IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Лош брак или добар развод?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Лош брак или добар развод?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 151617
Автор
Порака
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2016 во 18:24
Ни едното ни другото не е ок, децата не се должни да растат со родителите кои се дават во нивните кавги или пак да се во ситуација, која не можат да одлучат на која страна ќе се, најмалку детето е должно да расте и без двата родитела покрај него.

Пошто на детето му се потребни најповеќе и двата.

Затоа, треба многу разговор околу тоа прашање помеѓу тие лица што влагаат во брак, се ебат и после пет години или помалку се разведуваат. Да си зборат меѓу себе, се што ги мачи да си кажат и заедно да најдат некое заедничко решение, јазик.
Ако си авантуриста и не си подготвен не влагај во брак.

Бракот е сериозна работа и не е за еден месец, година, две, туку за цел живот.
Затоа човек треба да има предвид дека ако влага во брак, нема шарање наоколу, нема е**ње, превари и слично.
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2016 во 18:53
Sosema si vo pravo i jas se slozuvam so istoto , maksimalno se slozuvam deka ne treba decata na kraj da se zrtvitite i onie koi rasnat so razvedeni roditeli.....I deka najpravilnoto e harmonicen brak ispolnet so ljubov i razbiranje , kade clenovite od semejstvoto sekogas ke se na prvo meseto kako na soprugot taka i  na soprugata .....

No, za zal ima mnogu od onie koi ne sfatile deka ... ili ne im e gajle deka...
"Бракот е сериозна работа и не е за еден месец, година, две, туку за цел живот.
Затоа човек треба да има предвид дека ако влага во брак, нема шарање наоколу, нема е**ње, превари и слично. "

Pa istite si teraat sopstven kjeif , oko ne im trepnuva za najbliskite i za (ke se izrazam onaka kako ja go dozivuvam toa ) za zloto koe im go nanesuvaat na najbliskite ...pa vo takvite slucaevi najdobro e sepak toj brak da zavrsi ....

Decata se nevini sustestva koi ne mozat nitu da gi izberat roditelite nitu sredinata vo koja ke rasnat , toa e odgovornost na roditelite i mora da im go ovozmozi toa , kako na decata taka i na sopruznicite so koi gi imaat tie deca ....No za zal pak ke kazam dokolku ne se sposobni dvajcata ili edniot od niv za odrzuvanje na toj brak vo toj slucaj podobro da se razvedat .
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2016 во 19:06
Имам гледано како децата растат и се формираат како личности во нефункционални бракови и од тоа искуство категорички тврдам дека подобро е да живеат смирен живот со еден родител или со парародител отколку во токсична семејна средина.  
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 151617
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.