IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Дали мажот треба да заработува повеќе?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали мажот треба да заработува повеќе?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 10111213>
Автор
Порака
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2010 во 17:39
Дали мажот треба да заработува повеќе?
Глупости.
Не мора.
Ако жената заработува поише, можно е само да биде повредено машкото его.
И ништо друго.среќа
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2010 во 20:17
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Дали мажот треба да заработува повеќе?
Глупости.
Не мора.
Ако жената заработува поише, можно е само да биде повредено машкото его.
И ништо друго.среќа
eden neshto pametno da napishe  tuka!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2010 во 22:34
Мажите се суетни, во брак пожелно е да имаат повисоко или еднакво образование со сопругата, истото важи и за примањата.
Чисто ради хранење на егото. Во спротивно, кој ќе трпи искомплексиран маж.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2010 во 10:47
kamo da zarabotuva dovolno,...pa da si legacham po cel den,..i da porabotam neshto samo koga mi se raboti!...тага

kakva sueta,...kakvo ego!.....gluposti!...смеење
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2010 во 14:39
Не би требало да е важно кој повеќе заработува,но со оглед на тоа што мажите на нашиве простори не сакаат да бидат под нивото на жената,барем поголемиот дел.....пожелно е  тој  да заработува повеќе или пак да се на приближно рамниште со жената,за да не се чувствуваат помалку вредни.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2010 во 15:42
Мое мислење...
Ако се во брак, зар е битно кој повеќе заработува!?
Зарем бракот не е заеница во која мажот и жената заедно расолагаат со финансиите!?збунетост
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
mimicria Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
magnet za defekti

Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimicria Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2010 во 15:46
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Мое мислење...
Ако се во брак, зар е битно кој повеќе заработува!?
Зарем бракот не е заеница во која мажот и жената заедно расолагаат со финансиите!?збунетост
 
tipicen komentar na nekoj sto ne e vo brak среќа
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2010 во 15:47
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Мое мислење...
Ако се во брак, зар е битно кој повеќе заработува!?
Зарем бракот не е заеница во која мажот и жената заедно расолагаат со финансиите!?збунетост
 
 
Зависи како са се договорили ,Тиги.Има семеjства каде платата не оди на едно место ,а секоj си ja чува...............
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2010 во 00:25
Паа...
Во право сте...
Ок...Не сум во брак така да...среќа
Меѓутоа тоа ми се чини некако...најисправно...среќа
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2010 во 16:08
ne , ne e pravilo deka mazot treba da zarabotuva poveke od zenata .....smetam deka toa ne e ni tolku bitno koga se ima respekt i tolerancija a pred se amorљубов
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2010 во 21:06

Pffff....ne mozam ja tolku da zarabotam kolku zena mi moze da potrosi....голема%20насмевка

You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2010 во 21:34

----

Мислам дека не мора. Па зарем нели се бориме за еднаквост
Кај мене работите функционираат...поинаку...
Еден ги плаќа сметките, друг купува за јадење, трет сите останати работи.
Парите никогаш не одат на еден куп
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2010 во 23:01
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Pffff....ne mozam ja tolku da zarabotam kolku zena mi moze da potrosi....голема%20насмевка


ccc..a da ne gi troshi..ke gi stavish vo banka..pa nekoj ke gi opljackaголема%20насмевка
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2010 во 00:04
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Pffff....ne mozam ja tolku da zarabotam kolku zena mi moze da potrosi....голема%20насмевка


ccc..a da ne gi troshi..ke gi stavish vo banka..pa nekoj ke gi opljackaголема%20насмевка
 
 
hmmm....pravo zboris....otidov da i odvrzam race na zena mi....neka zacisti 'pod pernica'.....голема%20насмевка
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 10111213>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.