IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Како да ги откажеш цигарите?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да ги откажеш цигарите?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 26>
Автор
Порака
cecka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2007 во 23:38
ne se ni obiduvam da se otkazam od pusenjeWink
Кон врв
Freya Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 491
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Freya Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2007 во 00:24
Јас бев пушач долги години, и пушев по кутија ипол до две,.... со едно кафе пушев најмалку по три цигари,... после неколку неуспешни обиди да ги намалам, пресеков и ги оставив одеднаш и веќе две ипол години сум непушач.Морам да кажам дека се уште понекогаш ме фаќа мерак да запалам, ама знам да се исконтролирам.


Изменето од Freya - 08.Март.2007 во 00:24
Во мене се борат две личности,идиот и гение, се плашам да не попушти попаметниот.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2007 во 21:13
Freya,kaj tebe definitivno  ne popustil popametniot! Bravo!!


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Bugi lav Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bugi lav Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2007 во 21:15
Pa ne gi pali samo taka drzi gi vo usta LOL
NE DIRAJ LAVA DOK SPAVA
Кон врв
Freya Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 491
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Freya Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2007 во 17:02
Originally posted by mamma mamma напиша:

Freya,kaj tebe definitivno  ne popustil popametniot! Bravo!!



Smile Да, да ама првите денови кога ги откажував бев вистински идиот. Wink


Изменето од Freya - 16.Март.2007 во 17:02
Во мене се борат две личности,идиот и гение, се плашам да не попушти попаметниот.
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2007 во 20:18

pocni da sportuvas nesto moze toa ke ti pomogne do negde da gi otkazes...Smile

speed
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2007 во 20:27
Nisto od toa ,imeno trcam sekoj den na kej i edvaj cekam da dojdam doma da sednam i.........kade mi se cigarite??????
No najverojatno navistina treba samo zelba golema i jak karakter,nisto drugo ne pomaga

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
ivk! Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 32
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivk! Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2007 во 17:18
ma so i da praam nikako da gi otkazam,me fatija i moite i brat mi pred nekoj den ama dzabe e be brat niso na pomaga....pak pusam ko turcin Star
Кон врв
PITU GULI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 11254
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PITU GULI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2007 во 08:43
ЗДРАВО...

ЈАС БЕВ ПУШАЧ 15 ГОДИНИ...
СЕГА НЕ ПУШАМ ПООЛНИ СЕДУМ ГОДИНИ...
И ГИ МРАЗАМ ЦИГАРИТЕ...
НЕ ГИ ПОДНЕСУВАМ ВЕЌЕ...
МИ СЕ ГАДИ ОД НИВ...
АКО ОЧЕКУВАШ ДЕКА ЌЕ ГИ ОДВИКНЕШ СО НЕКАКВИ ПОМАГАЛА ИЛИ ПРЕПАРАТИ,НИКОГАШ НЕМА ДА НАЈДЕШ ПОМОШ...
НАВИСТИНА САМО ЈАК КАРАКТЕР,СИЛНА ВОЉА ИЛИ НА КРАЈ ИНАЕТ (ПО ШТО СМЕ ДОСТА ПОЗНАТИ НЕЛИ ),Е ПОТРЕБНО ЗА ДА ПРЕКИНЕШ СО ПУШЕЊЕ...
МОЈ СОВЕТ ТИ Е ДА НЕ БАРАШ ЗАМЕНА ЗА НИВ ЕДНОСТАВНО ПРЕСТАНИ ДА ПУШИШ...

ЈАС СУМ ГАЗДА НА МОЕТО ТЕЛО И ТОА ЌЕ КОНЗУМИРА ТОА ШТО ЈАС ЌЕ ОДЛУЧАМ...
ПОЗДРАВ...
POSAKAJ DA BIDES ZELBA KE TE POSAKAM
POSAKAJ DA BIDES LJUBOV KE TE ZASAKAM
SAMO NE POSAKUVAJ DA SI BOLKA , OTI NIKOGAS NEMA DA TE PREBOLAM...
Кон врв
ana marija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
UBAJNA

Регистриран: 05.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 12244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana marija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2007 во 09:01
i jas se sl*gam so tebe i jas bev pushac nekade 10 god a sega eve vekje 3 god ne pusham i nemam namera  samo cvrst karakter i volja ili inaet drugo nishto nemoze da pomogneWink
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2007 во 14:19
Originally posted by mamma mamma напиша:

Ima li nekoj koj veke se otkazal?Zivo me interesira negovoto mislenje.Teorijata e mnogu polesna.Blagodaram na predhodniot forumdzija za sovetite  mozat da pomognat,ama vo realnosta ne e bas taka ednostavno!


jas gi ostaviv cigarite pred 8 godini. Pusev po kutija i pol na den i ednostavno rekov od utre ne pusam, stekata ja staviv vo fioka, a samo sto ja kupiv, dali ispusiv edna kutija. od toj den do denes zapaliv 2-3 cigari koga bevme vo detska klinika edna nedela i toa ne od potreba tuku poveke za drustvo na edna majka.

da ne zboram kolku otkako ke se ostavat cigarite, se stanuva osetliv na toj dim i miris, pa eden den ke si reces- lele i jas li vaka smrdev.

znaci ne treba ne znam kakvi soveti tuku edinstveno treba da resis deka sakas da gi ostavis cigarite.

Изменето од butel2 - 21.Март.2007 во 14:21
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2007 во 20:30
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Originally posted by mamma mamma напиша:

Ima li nekoj koj veke se otkazal?Zivo me interesira negovoto mislenje.Teorijata e mnogu polesna.Blagodaram na predhodniot forumdzija za sovetite  mozat da pomognat,ama vo realnosta ne e bas taka ednostavno!


jas gi ostaviv cigarite pred 8 godini. Pusev po kutija i pol na den i ednostavno rekov od utre ne pusam, stekata ja staviv vo fioka, a samo sto ja kupiv, dali ispusiv edna kutija. od toj den do denes zapaliv 2-3 cigari koga bevme vo detska klinika edna nedela i toa ne od potreba tuku poveke za drustvo na edna majka.

da ne zboram kolku otkako ke se ostavat cigarite, se stanuva osetliv na toj dim i miris, pa eden den ke si reces- lele i jas li vaka smrdev.

znaci ne treba ne znam kakvi soveti tuku edinstveno treba da resis deka sakas da gi ostavis cigarite.



Lele,blaze si ti vaka koga slusam vi zaviduvam,i neznam dali ke mozam i zatoa ne se ni obiduvam taka samo da kazam-dosta!!!
Ke me fati sram od vas i taka mozebi........

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
R-C-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај R-C-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2007 во 01:08
cigari   se  otkazuvaat  samo  so  program  za  otkazuvajne  na  cigarite   a  vo  nego  eden  del  se  sostoi  od  razboluvajne  na   belite  drobovi................................
M O J O T    I Z B O R    E    I S L A M    N E K A    E    I     V A S
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2007 во 01:11
ma koj k*rac da gi otkazis cugarite,pusi si tamu i ic k*r da ne te bolitWinkLOL
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 26>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,391 секунди.