IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Верувате ли во Велигден?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Верувате ли во Велигден?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
Чорбаџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1065
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Чорбаџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2007 во 20:14
Шимпанзото и Човекот имат 99,6 % заеднички активни гени.Човековиот најблизок сродник е шимпанзото. Родот Хомо е стар околу 2 милиони години а Хомо Сапиенс е стар негаде 200.000 години (максимум), еволутивните научни наоди покажува дека сме се развивале (и во тој развој) оделувале во периоди од гибоните, орангутаните, горилата и шимпанзите во текот на милиони години.
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2007 во 20:26
Kako sakash zboruvaj...decata vo uchilishte(istorija za prva god. sredno)i uchebnik po istorija za 5-to odd. uchat spored Darvin e vaka spored Biblijata taka....pa sami si odbiraat vistinaWink
Кон врв
rome Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2007 во 00:50
чорбаџија како прво лаган си оти светот билл милиони години стар,и самите сиентисти неможат да дат факт за тоа оти немаат со што да го мерат.и немаат 100%доказ.еве една вистина беше тука во новината пред 2 години.еден сиентист најде камен покрај морето со цртежи од оган.го испита и викна големи машини за да го премести оти цртанјето на каменот било 2миллиони години старо.кога се науши на вестите оти нашле цртежи на то и то место од пред 2миллиони години еден човек појде и им рече во голема греша сте оти јас ги начртав пред 8 год и мам нацртано на 7 камења тие се овде и овде.знајш колку беше тој сиентист усрамен?тоа је само едно а колку така има низ светот.планетава је само 6000 год стара,оди прочитај во Библијата па ке ти се објасни све.
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel
Кон врв
Чорбаџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1065
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Чорбаџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2007 во 01:16
Некој убаво те излагал па сега ти се смеи, Нучник не може да тврди дека некој камен бил цртан пред 2 милиони години, најстарите цртежи од Хомо сапиенсот се некаде 30-40.000 години, значи кажуваш прикаски.
Инаку 6000 години не е стара планетата, таја е стара некои 4,5 милијарди години, постојат фосили и докази за живиот свет (најрано) пред некои 600 милиони години. Развојот на човекот се слеи преку наоди на чивеколики мајмуни и има од нив останки (коски, лобањи, цртежи по пештери......


Изменето од Чорбаџија - 29.Април.2007 во 01:16
Кон врв
rome Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2007 во 01:22

те молам земиго двд од кент ховинт па види и размисли(ако знаеш енглески оти тој је американец)многу убаво раскажува за се ти што спомна и веруваш.

Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel
Кон врв
Чорбаџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1065
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Чорбаџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2007 во 01:34

Kent E. Hovind (born January 15, 1953) is an American evangelist and prominent Young Earth creationist who is serving a ten-year term in U.S. federal prison for 58 tax offenses, obstructing federal agents and related charges.

Моите науки, моите сознаниа, познавања се темелат на озбилни, и докажани извори.
Благодарам, ќе го скокнам овој докажан измамник
Кон врв
rome Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2007 во 01:38
Да тој је но за тоа се докажа оти се лаги,увек колку поблиску човек оди кон Госпо ѓаволот ги мачи и им дава лаги за народот да отфрлат тој тоа што го зборува.
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel
Кон врв
Чорбаџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1065
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Чорбаџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2007 во 01:40
Како и Хитлер?
Тој колку го отфрлаа сигурно “најблиску“ бил
Или .. Менсон и тој е в затвор веќе 40 години... велат убил бремена жена..... правел секта.... а можи и да е исправен ... по твое


Изменето од Чорбаџија - 29.Април.2007 во 01:42
Кон врв
rome Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2007 во 01:49
за хитлер и мансон само Госпо можи да ги навистина казни за секогаш.ама тоа што го реков ти го изваде од контакт.овие 2 небиле Христиани вистински верци оти и ако рекле се незначи оти се. колку и денес има велат верваат но лошо праат.а овој сиентист је башка сториа.
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel
Кон врв
Чорбаџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1065
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Чорбаџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2007 во 01:54
По што е башка, јас само што прочитав за него е биографија полна со измами, грабежи, напади....... Јас ваков не би оставил дома да ми влези а камоли да учам од него. Остај го ти него, си има мака човекот.
Голема
Кон врв
rome Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2007 во 02:11
добро ај ке го остајме но не веруваш во Христос тоа је за жал за тебе (i feel for you)
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel
Кон врв
Чорбаџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1065
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Чорбаџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2007 во 02:14
Сите се жалиме,оној кој верува во Алах ги жали другите, оној кој верува во Буда жали за други, оној кој верува во Кришна не жали нас останатите, Оној кој верува во Јахве ве жали сите други.... нема крај на жалења. Пред да постани Христијанството си веруваа со векови и генерации луѓето во други сили, по Христијанството се јавиа други вери... нема крај....
Кон врв
rome Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2007 во 02:17
сда нема крај но крајот је во близина и тогаш се ке се дознае кога ке се врати Христос.
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel
Кон врв
Чорбаџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1065
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Чорбаџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2007 во 02:23
Крајот е велат во близина веќе 2000 години, по евангелијата и самиот Исус рекол дека многумина што го гледаат ќе доживеат да го видат повторното негово идење али ете уште се чека. 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.