IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - Counter strike  (генерална дискусија)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Counter strike (генерална дискусија)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
^^GoRiLLaZ^^ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ^^GoRiLLaZ^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Counter strike (генерална дискусија)
    Испратена: 20.Јануари.2007 во 01:10
Здраво!!!Можете ли да ми кажете како да ставам слика од мојот компјутер и да ја има на Кантер Страјк во графитите.пишејте сите кој знаат.Однапред ви благодарам.
Кон врв
ice_dmx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 390
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ice_dmx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2007 во 03:00
ima program za toa
dudenz
Кон врв
^^GoRiLLaZ^^ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ^^GoRiLLaZ^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2007 во 23:11
Originally posted by ice dmx ice dmx напиша:

ima program za toa



Па да се вика Decal Converter но не ми е јасно од кога ке ја направам сликата каде треба да ја ставам.ПИШИ
www.fcjuventus.blog.com.mk
www.best-movies.ws
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2007 во 23:24
pa imas kajk sto ti e spay logoto vo setings kopcinja
ce si smenis ili najdi gi vo igrata logata i smesti go vo folderot kajs to se site logicki:)
 
Кон врв
^^GoRiLLaZ^^ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ^^GoRiLLaZ^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2007 во 03:29
Originally posted by plamenko plamenko напиша:

pa imas kajk sto ti e spay logoto vo setings kopcinja
ce si smenis ili najdi gi vo igrata logata i smesti go vo folderot kajs to se site logicki:)
 


Па пробав така да ставам каде што се логоата ама за жал не бива.дај кажејте кој знае нека објасне
www.fcjuventus.blog.com.mk
www.best-movies.ws
Кон врв
ice_dmx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 390
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ice_dmx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2007 во 17:16
prven se menjavase imeto na fajlot vo temp mislam bese i koga ke ja uklucis igrata ne treba da cepkas vo grafitite odamna gi cepkav tie raboti sum zaborail kako bese tocno
dudenz
Кон врв
Pimp Daddy Manev Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2057
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pimp Daddy Manev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2007 во 18:35
a dali moze nekoj da mi kaze kako da napravam server za counter???

mnogu bi mu bil blagodaren
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!
Кон врв
Sulltan Murad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sulltan Murad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2007 во 22:31
prvin kazi mi koj counter strike go imas i dali ti e originalot instaliran so serial code
Кон врв
Sulltan Murad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sulltan Murad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2007 во 23:37
My computer>local disk(C)>Program files>Valve>Hlds launcher>i posle si pisuvas
game>counter strike
server name>kako sto sakas ti
map>de_dust2 ili po tvoj izbor
network>internet
Max.player>24 ako imas dobra konekcija mozes kolku sakas povise
rcon password>primer 123456
stikliras secure valve anti cheat i na kraj start server
pa posle si gledas na konfiguracii kako so sakas da bidat i najdi tvojata ip preku koja mozat da se conektiraat i drugite na tvoj server
 
 
(no ako nemas serial code na tvot counter ako ne ti e originalot instaliran ne trudi se)
Кон врв
Pimp Daddy Manev Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2057
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pimp Daddy Manev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2007 во 02:07
paaaa jas ja simnav od torrent counter strike 1.6 i so se toa mi se instalira i dedicated server za da mozam online da igram ama nesto ne bese vo red i koga ke napravev server niloj ne mozese da se konektira na nego zosto ne se pokazuvase
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!
Кон врв
Sulltan Murad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sulltan Murad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2007 во 02:15
sigurno ne si go imal originalniot 1.6
Кон врв
Sokol Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Март.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 93
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sokol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2007 во 21:49

Што мислите вие, која е подобра од двете?Јас сум ги играл двете веќе подолго време и се разбира според мене ново е подобро.Сорсот има боља графика,звук,игривост итн. И не бара некој посебно јак компјутер освен ако не сакате да уживате во играта Wink

Кон врв
Igor_the_death Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor_the_death Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2007 во 04:39
Epa jas sum bas zainteresiran za toa da uzivam u igrata. Ali koga ke mi tekne bolje jas bi sakal jas da uzivam, a drugite da patat kako crn gjavol.
Ima li takva sifra sto se pisuva vo konzola sto mi dava takva sila? Ima li...
Otidof vidof potepaf.
Veni Vidi Vici (na latinski)
PS Leiii, vrska da se nemalo
Кон врв
zlatko cernobil Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Март.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zlatko cernobil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2007 во 13:40
Abe igorce,pa za igrac li se zamisluvas cim sakas da pisuvas sifri.Eeee deca deca nikad nema da naucite da igrate
A.Z.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.