IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - Counter strike  (генерална дискусија)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Counter strike (генерална дискусија)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
zlatko cernobil Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Март.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zlatko cernobil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2007 во 13:50
Za Sokol:prijatele ako imas ekipa za igranje 5 na 5 da se dogovorime da izigrame edna partija vo Insomnia.   PISI
A.Z.
Кон врв
Igor_the_death Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor_the_death Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2007 во 00:26
Pa ne jas. Ne mislef na sifri tuku poveke onaka doma koga igram so botovi, da vidat oni kako e da se nerviras. Ne igram jas sorce. Inaku imame eden nov clen koj so nas igra kanter 1,6 pa da mu dademe sifri da ne ni se zali poveke. Svarno e ponekogas dosaden. Za 1,6 poeke mi treba, ne za mene tuku za drugarceto.
Otidof vidof potepaf.
Veni Vidi Vici (na latinski)
PS Leiii, vrska da se nemalo
Кон врв
BiggieSmalls Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiggieSmalls Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2007 во 21:21
Counter Strike 1.6 е минатото Counter Strike Source е иднината а сите знаеме дека сите максимално се бунат на промени па затоа секогаш ке има луге кои ке си викаат дека Source е срање али мора да сватат дека тоа е истото шо е 1.6 само УСОВРШЕНО, за пример земете го flashlight ефектот, у 1.6 кога го уклучете светете како новогодишна елка и вие и местото кај шо мерете.
Кон врв
Русин Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Русин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2007 во 14:44
1.6 ........... нема подобра!

Изменето од Русин - 17.Мај.2007 во 14:44
http://asroma-addict.com/
Кон врв
P-A-T-R-I-O-T Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај P-A-T-R-I-O-T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2007 во 11:57
SOURCE potsetuva na SWAT 4...grafika ima top ali ne ja dava istata zabava kako 1.6
all i have in this world is my balls and my word and i dont break em for noone
Кон врв
Sokol Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Март.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 93
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sokol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2007 во 19:29
Ja poigrav malku 1.6 posle koj znae kolku vreme i sto da kazam ... Kolku debilna grafika, frlas bomba a izgleda kako cigla hahaha epten luda zabava, teksturine se kako mushama od pazarce... Dobro u vremeto i jas se gazev od igranje na stariot kanter, doduse poveke 1.5 negoli 1.6 ama toa e veke stvar na minato
(\_/)
(O.o)
(> <) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!
Кон врв
tote_bt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tote_bt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2007 во 10:55
Eve go moeto prasanje. Kako mozam da si kreiram grafit so slika i da bide vo boja. Toj so znae neka odgovori.Big%20smile
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2007 во 14:32
Originally posted by tote_bt tote_bt напиша:

Eve go moeto prasanje. Kako mozam da si kreiram grafit so slika i da bide vo boja. Toj so znae neka odgovori.Big%20smile


Ти треба програма, Decal Converter, ако сакаш линк за даунлоад, кажи ке ти поставам... и ќе ти ја објаснам работата со него Wink
Кон врв
tote_bt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tote_bt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2007 во 14:45
Aj daj daj mi link za download. Pa posle ke mi kazis. OK. StarStarStar


Изменето од tote_bt - 25.Јули.2007 во 14:45
Кон врв
HI)H( Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HI)H( Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2008 во 16:05
MOZE LI MI POMOGNETE DA STAVAM SLIKA NA GRAFITITE NA COUNTER STRIKE 1.6 AKO MOZE DA MI OBJASNITE SO SLIKI
Кон врв
tttome Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tttome Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2008 во 16:45

znaj nekoj zosto na internet nemozam na mak serverite da igram mi pisi celo vreme deka ne mozi da se dawnloadira nekoj sound/misc/snow.wav?
pomognete mi se igra mnogu!!!
Кон врв
fatal1ty_ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fatal1ty_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2008 во 00:14
Epa vaka momci...Za da napravite vasa slika na cs 1.6 potrebno vi e:
-download halflife logo creator
-instaliraj go i posle staj slika sto sakas da ja imas na spray
-konvertiras(programot ja konvertira)
-koncertiranata slika sejfuvaj ja na desktop
-zatvori program
-fajlot sto go imas na desktop go kopiras u E:\Program Files\Valve\cstrike
-od ovde go brises fajlot tempdecal.wad i toj sto go iskopira go preimenuvas tempdecal.wad
-odkako ke go napravis seto ova go brises fajlot custom.hpk
-zatvaras sve i pocnuvas so igra...Enjoy


ako ima nesto nejasno pisete ke vi razjasnam pozz
se nadevam deka vi pomagam so moite postovi
______________________
Pozdrav
Fatal1ty_
Кон врв
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Figgy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 05:31
Originally posted by tttome tttome напиша:


znaj nekoj zosto na internet nemozam na mak serverite da igram mi pisi celo vreme deka ne mozi da se dawnloadira nekoj sound/misc/snow.wav?
pomognete mi se igra mnogu!!!


Влези во sound/misc/ папката во твоето CS и избриши го snow.wav фајлот и потоа влези на сервер и допушти да се даунлоадира соодветниот snow.wav фајл.


Поздрав.
Кон врв
REGRUT Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај REGRUT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 13:37
Originally posted by HI)H( HI)H( напиша:

MOZE LI MI POMOGNETE DA STAVAM SLIKA NA GRAFITITE NA COUNTER STRIKE 1.6 AKO MOZE DA MI OBJASNITE SO SLIKI


ke gi najdes slikite vo valve/logos logoata i ke vidis koj format se slikite posle slikata so ja sakas ke ja convertiras vo istiot format mislam deka e bmp. ja stavas vo istiot folder i toku.........
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,438 секунди.