IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Видео обработка и монтажа
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Видео обработка и монтажа

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8910
Автор
Порака
Bransisco Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bransisco Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2011 во 05:57
Дали може некако на некој начин :) , да се искористи поголем дел од процесорот на графичка при рендерирање?
Имам ГТХ 470, користам премиер цс5 и искористеноста на процесорот на графичката е 15% - 30% максимум.
Кон врв
ang3l4o Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ang3l4o Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2011 во 12:43
Originally posted by Bransisco Bransisco напиша:

Дали може некако на некој начин :) , да се искористи поголем дел од процесорот на графичка при рендерирање?
Имам ГТХ 470, користам премиер цс5 и искористеноста на процесорот на графичката е 15% - 30% максимум.


KOristis Mercury Playback Engine so GPU poddrska??
Кон врв
Bransisco Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bransisco Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2011 во 14:50
Да корситам, ама сепак не иде над 20 30 % искористеноста на процесорот
Кон врв
babe12 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babe12 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2013 во 18:23
http://www.youtube.com/watch?v=XEWNACDGEK8

eve edna moja izrabotka vo Sony Vegas 11
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8910
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.