IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Бременост
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бременост

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
Автор
Порака
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2013 во 07:19
сигурно и во Битола имате добри лаборатории, не мора да доаѓате до Скопје. Ако имате вишок пари за трошење, испитувањата можете да ги направите и во Систина или во Свети Лазар, се разбира со претходно закажување.
И еден пријателски совет од мене....ако е се во ред, ако нема некој здравствен проблем, немојте да си го губите времто по разни гатачки, гледачки и надрилекари....верувај дека природата ќе си го направи своето...кога - тогаш...
среќно...да
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2013 во 15:45
Барај го Хаџи Лега во Ремедика.....
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
MMira Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Декември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MMira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2013 во 15:10
Здраво, сакам да прашам нешто, во голема паника сум, па да ми кажете од ваше искуство. Со дечкото имавме незаштитени односи и се плашам да не сум бремена. Кога најрано се забележуваат симптомите за бременост..и на пример, дали промената на миризбата на урината е некако знак или можеби се работи за некоја инфекција или бактерија. Ве молам за мислења. Голема благодарност од напред.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2013 во 19:45
Симптомите се кај секого различни. Мирисот може да се промени и од присуство на бактерија.
Следен пат кондомче или пилули и мирна глава.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2013 во 12:12
а да си земеш од аптека еден тест за бременост....збунетост
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
katerina116 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај katerina116 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2014 во 22:17
moze-li-da-mi-pomognete-neznam-sto-da-pravam-ne-sum-sigurna-koga-imav-odnos-dali-momceto-mi-sfrsi-vatre-toj-mi-veli-deka-ne-e-n-se-plasam-gi-citav-simptomite-za-bremenost-i-mislam-deka-gi-imam-no-menstruaciata-mi-dojde-na-vreme-duri-i-dva-dena-porano-dali-ima-sansi-da-sum-bremena?





Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2014 во 22:31
Штом си читала за симптоми тогаш ќе си прочитала дека тоа е 99,9 проценти невозможно. А уште посигурно е дека до сега ќе си земела тест за бременост.
Троловска работа.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Makedonka111 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Ноември.2014
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Makedonka111 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2015 во 20:17
Деевојки,имам прашања до вас.Вака,со дечкоми пробуваме веќе повеќе месеци да останам бремена.Последниов месец ми дојде еднаш по една капка,и по 15дена исто така,незнам дали сум бремена,или ншто друго е во прашање ве молам за совееетттт.БЛАГОДАРАМ МНОГУ!
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2015 во 22:24
Proba so test za bremenost pred da ti gledame na gravchinja?
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
ANA_MARIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1275
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANA_MARIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2015 во 22:29
Originally posted by Makedonka111 Makedonka111 напиша:

Деевојки,имам прашања до вас.Вака,со дечкоми пробуваме веќе повеќе месеци да останам бремена.Последниов месец ми дојде еднаш по една капка,и по 15дена исто така,незнам дали сум бремена,или ншто друго е во прашање ве молам за совееетттт.БЛАГОДАРАМ МНОГУ!

Тест за бременост ќе ти даде одговор на првото прашање или си бремена и не , ако си со среќа но ако не е тоа во прашање не би било лошо да посетиш гинеколог намигнување
Mи е гајле
И за универзумот и законите кои го движат,
Гајле ми е ако утре запре светов
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2015 во 22:34
Direkno na ginekolog ako si bremena ke moras da primish terapija poradi krvarenjeto
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
Makedonka111 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Ноември.2014
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Makedonka111 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2015 во 23:48
Vi blagodaram,kje gi primenam vasite soveti,pa ke ve informiram!
Кон врв
Makedonka111 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Ноември.2014
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Makedonka111 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2015 во 19:02
Бремена сум! :***
Кон врв
BIBI_G_3 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 21.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2372
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBI_G_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2015 во 23:02
Честитки Македонка! Со лесно нека ти е, па сети с на нас овде за мекици кога ќе ддојде ред
НЕПОПРАВЛИВ ОПТИМИСТ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,264 секунди.