IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - WOW (world of warcraft) дискусија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

WOW (world of warcraft) дискусија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
Dr_KleX Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dr_KleX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 04:15
абе ја играм WoW скоро од почеток, и според мене играта надобра беше до lvl 60 (оргиналната без експанзиите), тогаш ја играв на амерички сервер со мојот hunter и станав High Warlord во тоа време. После се префрив на европски сервер и кренав три карактери Druid, Hunter, и покасно Death Knight (сега сите 3 карактери се 80-kи), и со последниве patch-ови многу некако ја направија....со знам како да речам ("one button"), сега нема никаков skill, едино сега е што треба да играш оverpower класа и да си направиш едно добро macro (Tab+macro спам и најак ке си :P)
И решив да се отарасам од играва бидејки некако последно немам многу време, па Druid-oт го шитнав и сега ми останаа усте Hunter-ov i Death Khight-ов на акаутот.

(Ако има некој заинтересиран нека кажи, давата карактери се full epic, Death Knight-oт е повеке опремен тој го играв во последно време како main (тој има tenk i dps gear), мојот е-маил е: dokihome@hotmail.com, а цената е околку 150 евра и не е фиксна)
Кон врв
HolyPaladin Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HolyPaladin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2009 во 17:36
abe sea iskoci mislam nova ekspanzija . wow catarstas taka neso mn e jaka cel azeroth e unisten....
Кон врв
HolyPaladin Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HolyPaladin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2009 во 17:37
eve vi link od najnovata ekspanzija . http://www.youtube.com/watch?v=mmcHwEn0m7U&feature=fvst
Кон врв
halfelfpaladin Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај halfelfpaladin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2011 во 00:17
Originally posted by ljupco79 ljupco79 напиша:

Wow e uzasno cudna rabota. Toa ne e igra. Komotno moze da si go smestite u rang na heroin ili kokain... ili bilo koja droga. Ja pocnav da igram Juli 2006. Ne odma od pocetok koga izleze ama mnogu bev zapalen. Mi se igrase poveke od se. Pocnav na horda i za 2 ipol meseci dignav 60 level. Igrav Troll, Hunter. Nemav pojma za nisto samo mi bese interesno da trcam so petot navamu-natamu. Idev PvP i malku instanci. Pojma nemav so e Raid ili slicno. Samo farmav, dremev u Auction House (AH), pravev pari i mi bese super. Eden den u Oktomvri 2006, eden tip od Hrvatska me vikna kaj nego u gild. Mi vika opremata mi bila tapa ama aj im treba hunter ke me opremele. Za edna nedela prviot raid u Zul'Gurub, 20 lugje. Znam deka e igra ama srce mi lupa. Site ufilmani i zborat neso, itemi, taktiki, ova-ona. Doagjame kaj Mandokir (toj so raptorot), go utepavme nekako iako ja zaebav 2 pati produziv da go lupam koga me gleda, a ne treba togas :). Ide raid liderot da vidi so ni se padnalo i op... Strela!!!. Ke se pomocav u gakji. Ja edinstven hunter i mi ja dadoa na mene. Dozivivanje pred svrsuvanje.

I taka pocna glavnata zaebancija u WoW. RAID! Sve kaj mene doma mora tisina da bide. Ne trpam galama. Odma vikanje, psuenje sve LOM. Sve si idese super, AnQiraj 20 go iscistivme, Molten Core isto, pocnavme BWL i poleka poleka se palevme na Naxxramas. I... Izleze The Burning Crusade (TBC).

