IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Хипноза
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хипноза

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2007 во 18:06
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Vojnite se dokaz za masovna hipnoza, masite sto molcalivo umiraat vo siromastija se otrueni od strav, za da ne dojdat vo iskusenie da si gi baraat pravata za zivot. 



bravo...vo pravo si....аплауз
Кон врв
Kali Ma Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 23.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Ma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2007 во 00:50
пред пар години знам дека во мкд доаѓаше бугарски хипнотизер и соработуваше со клиниката за психијатрија...
но, за хипноза потребна е препорака од психијатар...
а тоа тешко се добива...
има еден куп прашања од типот зошто ти треба, што ке ти помогне и на крај д-ри одлучуваат дали ти треба или не...

ако работите се измениле... би сакала да чујам...


Кон врв
isus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај isus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2008 во 12:50
ineresna tema ve molam prodolzete
Кон врв
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2008 во 16:41
a ima li na nekoj fakultet za psihologija vo makedonija odel za hipnoza ili takvo nesto ???
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2008 во 16:56
da,da sekoj koj saka moze da si nauci da hipnotizira!
Hipnozata ne smee da ja primenuva sekoj,postojat samo pomal broj na psihijatri koi ja koristat vo svojata terapija...
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
isus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај isus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 14:00
opsto: dali sum hipnotiziran ili nesvesen za mnogu raboti sto ne mi idat bas od raka da gi svanam
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 16:16
Mnogumina se hipnotizirani koga ke pominam na plaza so moite specijalni kupaki so futrola za puska zakacena za megunozjeto t.e. za ednata noga
Кон врв
isus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај isus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 16:36
znaci me gleda a ja mislam me hipnotizira a ustvari ona e se hipnotizirala od mene
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,359 секунди.