IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Lyrics
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Lyrics

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 170171172
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2015 во 00:46

Студени Нозе - Мори Цвето, моме клето

Огреала месечина џанам
огреала месечина
од Aеродром до Алумина

Не знам колку долго стоев со палецот дигнат
ама пешки десет пати дома ќе бев стигнат
Тамам сакав смрзнат под кола да рипнам
трособно бемве пред мене со гумите шкрипна

Врата ми отвори снежно бела рака
чим ја видов почнав одма нежно да ја сакам
Рече: Пиле, ај со мене да не бидам сама
а од внатре армониче везе ситно како мама

Седнав да ме вози до крајот на светот
а од звучник некој пее: "Мори Цвето, моме клето"
Цвета ме измери од пети до глава
рече: остај Ганс н' Роузис слушај песна права

Реф:
Заборавив на Ганс 'н Роузис и Нирвана
заборавив, кој сум што сум што ми стана
срцево, по Цвета бие к'о камбана
вози, Цвето моме клето право у кафана

Прв пат стапнав у кафана со музика жива
чудни мириси почнав јас да впивам
јагнешко и Смедеревка плус дезодоранси
пијат, пеат и се знојат, диско нема шанси

Гледам Цвета ми се смее, мора да сум смешен
опнав кило шприцер за да не сум накострешен
После тоа јас се свестив во непознат кревет
писменце до мене најдов а саатот беше девет

Добар си за рокер, но треба да учиш
вежбај, ако сакаш ова пак да ти се случи
стани, бегај пред да дојде мажот ми од пат
те најде ли, ќе те фрли од десети спрат

Реф:
Заборавив на Ганс 'н Роузис и Нирвана
заборавив, кој сум што сум што ми стана
срцево, по Цвета бие к'о камбана
вози, Цвето моме клето право у кафана

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2015 во 19:43


Sometimes when we touch - Rod Stewart -You ask me if I love you.. And I choke on my reply
I'd rather hurt you honestly.. Than mislead you with a lie
And who am I to judge you.. On what you say or do?
I'm only just beginning to see the real you..

And sometimes when we touch..The honesty's too much
And I have to close my eyes and hide
I wanna hold you til I die.. Til we both break down and cry
I wanna hold you till the fear in me subsides

Romance and all its strategy
Leaves me battling with my pride
But through the insecurity..Some tenderness survives
I'm just another writer..Still trapped within my truth
A hesitant prize fighter..Still trapped within my youth

At times I'd like to break you..And drive you to your knees
At times I'd like to break throuh
And hold you endlessly

At times I understand you
And I know how hard you've tried
I've watched while love commands you
And I've watched love pass you by

At times I think we're drifters..Still searching for a friend
A brother or a sister..But then the passion flares again.....
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2015 во 00:02

Tiho Orlić - Sve si dalje

Ja znam da u tebi postoje
neke stare tajne,
neke tuge davne.

I znam da ti je srce ranjeno,
i sada ruši sve što lijepo je,
pa i ovo naše od Boga dano.

Ne zatvaraj vrata sreći 
što dolazi sama.
Na mojim rukama 
tvoga lica trag sad nestaje,
jer sve si dalje.


Ostavi noć iza sebe,
stari grijeh ne radi.
Pronađi put do istine,
nije sve u rukama sudbine.

Ostavi bol u tišini, 
pusti stare rane.
Ljubav je put do vječnosti,
izađi iz tame,
jer sve si dalje.

Ja znam, bila si ponosna,
bila si sigurna, 
da se ovakva ljubav
više ne ponavlja. 

Ne zatvaraj vrata sreći 
što dolazi sama.
Na mojim rukama 
tvoga lica trag sad nestaje,
jer sve si dalje.


Ostavi noć iza sebe,
stari grijeh ne radi.
Pronađi put do istine,
nije sve u rukama sudbine.

Ostavi bol u tišini, 
pusti stare rane.
Ljubav je put do vječnosti,
izađi iz tame, 
jer sve si dalje.

Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2015 во 20:36

Bora Čorba i Legende - Točak života

Svi smo mi jednom bili na istom,
al' život je točak pokrenuo,
nekom sa slavom i lovora listom,
a neko je tiho venuo...

Nekom je četkicom dodao krunu,
nekome opet prosjački štap,
nekom u čašu do vrha punu
šeretski kradom dospe jos kap.

Pitam se često gde sam u stvari,
ko to povlači sudbine nit,
čijom se igrom rađa i stari,
ostaje na dnu, postaje mit?

Pomislim nekad da sam na vrhu,
podamnom gledam ambise, mrak,
a onda bacim pogled ka nebu
- kako sam mali i kad sam jak!

Svi smo mi jednom bili na istom,
al' život je točak pokrenuo,
nekom sa slavom i lovora listom,
a neko je tiho venuo...

Stegni me jače, šapni mi nežno,
šta to čoveka toliko veže?
Oboji suncem ledeno, snežno,
odgovor tražim a misli beže...

Pitam se često gde sam u stvari,
ko to povlači sudbine nit,
čijom se igrom rađa i stari,
ostaje na dnu, postaje mit?

Pomislim nekad da sam na vrhu,
podamnom gledam ambise, mrak,
a onda bacim pogled ka nebu
- kako sam mali i kad sam jak!
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2015 во 00:37


Freedom, Pharrel Williams

Hold on to me
don’t let me go
who cares what they see?
who cares what they know?
your first name is free
last name is dom
we choose to believe
in where we’re from

man’s red flower
it’s in every living thing
mind, use your power
spirit, use your wings
freedom
freedom
freedom
freedom
freedom
freedom

hold on to me
don’t let me go
killers need to eat
don’t let you lope
your first name is king
last name is dom
we choose to believe
in everyone

when a baby first breathes
when night sees sunrise
when the whale hunts in the sea
when man recognize us
freedom
freedom
freedom
freedom
freedom
breathe in

we are from heat
the electric one
does it shock you to see
he left us the sun?
atoms in the air
organisms in the sea
the son and, yes, man
are made of the same things

freedom
freedom
freedom
freedom
freedom
freedom

Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2017 во 23:24

Kasabian - La Fee Verte...
And everyday I got someone bringing me down
I got the eyes of a madman, I'm chasing round
How does it feel to live your life where nothing is real?
So just send me down the river
...


Изменето од Neptun74 - 04.Ноември.2017 во 23:24
DeepBlue
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2017 во 00:23

The Cranberries - When You're Gone...
But I'll miss you when you're gone, that is what I do. Hey, baby! 
And it's going to carry on, that is what I do. Hey, baby... 

DeepBlue
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2018 во 22:46
Поради тебе јас не спијам, зошто знам никој не ме чека Во моите џебови тежат камења, a ти си река Си одиш горда и убава, и не, не се вртиш назад Сакам да излезеш од срцево, но не нема таква сила Можеш се да правиш, ништо наше да не споменеш, Да не се јавиш, избриши се, име и број, Ама памти срцето, јас не бев било кој Можеш се да правиш, после едно 10 лета со мене ќе славиш, Исто е се, раце и глас, Се дури дишам јас ќе навивам за нас Те памти тебе овој град, И нема да заборави и сите наши спомени, живеат Те памти тебе овој град, И сите твои насмевки, И се што остана во нас, се спомени Сакам јас да бидам твој

10 Лета Даниел К.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 170171172
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.