IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Adobe Photoshop туторијали за почетници
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Adobe Photoshop туторијали за почетници

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Adobe Photoshop туторијали за почетници
    Испратена: 07.Март.2007 во 22:56
 
 
eve vi link, pa koj ima vreme i zelba neka cita
 
pozdrav Wink
 
Кон врв
R3DC00DE Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај R3DC00DE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 23:09
www.hacker-community.tk ima klipovi i tutoriali GLEDAJTE inaku so photoshop da rabotis e mnogu interesno gi imam site verzii cs 4 ne mi se dopadja ic ne 4ini :P cs 3 e najdobra mozete da ja simnete i da najdete nekoj keygen ete ti free plus lazete ja kupiv od net hh ce pomislat haker
www.hacker-community.tk REGISTER
www.akotiedosadno.com
REGISTER
Moi forumi kazete dali se dobri pozz
Кон врв
ThePPPTrooper Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
АнтиКомунист..

Регистриран: 12.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 581
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ThePPPTrooper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2009 во 09:57
Дали некој знае како да измешам повеќе слики во една и да бидат како проѕирни, односно да се гледа позадината, за да ме разберете подобро, на ова мислам:

Those who wants to live, let them fight, and those who does not want to fight in this world of eternal struggle, do not deserve to live!
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2009 во 15:20
Ете ќе ставам слика мислам појасно ќе ти е


Кон врв
ThePPPTrooper Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
АнтиКомунист..

Регистриран: 12.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 581
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ThePPPTrooper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2009 во 16:28
Фалаааа
Those who wants to live, let them fight, and those who does not want to fight in this world of eternal struggle, do not deserve to live!
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 18:35
Originally posted by R3DC00DE R3DC00DE напиша:

www.hacker-community.tk ima klipovi i tutoriali GLEDAJTE inaku so photoshop da rabotis e mnogu interesno gi imam site verzii cs 4 ne mi se dopadja ic ne 4ini :P cs 3 e najdobra mozete da ja simnete i da najdete nekoj keygen ete ti free plus lazete ja kupiv od net hh ce pomislat haker


па јас го користам CS4 најдобар е за мене... сум работел на CS2 и CS3... CS3 е многу сличен на 4 позз
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2010 во 20:56
кој знае како да upload-ирам видео во PhotoShop CS4 ??
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 14:37
Си ја имав и јас оваа мака со видео во фотошоп но сега е Ок...Додека и барав низ нетов зашто како имаше објаснувања за повеќе аномалии кои трба да се средат за да се биде Ок.
Првично самиот софтвер треба да е Adobe Photoshop CS4 11.0 Extended
Начинот на кој оди внесувањето на видео во фотошоп е дадено на видео туториалот
 
Е маката која јас си ја имав кога ќе отворев видео фајл беше отварање на ново прозорче кое ми бараше QUICK TIME Player Pro за да може фотошопот да го отвори фајлот.Откако го инсталирав тој player на принцип од туторијалот вметнување на видео во фотошоп си функционирада
Player-от го симнав торентски под ова име:Apple QuickTime Pro V7.6.6 Build 1671
 
 


Изменето од Орка - 30.Јуни.2010 во 14:42
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2011 во 22:58
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,422 секунди.