IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - Обложувањето - порок или разонода?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Обложувањето - порок или разонода?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака Обратен редослед
trilobite Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trilobite Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2007 во 11:40
Се почнува ко разонода(од комарџиските игри)се додека не влезе чивијата.
Фала Богу што губев ко"бугарска скупштина"и се отарасив од таа напаст.
Немам играно од Korea/Japan светското...
Порок е апсолутно.
Кон врв
Azrael Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Azrael Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2007 во 13:47
ja staam po 50 den, nekad 100
zavisi, nekad dobijam na sreka nekad ne
ama ne sum ona zarazen da idam sekoj den i da zjapam u bilten so saati
Кон врв
soldier Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soldier Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2007 во 13:26
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Originally posted by аџија аџија напиша:

порок... не знам еден чоек што изградил куќа, или купил кола со обложување...

Да, имало шо ќариле, али брзо брзо им летнале парите назад...


кога веќе го спомна ова, има еден дечко мислам дека има околу 28-29 години... Од спортската си купи Цитроен Ксара, и стан у Влае... Баш ми текнува на една случка, беше претходното светско првенство и играа Турција - Јужна Кореја у полуфинале или четврт финале... Овој доаѓа и става 3 000 евра дека натпреварот ќе заврши 3+... Газдава на кладилницава доаѓа и му вика: слушај, а да не уплаќаш утакмицава, јас ќе ти даам пола од максималната добивка (а добивката мислам дека беше 11 000 евра, не ми текнува точно), и дечково му вика, ај бе па и ти шо, ќе си пробам вака, интерено ми е... И утакмицата заврши 3:2 за Турција Big%20smileBig%20smileBig%20smile
Lele deckoto iikal sreka,kakva dobivka,dali e vistina toa 11. 000 evra od sportska,leleeeeeeeаплауз
Zivej go sekoj den kako da ti e posleden
Кон врв
betingwin Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај betingwin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2007 во 15:45
Don't Place Another Bet Until YOU Discover The Tips & Tricks That Sportsbook Owners Are Hiding from You!

The fact is...if you do not use a proven strategy, you are GUARANTEE to lose money. Ask any sportsbook’s manager and he will tell you that 2% of his regular clients are always winning over the long run. How can you
be in this 2% ? You Need The Knowledge And The Appropriated Strategy.

Read about this ebook:

- Basics of betting.
- Betting methods and making systems methods.
- Arbitrage betting
- A simple strategy to end the week as a winner even with a low winning rate of only 33%.
- Discover a secret strategy to bet on underdog in any sport and always win.
- You will learn how to bet on 2 team parlay and never lose. This amazing betting strategy will skyrocket

your sports betting profit in a matter of days.
- Discover how to make money even with a poor record of 0 Win - 3 Loses! Is it unbelievable?

And much more, read about it on this blog:

http://bettwiner.wordpress.com/


Za Makedonska verzija procitajte na krajot na blogot.
Кон врв
betingwin Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај betingwin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2007 во 18:34
Naj prodavanata elektronska kniga za sportsko obolozuvanje so opis ma metodi na kladenje napisani od strana na profesionalni oblozuvaci.
Sodrzina na knigata:

     - Osnovi na sportsko oblozuvanje i tipovi na oblozuvanje.
     - Metodi na izrabotka na sistemi i nacin na oblozuvanje.
     - Surebett ili Arbitrage betting.
     - 100% WINN Betting - 100% Pogodok, koi se nacinite i koi tipovi na igri go garantiraat toa (dosega        neobjavena informacija)
     - Sistemi i metodi na sportkos oblozuvanje so gotovi primeri i objasnuvanja.
     - Izrabotka na sistemot - Oblozuvanje bez zaguba (nepobediv sistem) i nacin nakoristewe.

Za poveke informacii procitajte na ovaa strana:

http://bettwiner.blogspot.com/
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 11:48
Originally posted by brza brza напиша:

zavisi od toa,...do koj stepen si stignal!
 
До 7 дан.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 10:32
zavisi od toa,...do koj stepen si stignal!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 04:03
Краста, Заразно одделение, Чивија-но постојано играм.
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2007 во 12:04
Порок, дефинитивно...
Не знам ЕДЕН човек, што од кладилници, изградил, куќа, купил стан, платил кредит... Ама знам за луѓе што земале кредити, продале коли, станови...
Кон врв
nina``` Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 51
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nina``` Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2007 во 11:47
ОБЛОЖУВАЊЕТО Е ЖИВА ЗАРАЗА TongueTongueTongueTongue
B_A_R_C_E_L_O_N_A--->> ZAKON
Кон врв
Русин Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Русин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2007 во 13:17
Според мене обложувањето е разонода. Сега ако некој веќе стварно се нафати да се клади и почне да се расфрла со пари, веќе тогаш му станува порок!
http://asroma-addict.com/
Кон врв
Pimp Daddy Manev Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2057
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pimp Daddy Manev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2007 во 21:54
ja sum eden od tie 50% od igraciteBig%20smileuplakjav po 50 den...dobro...nekogas i po 100,200...ama ne povekjeBig%20smile
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!
Кон врв
Stefi@91 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Мај.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Stefi@91 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2007 во 15:01

Porok LOL LOL  ....za onie so slab karakter,sto sakaat nabrzina da stanat pobogati i koga zagubat,probuvajki da se vadat,tonat uste poveke...

Razonoda za okolu 50% od igracite...uplakaat 50 denari i interesno e da se sedo pred txt i da se naviva..

Za onie sto se dosta podetalno navlezeni vo toa i mnogo dobro gi razbiraat tie raboti e dosta profitabilna i sigurna rabota...
Inaku kako najcesti dobotnici se gazdite na kladilnicite.Wink
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2007 во 19:38
Originally posted by аџија аџија напиша:

порок... не знам еден чоек што изградил куќа, или купил кола со обложување...

Да, имало шо ќариле, али брзо брзо им летнале парите назад...


кога веќе го спомна ова, има еден дечко мислам дека има околу 28-29 години... Од спортската си купи Цитроен Ксара, и стан у Влае... Баш ми текнува на една случка, беше претходното светско првенство и играа Турција - Јужна Кореја у полуфинале или четврт финале... Овој доаѓа и става 3 000 евра дека натпреварот ќе заврши 3+... Газдава на кладилницава доаѓа и му вика: слушај, а да не уплаќаш утакмицава, јас ќе ти даам пола од максималната добивка (а добивката мислам дека беше 11 000 евра, не ми текнува точно), и дечково му вика, ај бе па и ти шо, ќе си пробам вака, интерено ми е... И утакмицата заврши 3:2 за Турција Big%20smileBig%20smileBig%20smile
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,140 секунди.