:18
Патот до заборавот на саканата личност
нема таков пат...секогаш се појавува некој флеш бек да ти зезне амнезијазамисленост
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 14151617>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.