IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Каков компјутер/конфигурација имате?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каков компјутер/конфигурација имате?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 11>
Автор
Порака
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2007 во 15:31
AMD Athlon 2000+
512 ddr ram na 333 Mhz
80 giga HDDCry -> malce mi seCry
Nvidia MX 440 na 64 MBOuch
Fujitsu Siemens 17" -> monitorov da ne go urocam ama me iznendi, mnogu e zakon (za vremeto koga go kupivSmile, pred 5-6 godini)

Letovo planiram da zemam nekoj "avion" zasto ovoj PC mi go oteznuva rabotenjeto so nekoi programi, pa letovo kje si zemam nekoj strashenBig%20smileBig%20smile
Кон врв
trafik Кликни и види ги опциите
Група
Група

ТатароТурко-Монгол

Регистриран: 10.Декември.2006
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trafik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2007 во 01:51
 CPU:AMD Athlon 64 Processor 3000+
Socket 939
MAIN BOARD:Gigabyte GA-K8N51GMF-9
 RAM:  SuperTalent  2x256
HDD: SEAGATE 80GB SATA
MONITOR: SAMSUNG Sync Master 152N
CD-RW LG
DVD-ROM  HITACHI


 


 


Изменето од trafik - 02.Март.2007 во 02:23
Кон врв
чаир Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 950
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај чаир Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2007 во 01:50
CPU: AMD Atlon Dual core 3800+
Socker 940
Main Board: Nforce 5 Sli
HDD: Mahtro 160 gb sata 2
monitor ctx 17
Vga: Gforce 7600gth
DV rw teak
1gtb ram ddr 2 667 mhz


Изменето од чаир - 07.Март.2007 во 01:57
Нова заповед ви давам да се љубите еден со друг како што Јас ве возљубив така и вие да се љубите еден со друг.По тоа ке ве познаат сите дека сте мои ученици, ако имате љубов меѓу себе (Јов. 13-34,35)
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2007 во 02:03
Originally posted by anakin anakin напиша:

EKRANCE 17 INCI
IMA ITASTATURA BELA
I EDNA KUTIJA SO FJOKI
ZAPRAVO DVE FJOKI
EDNATA CITA TIE NOVITE DDV
E DRUGATA NEJKE TAKVI
E DA IMA I GLUSEC SVETI OD DOLE NO KOGA KJE GO PODIGNAM SE GASI
ME ZAEBAVA P... MU MAJCINA
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2007 во 07:36
 
Originally posted by anakin anakin напиша:

EKRANCE 17 INCI
IMA ITASTATURA BELA
I EDNA KUTIJA SO FJOKI
ZAPRAVO DVE FJOKI
EDNATA CITA TIE NOVITE DDV
E DRUGATA NEJKE TAKVI
E DA IMA I GLUSEC SVETI OD DOLE NO KOGA KJE GO PODIGNAM SE GASI
ME ZAEBAVA P... MU MAJCINA



Кога веќе се повторуваш да си кажам за глувциве што светат одоздола...
Три ги имам заебано, меѓу кои и Raptor-от (омилениот на маж ми, специјално за играње си го купи, доста прецизен а и на изглед елегантен). На сите им ги сјебав тркалцата горе за ролање на страна (веќе не го употребувам тркалцетоEmbarrassedLOLLOL се одвикнав), па сега иди кликни кај што сакашLOL, плус цела страна вибрира горе доле...
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2007 во 09:48
влечка, јас домче си користам наједноставен LG глуфец, со 2 ласерчиња, и досега имам зилион игри изиграно, а ниту еднаш не ми згрешил. а јадел ќутек ко магаре. Незнам што им правиш ти ама ....... NO COMMENT WinkWinkWinkWink
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2007 во 09:55
na rabota:
Sempron 3000, 512MB RAM, 160GB hard, LG 20 inch LCD widescreen, DVDRW

doma:
athlon 1.4 Ghz, 768MB RAM, 30 + 80 GB hard, Acer 17 inch LCD
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2007 во 10:30
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

влечка, јас домче си користам наједноставен LG глуфец, со 2 ласерчиња, и досега имам зилион игри изиграно, а ниту еднаш не ми згрешил. а јадел ќутек ко магаре. Незнам што им правиш ти ама ....... NO COMMENT WinkWinkWinkWink


LOLLOL Искрено кажано и мене ме чуди што им правамLOLLOL.
Јас не играм, што е уште почудноLOLLOL
Ама веќе ми е забрането да пипнам друг глушец освен мојотLOL... Малерозна рака... ебем гаLOLLOLLOL

LOL
Кон врв
palkovski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Март.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај palkovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2007 во 00:38
koj moze da mi kaze kako da najdam drajveri za maticna soltek sl 85 erv4 rl za xp

POZDRAV........
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2007 во 11:07
Originally posted by palkovski palkovski напиша:

koj moze da mi kaze kako da najdam drajveri za maticna soltek sl 85 erv4 rl za xp

POZDRAV........


Ќе одиш на web страната на производителот, неможе да нема...... А ако незнаеш кој ти е производител, тогаш отштрафуј пц-то и пишува на неа.....
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2007 во 22:42
Ma gledajte vie da imate dobar procesor, RAM barem 1GB, dobra graficka (256ka) i barem edno 160GB hard disk.
Ova se mislam performansi koi ke gi zadovolat vasite baranja vo narednive 2-3 godini ( zboram za prosecen korisnik i za igri).
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2007 во 22:51
Originally posted by T-viki T-viki напиша:

Shocked?

Toa e toa, a da se fali moze sekoj.
Sekoj treba da si odredi spored potrebiteWink
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2007 во 23:09
Originally posted by anakin anakin напиша:

EKRANCE 17 INCI
IMA ITASTATURA BELA
I EDNA KUTIJA SO FJOKI
ZAPRAVO DVE FJOKI
EDNATA CITA TIE NOVITE DDV
E DRUGATA NEJKE TAKVI
E DA IMA I GLUSEC SVETI OD DOLE NO KOGA KJE GO PODIGNAM SE GASI
ME ZAEBAVA P... MU MAJCINA


e vakov imam
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2007 во 23:34
ako si me videla kaj tebe doma
togas mozebi go opisuvam tvojot
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.