IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Лош брак или добар развод?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Лош брак или добар развод?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 17>
Автор
Порака
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2007 во 03:16
За разговорот се согласувам со Чучулига. Ич не можам да си замислам нешто да ме мачи а да не го расчистам до крај. Многу бракови/пријателства/односи со деца пропаѓаат заради натрупани премолчани работи.

 
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2007 во 10:01
Originally posted by sanjica sanjica напиша:

Што мислите? Дали е подобро да се очајува во лош брак или да се пристапи кон добар -спогодбен развод?


Najcesto ako se ima sila, losoto pominuva.

I uste edna bitna rabota... So mislese, so mislese, ko se onadese? голема%20насмевка


Изменето од sensei - 08.Ноември.2007 во 10:03
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2007 во 13:49
miriam na mnogu prasanja nemozam da ti odgovoram tuka na forumot no za sve toa sto go navede sme razgovarale
 
i jas mu davam seuste sansi(so toa sto e tuka so nas a zivee dvoen zivot so toa sto go peram peglam i gosti mu docekuvam i red drugi gluposti) megutoa on ne se oprava takov si e i takov ke si ostane cel zivot
 
zatoa ne vredi da si go trosam zivotot badijala unistuvaj ki se sebesi i drugite okolu mene
 
 
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2007 во 13:50
Originally posted by BICI BICI напиша:

miriam na mnogu prasanja nemozam da ti odgovoram tuka na forumot no za sve toa sto go navede sme razgovarale
 
i jas mu davam seuste sansi(so toa sto e tuka so nas a zivee dvoen zivot so toa sto go peram peglam i gosti mu docekuvam i red drugi gluposti) megutoa on ne se oprava takov si e i takov ke si ostane cel zivot
 
zatoa ne vredi da si go trosam zivotot badijala unistuvaj ki se sebesi i drugite okolu mene
 
 
ne se sl*gam so ova!!!
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2007 во 13:52
so koe kukoc ne se sl*gas????????????????
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2007 во 13:53
Originally posted by BICI BICI напиша:

so koe kukoc ne se sl*gas????????????????
ako ne mozes da go smenis nema sto da go peres,peglas i docekuvas negovi gosti!!! on tebe se potrudil da te smeni ili vozvrati za takvo nesto?????hm ne go menjaj nego no ne go unistuvaj i svojot zivot pokraj nego!! toa mozes!!!
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2007 во 14:02
e pa zatoa i jas napisav deka ne vradi da si go unistuvam zivotot zaradi nego.
A nego ne moram a i ne sakam da go menjam zatoa sto nemozam.
Jas si ja trosam mojata energija za da mu ugodam vo sve a toj se ponasa kao da mu e sve uz takvo??? 
 
e pa sega dosta e veke mora da se stavi kraj na ovaa nasa prikaska????
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2007 во 14:10
Originally posted by BICI BICI напиша:

e pa zatoa i jas napisav deka ne vradi da si go unistuvam zivotot zaradi nego.
A nego ne moram a i ne sakam da go menjam zatoa sto nemozam.
Jas si ja trosam mojata energija za da mu ugodam vo sve a toj se ponasa kao da mu e sve uz takvo??? 
 
e pa sega dosta e veke mora da se stavi kraj na ovaa nasa prikaska????
...A KAKO SI SIGURNA DEKA TI SI VO PRAVO ..!KOJ TI GO KAZA TOA..?DA SI GO UNISTUVAM....!-SITE POSTENI BRE MAJKATA..A RAZVEDENI BRAKOVI SAMO12-15%...(I SREKA STO IMA PEDERI..PA PROCENTOT NI E MAL,INAKU...)намигнувањелутина
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2007 во 14:20
Originally posted by BICI BICI напиша:

...
so toa sto e tuka so nas a zivee dvoen zivot so toa sto go peram peglam i gosti mu docekuvam i red drugi gluposti) megutoa on ne se oprava takov si e i takov ke si ostane cel zivot
 


Во тој случај бегај од таму што побрзо. Всушност не бегај ти со трите деца, спакувај го него и кажи му чао. Прошка да, но ако има каење. Ако си е таков, таков не ти треба. Многу лесно дома прислужница, надвор љубовница. Ако е така, за развод ќе те подржат сите - и децата, и родителите и пријателите. Вака не само што се понижуваш, туку и ризикуваш некоја сексуално пренослива болест да фатиш, па децата и со болна мајка да бидат.

Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2007 во 14:30
pa zatoa i jas celo vreme baram nekoe drugo mislenje osven mislenjata na moite prijateli i negovite prijateli.
 
 jas ne vikam deka sum jas stalno vo pravo megutoa nema kaenje od negova strana a toa najmnogu me maci  kao vo stilot(e dobro de imam svalerka i sega sto?????)  molam ????pa cekaj sega sto sum jas??  
koga saka doma vrata otvorena a koga saka nadvor ljubovnica ????pa do koga duri ne mu padne gazot????
a za sex odamna ne go ni imame tokmu i poradi toa????
a podrskata ja imam od site ????
samo mi e zal za decata????najiskreno????
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 03:17
Си давала шанси три години. Штом дури не ја ни прекинал врската, загубена кауза е. Не ги мачете децата и себеси, тоа не е семејство.

Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 17:56
 ВИСТИНАТА Е ЕДНА...И ЕДИНСТВЕНА(НЕМА ДВЕ ВИСТИНИ)!!!  САМО СТАПОТ ИМА ДВА КРАЈА....трепкање
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2007 во 00:24
NEMA APSOLUTNA VISTINA ZA SE,I ZA SITE
SE E RELATIVNO...
SOZNANIETO ZAVISI OD NASITE SETILA,
SEKOJ MISLI ZA NESTO ONAKA KAKO STO MU IZGLEDA
ZA NEKOGO VODATA E STUDENA,A ZA DRUGIOT E TOPLA...
I EDNOTO I DRUGOTO E VISTINA...
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2007 во 00:42
Podobro e decata da imaat eden normalen roditel otkolku dvajca nenormalni,zasto vo vrska koja nikako ne funkcionira po nekoe vreme dvajcata stanuvame nenormalni,a decata sekako patat,vaka ili onaka
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.