IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - .
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

.

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
ladyzaki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ladyzaki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2008 во 14:45
istiot slucaj e i so lebedot.Toj ne e poznat kako ptica sto pee no neposredno pred svojata smrt pee najubavo od site ptici.Ja pretcustvuva smrtta.Neli ima izraz"ja pee svojata  lebedova pesna"..............(na primer kako vo operata'Lebedovo ezero'.тагатагатагатага
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2008 во 14:57
Devojki, ako romantikata samo maaaaaalku ja odmorime...

Ne mi e jasna temava - posledna pesna, pesna pred kraj... Na zivotot? Na vrskata? Na ljubovta??

Ne be dusicki, najubavite pesni pejte gi odvreme navreme, ako mozete i celo vreme... OD EDNOSTAVNA PRICINA: da ne dojde krajot...
DeepBlue
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2008 во 14:58
Originally posted by ladyzaki ladyzaki напиша:

istiot slucaj e i so lebedot.Toj ne e poznat kako ptica sto pee no neposredno pred svojata smrt pee najubavo od site ptici.Ja pretcustvuva smrtta.Neli ima izraz"ja pee svojata  lebedova pesna"..............(na primer kako vo operata'Lebedovo ezero'.тагатагатагатага


samo lebedot pee pred smrta
taka da ne e ist slucaj nego e toa toa
среќа
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2008 во 14:59
kaj nekoi narodi postoi izreka
povekje e odgovor
ako mu e grozno
i go prasas kako ti
odgovrara
eh kako? lebedova pesna
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2008 во 15:11
There is a legend about a bird which sings just once in its life, more sweetly than any other creature on the face of the earth. From the moment it leaves the nest it searches for a thorn tree, and does not rest until it has found one. Then, singing among the savage branches, it impales itself upon the longest, sharpest spine. And, dying, it rises above its own agony to out-carol the lark and the nightingale. One superlative song, existence the price. But the whole world stills to listen, and God in His heaven smiles. For the best is only bought at the price of great pain... or so says the legend...
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2008 во 15:11
ako!
koga e ubavo....ako!!!
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
ladyzaki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ladyzaki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2008 во 15:13
DA ama mi se cini deka na spicata na serijata pokazuvaa druga ptica malecka i koga Otecot ja raskazuvase prikaznata za pticata rece deka taa umirala stoejki i peejki na  na zbun (lebed?????????).Ti teknue na originalniot naslov"torn bird".Jas taka mislam среќасреќасреќасреќанамигнување
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2008 во 15:16
Richard Chambrlain and Rachel Ward...
DeepBlue
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2008 во 15:16
Приказната не потекнува ни од книгата, ни од филмот. Мислам дека авторот беше Оскар Уаjлд... не сум 100 процента сигурна.
Но фактот е факт : лjубовта победува се. дури и смртта.
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2008 во 15:18
Originally posted by pagane pagane напиша:

Приказната не потекнува ни од книгата, ни од филмот. Мислам дека авторот беше Оскар Уаjлд... не сум 100 процента сигурна. Но фактот е факт : лjубовта победува се. дури и смртта.


Da... seti se na Romeo i Julija... Mozebi i obata se mrtvi, ama njihova ljubov i dan danas moze da se vidi u teatar...
DeepBlue
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2008 во 15:20
Jас навистина верувам во тоа. И не ми требат туги приказни. Имам си моjа.среќа
Кон врв
ladyzaki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ladyzaki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2008 во 15:22
Da a i ubav potsetnik deka zivotot treba da se zivee 100 na saat.Se razbira bez preteruvanjeголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2008 во 15:23
Знаеш. Во право си. За лjубовта не е важно дали има возврат , важна е срекjата на този што го лjубиш. Така се живее вистински .


Изменето од pagane - 21.Ноември.2008 во 15:24
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2008 во 15:25
ako odlucuvame za toa kakva bila pticata,
velelepen lebed ili neugledna mala ptica,
jas vo moive misli preferiram da e malata.
 
zosto od iskustvo znam
deka vistinskite kvaliteti kaj lugjeto cesto pati
se krijat zad neugledna nadvoresnost
znaaaaam...znaaaaam....ne mora da e pravilo, no....ednostavno,
jas si ja biram malata ptica
moze?трепкање
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.