Poradi nekoi prkaticni pricini resiv da smenam strana. Go penzionirav hunterot. Pocnav na Alijansa da igram Draenei Shaman. Zemav ODMOR od rabota, i za mesec ipol go dignav na 70level. Aj ke lecam u instanci. Falele hileri na serverot pa polesno ke naogjam grupi. I stvarno taka bese. Poso kako hiler nemozes mnogu da se tepas, mi trebase jak izvor na kesh za da mozam da si zeam epic flying mount. Aj si vikam Herbalizam i Mining. Mudra odluka ;). Sirovi materijali najlesno se prodavaat. Pari eden ton. Plus i od kvestovi. Pocnavme da ideme u Serpentshrine Cavern i Tempest Keep. Ama nemozes samo taka lesno da vlezes i da se tepas. Treba da zavrsis serija kvestovi, dolga serija, teska serija za uopste da mozes da vlezes. Epten bese tesko togas. Ama interesno, nikoj ne se zali. Dva meseca sme gi tepale poslednite bosovi. Mnogu bea teski. Lady Vashj i Prince Kael'thas. Za mene dva prvi i posledni edinstveni vistinski bosovi u WoW. Baraat koordinacija, inteligencija i prava timska rabota. Od 25 dusi eden ako zaebe odma se osekja deka e potesko. Napnato do kraj.

(ova e momentot koga uopste ne primetuvas deka si odlepil od realnosta. nisto ne te interesira. od rabota na kompjuter i obratno. non stop.)


So ubivanjeto na ovie dva bosa ni se otvori patot u Mount Hyjal (MH) i na cekor sme do Black Temple (BT) i Ilidan. Krvta ni vriese. MH bese iznenaduvacki lesen osven pretposledniot boss Azgalor mislam deka bese me mrzi da gleam sega kako tocno se vikase. Koj igral i znae za Rain of Fire znae za kogo mislam. Posle mu go fativme terkot i na nego ama ne namaci. Archimonde... e toj si bese prikazna za sebe. Go skinavme od prva. Prviot del od T6 mi se padna. U isto vreme si go zemav i Epic Mountot od Shataari Skyguards.

Nekade u ovoj period izleze i patchot u koj bese voveden Zul'Aman. Instanca u koj idevme za bedzovi i za edna edinstvena rabota. AMANI WAR BEAR !!!!
Meckata bese edinstvena rabota koja sekoj sakase da ja ima, ama bese mnogu tesko da se dojde do nea. Za otprilika pola saat trebase da utepas 4 bosa i site mobovi pomegju niv. Osta toa nego imase i edni pedercinja so setaat sami i koga ke te vidat ne te tepaat nego lupaat na eden tapan i vikaat drugi mobovi. I ako se najdes u guzva pa i ako ti naleta nekoe vakvo pederce i ako ne go utepas odma koa ke ti se ubacat use dvajca u guzva lesno moze da bide gomna so lajna rabotata. Neznam tocno koga bese ama meckata ja zemav 10 dena otkako izleze Zul'aman instancata. I toa bese fenomenalno cuvstvo. Nekade megju prvite na cel server.
Nekade u ovoj period smeniv od Resto u Elemental, epten mi se smaci da lecam.

Na red dojde BT. "Krajot" na TBC bese na povidok. Super ni trgna. Gildot bese super. Momcite sekogas veselo raspolozeni. Ginevme kako gluvci ama na kraj sekogas imase smeenje. Ludnica bese. Ilidan padna na vtoriot obid. Najmnogu vreme izgubivme na Ilidari Council, tie cetvoricata pred nego. Tri nedeli gi tepavme niv. Za uste dva meseca bev full T6, a za use dva imav eden kup T6 itemi i za enhancement i za resto.

I ova bese malku pa Blizzard go isfrli Sunwell Plateau (SP) i ne napravi malku pointeresno da ni bide pred da izleze novata ekspanzija. Nekako lugjeto se oladija. Gildot pocna poleka da se raspagja. Zaglavivme na Brutallus. Moeto iskustvo u SP i raidanjeto u TBC tuka zavrsuva. Sekoja vecer cekav i dremev pred SP i molev lugje so idea do kraj da me zemat so niv. Nudev po 2000 gold za mesto. pocnav da nudam po 4000 i na kraj po 5000 i nikoj nejkese. Neznam so im bese forata. Evropejcive se cudni ponekogas, nemoze covek da si gi objasni. Ostanaa use 2 meseca do novata ekspanzija WOTLK. Resiv u WOTLK da igram Moonkin (Druid Balance). mu sobrav na nego malku oprema i go pre*aciva na PTR (test realmot za WOTLK - Coldarra). Toa bese mnogu loso iskustvo zaso imase lag i nonstop krasovi. Aj za krasovite ne mi bese krivo zaso e PTR mora da ima krasovi. Ama serverot bese u Amerika i lagiravme site ko ludi. Ova mnogu me presece i svativ kolkavi sebicni k*rtoni se Blizzard vsusnost. EEEEEJJJJ!!!! 200milioni evra od igraci od evropa, a nema evropski test server. k*rTONI!!! Znam deka nema vrska so igrata ili so grafika ili pa so gameplay. Ama mnogu me iznerviraa i me oladi toa. Ustvari toa i bese pocetokot na krajot.

