IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - Обложувањето - порок или разонода?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Обложувањето - порок или разонода?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2014 во 16:34
не се исплати да ја става куќата ... не верувам дека е коефициентот над 1.60 за г/г...

за една куќа може да добие куќа и трпезарија...
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2014 во 16:36
Ако бе , на следната , втората утакмица му иде плус кујна голема насмевка
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2014 во 16:39
Ја имате слушнато поговорката : капка по капка вир прави ? 

Денес малку , утре малку и така се збогатуваа човек . Важно е да си трпелив .
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2014 во 16:40
Originally posted by емил емил напиша:

Ја имате слушнато поговорката : капка по капка вир прави ? 

Денес малку , утре малку и така се збогатуваа човек . Важно е да си трпелив .На сонце тие капки пресушуваат
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2014 во 18:44
Никој не отворил Обложувалница да го богати народот .... нека ти е срам
Познавам многу луѓе на кои им е порок .. ги даваат и последните пари за уплата .... Но познавам и такви на кои им е разонода само .... 
Како мене оваа нашава овде голема насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2018 во 07:17
на денешен ден 1993-та ФФМ на свечена седница во ЛостВегас е примена за полноправен член на фифа, воедно тогај ги зголемиле и коефициентите за кладилниците во однос СПФ [1] може би било логично бодувањето да почнат да го врзуваат и за ВАРалица систем денес а така даим остават и тро луфта на кладилници да си консолидираат биланс на неколку дена пред да исплатат ремија додека чекаат разврска!?

може каузално затоа сме Нација со заразна обложувачка статистика [1] незнам само дали СпОбл е соблазна ако не мотивација и за хулиганизам [2] логично ако од дете е некој заразен со адреналин по спортски комар колку повеќе ко адолесцент по својот омилен локален клуб, среќа немаме светски извикани фудбалски клубои инаку ќе станеше секта хулиганството и кај нас, иако за сега навивачки си има статус на омилено хоби за многу сограѓани, но факт е дека од хобија може да стрефи и фобија, она чуваат луѓе дома и рептили што незначи дека нема ризик по комшилук, тоа тарантула е склет а не пак титоист да и крене тифоски акции, ранејќи ја од утро до вечер со локални коефициенти, незнам има ли Пипс за ваква работа!?

Об-рок ко По-рокод К-ладилница е дилемата во насловот од темава, сите потчинети римјани не се пак криви што не чуле за друго освен погача и циркуз, бар да жонлираат фудбалерите и на утикмица ко на тренинг, со ред исклучоци ко вчера Барди за миг, ама една капка не праи океан, тоа во кошарка веќе нема глобтротер шоуа а не пак во фудбал, 90-минути шпринтови што останува освен клизачи волеј и набацени, може ако ги потскратат терени та бидне повесело, но да не бидне така и позаразно, та и оние кои се разонодувале до сега да почнат да порокуваат!? ...
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2018 во 13:03
Секоја разонода кога ќе мине во зависност станува порок.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2019 во 14:11
Имавме еден професор по социологија
овака ко Messenger ја дефинираше
навиката.Секоја навика е зависност!
Дали последователно е и порок?
Примеров со обложувањето да!
Тежок порок и тоа,искуствено
од еден месец работење во кладилница ова
го кажувам.Мислам крајот на 2013-та
беше работев у кладилница кај мене у маало.
Луѓето кои секој ден ги имав претходно
гледано низ маало сретнувајќи се по
улица,маркети или било каде,кога ги
сретнував во кладилница не беа истите.
Не ме перцепираа исто,имаа некој чудден
сјај во очите.Беа со бес во очите.Бес
по руски ама,со ѓаоло да речам по нашки.
И ден денес јас поинаку ги доживувам,оти
тој ѓаол уште им стои во очите,а веќе и во
ликот и делата им се има впиено,за жал!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2019 во 23:00
Мене уопште не ме чуди вакви
ко специјалкаа шо ни кројат судбини...
Еве вакви гласаат.Нит кромид оди сади да не му рече чоек.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2023 во 18:11
Еден од најлошите
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.