IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Наоѓање работа без врски?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Наоѓање работа без врски?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 18192021>
Автор
Порака
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2013 во 21:09
Originally posted by Alekxandar Alekxandar напиша:

Малце ке му дадам друг тек на темата со едно прашање до вас.
Зошто се чека од друг да ве постави на работа при толку труд,учење,жртава,а не се превзема чекор да се отвори свој бизнис ??
Eve od mene odgovor ,jas nemam vrski i nikogas ne sum imal (mi vetuvaa zaposluvanje no ne me zaposlia )....a od druga strana koga nemav drug izlez i koga bev bez rabota ne mozev da zapocnam privaten svoj biznis bidejki nemav sredstva ednostavno ne bev solevnten ....
 
Mi ostana so ona sto go imam kako znaenje ,iskustvo i tn da apliciram i so trud i iskustvo da se zaposlam vo firma vo koja ne e bitno koj ti e vrska tuku koj si i kolku znaes i kolku si spremen da odgorovoris na rabotnoto mesto....


Изменето од Kastro - 17.Ноември.2013 во 21:11
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2013 во 21:20
Originally posted by Kastro Kastro напиша:

Originally posted by Alekxandar Alekxandar напиша:

Малце ке му дадам друг тек на темата со едно прашање до вас.
Зошто се чека од друг да ве постави на работа при толку труд,учење,жртава,а не се превзема чекор да се отвори свој бизнис ??
Eve od mene odgovor ,jas nemam vrski i nikogas ne sum imal (mi vetuvaa zaposluvanje no ne me zaposlia )....a od druga strana koga nemav drug izlez i koga bev bez rabota ne mozev da zapocnam privaten svoj biznis bidejki nemav sredstva ednostavno ne bev solevnten ....
 
Mi ostana so ona sto go imam kako znaenje ,iskustvo i tn da apliciram i so trud i iskustvo da se zaposlam vo firma vo koja ne e bitno koj ti e vrska tuku koj si i kolku znaes i kolku si spremen da odgorovoris na rabotnoto mesto....

...i sekako ...partiskiot angazman ne go navede да


Изменето од laki_bu - 17.Ноември.2013 во 21:22
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2013 во 21:25
намигнување ne bideki ne sum vo niedna partija ....partiski ne sum aktiven ...cel zivot sum vo privaten sekotor a pisuvav licno za sebe i zatoa nemase potreba da pisuvam za partii...среќа
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2013 во 21:26
...збунетост a vo privatniot sektor partiski vrabotuvanja nema
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2013 во 21:29
Prasaj gi onie koi imaat iskustvo so toa ...ja za sebe zboruvav i jas nemam takvo iskustvo ...Nego ako imas nekoi soznanija mozes da pises nesto poopsirno ...намигнување
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
bilokoja Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Септември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bilokoja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2013 во 11:17
Ако се најдува работа со труд и талент, зошто некој би се зачленувал во партија, прашањето е кој профил тука би се понудил како дефицитарен па да нема потреба од врски при вработување?
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2013 во 11:23
Originally posted by bilokoja bilokoja напиша:

Ако се најдува работа со труд и талент, зошто некој би се зачленувал во партија?
Затоа што примерно му допаѓа политиката на партијата ... 
Кон врв
bilokoja Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Септември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bilokoja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2013 во 15:19
Не е прашањето за партијата, туку за работата па во тој контекст!
Кон врв
bilokoja Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Септември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bilokoja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2013 во 15:20
Originally posted by емил емил напиша:


Originally posted by bilokoja bilokoja напиша:

Ако се најдува работа со труд и талент, зошто некој би се зачленувал во партија?
Затоа што примерно му допаѓа политиката на партијата ... 


Не е прашањето за партија, туку за наоѓање работа!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2013 во 15:30
секој кој е доволно квалифициран ќе се вработи , останатите ќе работат нешто понеквалитетно .....
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2013 во 18:44
...односно, таканаречено, БЕЗ ВРСКА .... нели?
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2014 во 00:03
rabota bez vrska ima kolku sakas,samo kako da zemes pari od toa....
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2014 во 00:12
па може и некоја пара ќе земеш, ама и таа ќе биде без врска плазење
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2014 во 00:20
za-garant-iran-a.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 18192021>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.