I neizbeznoto se sluci izleze WOTLK. Zapnav jako pak. Pak zemav odmor i Druidot go dignav do 80level za edna nedela. Besno igranje a plus i na PTR gi zapamtiv kvestovite. Praev po 5 - 10 heroika u den, pocnaa i epici brzo da pagjaat. I taka eden den... ideme u 16.00 i za 10 min go tepame od prva PVP bosot u Wintergrasp. Do 16.30 go imav utepano so dve grupi i 10 i 25. Nekade okolu 17.30 otidovme u Obsidian Sanctum. Za 30 min sosve pauzi za WC go utepavme Sartharion. Izlegovme od tamu i pravec The Nexus Eye of eternity. Tuka zaglavivme edno saat ipol i nekoi lugje se otkazaa. U 21.00 pocnavme so Naxxramas 25. do 01.00 iscistivme dve krila i posle tie 10 dusi sto ostanavme go fativme od pocetok za 10 lugje. Sve goveda i paraziti :P. 10 bezrbetnika igravme do 08.00. Togas i Kel'thuzad padna i....


... i se vrtam pozadi mene ja gledam zenami spie. Svativ deka 3 ipol godini sum u brak, deka ima mnogu mnogu popametni raboti da se pravat u zivotot. Setanje, druzenje, zapoznavanje lugje, pravenje pari. Sve ova e podobro od izolacija i parazitsko ziveenje. Jades, disis, spies, seres, ebes na kompjuter, a zasto.... za da docekas nekoe cvetce da nikne so bilo mnogu retko za da go sitnes 200 gold za da kupis 4-5 flaska za da ne gubis vreme da gi prais ti. So sum napravil sum zastedil 10 minuti. Meso 4 saata sedam 3h i 50 minuti. Kar do gusa. Znam samo deka imav use edna nedela dodeka da mi istece pretplatata. Izbrisav sve od kompjuterot. Mi se zgadi od samiot sebe. Poglednav i od drugata strana. Si vikam kako mozela zenami da me trpi, pa ona da bila taka otsutna ke sum ja frlel od terasa. od togas ja sakam 200pati poveke. I da si otisla ke sum ja razberel. kako da teras narkoman da se odvikne i da go cekas, da go gledas kako ima krizi. U poslednive 2 meseca sekoja sekunda gledam da i nadomestam. I ima use mnogu leb da jadam :D.

Toa e zlo. Cisto zlo. Toa lugje ne e igra.
Koj so saka neka rece. Jas se spasiv.

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Outland&n=Kutlesh

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Outland&n=Ljubo

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Laughing+Skull&n=Mankozeb

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Outland&n=Ljube

Pozdrav :D


I shto mislish, koj e kriv za se shto ti se ima sluchuvano?




Originally posted by HolyPaladin HolyPaladin напиша:

Jas ja igram wrath of the lich king. podobra e od prethodnite wow verzii. A ima i nova klasa Death Knight mn e dzverska.


Taka e, se slozuvam deka WOTLK ja kompletirashe WoW, ako zememe vo predvid deka prvichnata WoW beshe ne kompletna, TBC malku od malku ja mrdna ponapred, WOTLK ja kompletirashe, e sega Cataclysm samo si ja prodolzuva ponatamu.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.