IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Дали музиката е забава?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали музиката е забава?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2007 во 18:54
znaesh deka si bil u pravo,...ne go vidov,...mislev deka e samo onaka ,..kako prashanje,...

a inache tuka se e zbrkano,...pa, ako se vodish po toa kede shto odgovara,...nikogash nema da se snajdesh,...

Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2007 во 19:01
е да си ми жив и здравголема%20насмевка
и преместете ја темава во уметност веќе еднашсреќа
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
str8up Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Producer

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај str8up Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2007 во 19:03
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

е да си ми жив и здравголема%20насмевка
и преместете ја темава во уметност веќе еднашсреќа

ете такааплауз

igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot
Кон врв
#Emili# Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај #Emili# Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2007 во 23:48
Muzikata e zabava...
I sreka...I taga...I ljubov...I spomeni... I zivot.....
Muzikata e se...so toa kakva muzika slusa covekot moze da se doznae kakov e....Ednostavno...Muzikata e...Nesto sovrseno... Vo zivotot kade sto nikade nema nisto sovrseno...Muzikata e sovrsena...Od  prvata nota, do  poslednata staveni na tocno soodvetno mesto...Sovrsenstvo.....
Yesterday is history...tomorow is mystery...Today's day is a present.That's why it's called that way...
Кон врв
Keri Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Keri Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 01:24
Stvarno ne znam sto bi pravela bez muzika...
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 02:07
zabava i lek

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 02:11
За мене музиката е потреба без која неможам...Таа помага да се озбалансираат чувствата, потребна е и кога сме радосни но и кога сме тажни, секое расположение си “бара“ своја музика.
Насушна потреба без која не се може.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
An4i Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај An4i Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 13:28
da da
...i taka sega princezite go baraat princot koj demek bil zaba i nekoja princeza trebalo da go bakne za toj pak da se pretvori vo princ...

Pred da go najdes princot, treba da baknes mnogu zabi :D
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 13:45
muzika e zabava
slikarstvo e zabava
sport e zabava
kinematografija e zabava
se e zabava za tie so go konzumirat i ne im e neophodno za prezivuvanje
se toa gi zabavuva lugjeto

no za tie shto ova go pravat za zabavata na drugite, za niv e profesija i
tie so toa opstovuvat

e taka ako ovde nema profesionalen muzicar, togas za site ovde e zabava

so sega kje barame jajca vo vlaknata
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2008 во 17:53
koga stanuva zbor za muzikata mozele da se dadat povejke odgovori sto e vo zavisnost koj kako e sposoben da ja dozivee inaku muzikata so opstata nejzina teorija moze da se definira kako intepretirajne na pozitivnata svetlina-energija koja ja imame vo momenti na radost,taga.srejka itn. pa zatoa i najtaznite po sodrzina pesni imaat nota na pozitivnost odnosno preku pesnata go dokazuvame postoejneto na bog vo site situacii pa koga e taka togas zosto da ne se zabavuvame po   nejziniot ritam
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2008 во 18:21
Originally posted by dejanpp dejanpp напиша:

koga stanuva zbor za muzikata mozele da se dadat povejke odgovori sto e vo zavisnost koj kako e sposoben da ja dozivee inaku muzikata so opstata nejzina teorija moze da se definira kako intepretirajne na pozitivnata svetlina-energija koja ja imame vo momenti na radost,taga.srejka itn. pa zatoa i najtaznite po sodrzina pesni imaat nota na pozitivnost odnosno preku pesnata go dokazuvame postoejneto na bog vo site situacii pa koga e taka togas zosto da ne se zabavuvame po   nejziniot ritam
човеку, тебе треба да те ставиме за модератор во филозофија и психологија  смеењенамигнување
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2008 во 19:50
Pogreben marsh
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2008 во 17:26
Originally posted by #Emili# #Emili# напиша:

Muzikata e zabava...
I sreka...I taga...I ljubov...I spomeni... I zivot.....
Muzikata e se...so toa kakva muzika slusa covekot moze da se doznae kakov e....Ednostavno...Muzikata e...Nesto sovrseno... Vo zivotot kade sto nikade nema nisto sovrseno...Muzikata e sovrsena...Od prvata nota, do poslednata staveni na tocno soodvetno mesto...Sovrsenstvo.....


Se soglasuvam!!!So sekoj zbor. Muzikata e nesto najsovrseno!!!!!
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.