IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Kомпарации на некои камери
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Kомпарации на некои камери

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
Автор
Порака Обратен редослед
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Kомпарации на некои камери
    Испратена: 12.Април.2010 во 15:52
Аууууу ова Panasonic-ов можда има супер квалитет на слика, ама не да е ружнааааааа.тага
Кон врв
ivotoyota Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivotoyota Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2010 во 15:26
Panasonic извади и камкордер со M 4/3 стандард, со голем сензор... Не ги разбирам камкордерите многу, но еве линк. Клик тука.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2007 во 08:52
Ќе биде ќе биде, само уште не ми е префрлен целиот материјал а и не ми е измонтирамцрвенеење, но наскоро ќе закачам нешто.
Кон врв
Igor-T Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 622
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor-T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2007 во 18:10

Pa daj stavi kratko klipche
na Tube so iskluchitelni
SteadyCam momenti!

голема%20насмевка


Igor


Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2007 во 09:36

Игор, е да малце се стиша.

Отиде модераторот на одмор и вас ве нема.голема%20насмевка
Сега ќе продолжиме со размена на искуства и има да фрчат теми.намигнување
Ќе ги очекувам темите кои што ги најави.
 
Новооооо, има има, во неделата беше снимена втората свадба со стедикемтрепкање.
голема%20насмевка
 
Поздрав!
Кон врв
Igor-T Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 622
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor-T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2007 во 01:29

E Ace, abe forumov "malce" zamre.
тага

Jas spremam 2-3 temi.
Kje gi postam naskoro.

Pozdrav

Igor


PS: Novo-Staro?


Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2007 во 09:46
збунетост
Не ми е јасно што не е фер.збунетост
Кон врв
SREK Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 32
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SREK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2007 во 00:24
PREDLOG:SPOJTE SI GI KAMERITE I KOMPARIRAJTE SI GI,NE E FER 
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 10:49

Бидејќи темава има 12 страни, сметам дека вреди да го носи епитет на атрактивна тема.Wink

Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 09:22
Originally posted by Igor-T Igor-T напиша:

Se ubavo.
Vie ste vo SK,
jas sum vo ŠT.

Koga ke me navee pat mene tamu ili vas vamu,
pa kje praeme kerefeci!

Ja, Ace i Dalton... ke bide GEEK-hood do daska!!!

                   GeekGeekGeek

                   LOLLOLLOL

Pozdrav

Igor


PS: A sho praeme Ace so tvojoata cam?
      Nema Manual mode.

PSS: Mislam deka na vremeto i
        Sony VX2000/PD150 bea dobri low-light-eri


 
И јас сега за сега не сум во СК, патувам малку но мислам дека набрзо ќе се среди работава со престојот.
Игор, изгледа кога ќе те навее тебе патот,ќе ја правиме работава. Тешко дека и мене и Владимир, ќе не навее во ист момент, освен ако не доаѓаме специјално за тоа. Big%20smile
 
Нема фул мануелен, ама што се секирате за тоа, горе доле знам која шема ја тера камерава. А и башка после тоа може на плеј модот да ѕирнам што и како било. Мислам дека при нормално светло автоматиката исто им работи, нема тука некоја филозофија.
 
Јас мислам дека сеуште се добри low-light-eri. Big%20smileLOL
 
За слабо светло, одма можам да го кажам редоследот на местата.
1. Sony PD150 ili PD170
2. XM2
3. MVX 3i
 
За острина може ќе ве јадам, посебно во 16:9. Ама ај ќе видиме.
 
Поздрав!
 
 
ПС: Мислам дека од ниско буџетниве камери со мноооогу добри перворманси, но за жал сега исклучени од производство се Panasonic GS400 и Canon MVX3i, не дека оваа вторава ја имам, туку навистина нуди многу, за тие пари. Интересно работа но двете се многу идентични на изглед.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 09:04
Originally posted by D'Dalton D'Dalton напиша:

Jas bi se priklucil, a dali bi ve izel? Pa ne jadam lugje LOL, ama ke gi pustime kamerite kako pitbuli da se grizat, toa moze Big%20smile. Ke vikneme i publika da se kladi
 
Ехееееее! Ако ги пуштиме да се кладат ќе има и местенкиLOLLOLLOL.
Тоа за јадењето, фигуративно беше кажано.Big%20smile
А камериве дека ќе се гризат, не верувам, може само да се гледаат.
Иако не се во истата класа, сепак мислам дека споредбите ќе бидат интересни. Додуша и имам видено споредби на некои од нив на еден руски сајт, но ние ќе направиме нешто наше изворно.
Кон врв
Igor-T Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 622
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor-T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 01:16
Se ubavo.
Vie ste vo SK,
jas sum vo ŠT.

Koga ke me navee pat mene tamu ili vas vamu,
pa kje praeme kerefeci!

Ja, Ace i Dalton... ke bide GEEK-hood do daska!!!

                   GeekGeekGeek

                   LOLLOLLOL

Pozdrav

Igor


PS: A sho praeme Ace so tvojoata cam?
      Nema Manual mode.

PSS: Mislam deka na vremeto i
        Sony VX2000/PD150 bea dobri low-light-eri


Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 22:41
Jas bi se priklucil, a dali bi ve izel? Pa ne jadam lugje LOL, ama ke gi pustime kamerite kako pitbuli da se grizat, toa moze Big%20smile. Ke vikneme i publika da se kladi
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2007 во 14:01

Далтон, ако сакаш може и ти да ни се приклучиш во експериментот.

Мислам дека ќе биде интересно да направиме такво нешто и ние тука во МК.
Знам дека ако дојдеш и ти за на слабо светло ќе не изедеш.Ouch За другото мислам дека тука негде ќе се движат резултатите.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.