IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Приватни или Државни факултети?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Приватни или Државни факултети?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 31>
Автор
Порака
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2007 во 00:29
Па да ен што станува со нашиве , слушате ли вести за Економскиот??

Лично го имам осетено што и всусност ми беше поттик за отварање на темава.
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2007 во 02:12
Bratucetkami studira na ekonomski...i za zal zatupoe devojceto...ne e taa so ja poznavav pred da se zapise na na toj ekonomski so prokletite profesori...
speed
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2007 во 09:44
Originally posted by speed speed напиша:



Bratucetkami studira na ekonomski...i za zal zatupoe devojceto...ne e taa so ja poznavav pred da se zapise na na toj ekonomski so prokletite profesori...


И јас сум иста како братучетка ти ,, совет за да ни верувате , едниставно гледајте вести
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2007 во 18:24
Jas sum za drzavni fakulteti, zatoa sto, kolku tolku mozat site da si go dozvolat.
 
Edinstveno da moze da se ponistat onie dinosaursi od profesori koi sto gi ima po 5-6 vo sekoj fakultet. Tie ne cenat znaenje, tuku na tebe gledaat samo predmet so koj podocna tie bi mozele da se izzivuvaatConfused
Read an cry!!!!!
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2007 во 20:35
Хехе па не се само по 5 -6 што знам ке идам на приватен јас лично сум засегбната од мојот (економски)
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2007 во 14:41
Tolku aktuelna tema,a....kolku malku komentari.
Patem,go poseti li nekoj saemot za obrazovanie sto bese otvoren ovie denovi.
Kakvi vi se vpecatocite??Ima li nekoj koj ke se zapisuva na fakultet i kako razmisluva vo kontekst na temava??


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
angelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2007 во 14:45
ja bese na saemo u sabotata.
zema brosuri od site mozni universiteti.
mislese deka ke mi pomogne saemo, deka nesto novo ke vidam, ama pa e isto to gore dole.
uste ne znam so ke pravam.
vide deka na new york koledzo mozat da dadat stipendija da studiram na angliski jazik
pa  mozno e toa da go probam.
 
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2007 во 21:54
Od licno iskustvo zboruvam deka Univerzitetot New york-Skopje(taka sega se vika posle podelbata so New york college-Grcija) e najskapiot i najdobriot  univerzitet.Stipendii davaat ama neznam kakov e principot na podelba.
Inaku,za studii na Angliski jazik ima moznosti vo skoro site  drugi privatni  univerziteti.Razlikata e "samo"vo cenata.
Od 2000-6000 EUR.Pa sega ti vidi.......


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2007 во 22:11
Што знам дали вреди и покрај тоа што е добар и скап се разбира за понатаму??
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2007 во 22:21
Mislam deka rekov zboruvam od licno iskustvo.
Toa e individualna rabota koj od sto e zadovolen, i kolku.
Sakav samo ako mozam nekomu da mu pomognam okolu izborot.
Ako sakas da se zaposluvas kaj nas ke imas znaenje malku podrugo od nekoj student koj zavrsil na pr.na drzavniot,a od druga strana  za zaposluvanje von granicite nemas problem.

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
iceamor Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iceamor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2007 во 01:40
ke se zapisuva li nekoj na postdiplomski vo solun na city college ? sega za sega nemozam nikoj da najdam ....
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2007 во 23:33
И надвор може со КИМ да се најде ок работа....
Кон врв
gorstak Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gorstak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2007 во 20:20
na privatnite edino so stipendija,
a drugo ne znam, mozebi bugarija,
a u vienna  e bez participacija za makedonci na drzaven
ke vidam kade.
vazen e kvalitetot sekako,
ne e samo da se zapises, posle da zatupes
Ili si ili ne si ,sredina nema
Кон врв
angelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2007 во 20:22
Originally posted by gorstak gorstak напиша:

na privatnite edino so stipendija,
a drugo ne znam, mozebi bugarija,
a u vienna  e bez participacija za makedonci na drzaven
ke vidam kade.
vazen e kvalitetot sekako,
ne e samo da se zapises, posle da zatupes


oops,
podobro da proveres koj user e logiran na zaednicki kompjuter.
izvini gorstak
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 31>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.