IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Дали е квалитетно средното образование
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали е квалитетно средното образование

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
Автор
Порака Обратен редослед
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали е квалитетно средното образование
    Испратена: 08.Септември.2014 во 00:19
i po tri celi godini od posledniot post ke kazam deka..bez ucebnici so sovremeni metodi i novini vo vrvot na tehnikta i tehnologijata vo svetot nema napredok.Ucenje od skripti ..od ucebnici na srpsko-hrvatski...od nekakvi kopii i tetratki(a kompjuteri ima neli za sekoj ucenik)..nema napredok.не
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2011 во 22:21
си имавме ние квалитетно средно образование, ама видела жабата коњите се потковуваат па и таа кренала нога... кој како просетал троа низ дуњава, а го ставиле министер за образование, веднаш внесува промени... турли - тава стана образованието...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2011 во 14:26
Profesori, profesori, profesori.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Alex1970 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alex1970 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2011 во 17:24
Според вас кој се најважните три особености на одлично средно училиште?
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2010 во 21:49
Treba ushte mnogu za da dobieme kvalitetno obrazovanie.
No, sepak nie kako narod sme trpelivi i veruvam deka i toa kje go dochekame.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2010 во 23:10
Не е. тага
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2010 во 15:16
Далеку е од квалитетно. А, за стручност и да не збориме. Методика никаква...........ама мора да признаеме и децата ни се ...............што да ти расправам.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 15:34
викаат дека било кавлитетно некогаш, а за сега е само да се крсти човек пд премногу знаење.
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 13:30
da,mnogu e kvalitetno,posto imame visoko strucen kadar od pedagozi..sto da vi pricam.
mora i tuka da sme nekade na vrvot...среќа
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 13:17
Од квалитет глава боли.

 И со толкав број изостаноци ние велиме дека е квалитетно средното образование?збунетост
Читам и не ми с еверува како се префрла вината од еден на друг. Демек децата не научиле што е ред во основното образование?!збунетост
па знаат ли господата директори на средните училишта дека и во основните училишта се случува истото-родителите ги оправдуваат изостаноците и дека наставниците не можат ништо.
За воља на вистината најредовни се најмалецките- тие и болни доаѓаат во училиште и родителите од причина што немаат кој да им ги чува водат сметка тие да се на работа, а децата во училиште.
Потоа веке кога нема даскали-чувачи почнуваат нередовните отсуства.

Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2009 во 22:16
Mislam deka da.
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2009 во 06:32
Гледам, читам, не верувам...
не сум доспан изгледа...
и пак читам...
Originally posted by ABC ABC напиша:

Апсурдно е ученик што сака да учи медицинско училиште,власта да го присили да учи за дограмаџија или земјоделец,скратувајќи паралелки во одредена струка на средно образование.

ај си викам читај понатаму...
и читам, читам, а сонцето полека изгрева (6 часот е нели)...
и одеднаш се' ми станува јасно...
Originally posted by ABC ABC напиша:


Зошто приемни испити?.......Па младите гледаат перспектива бе,не се затуцани како оние кој одредиле само неколку паралелки за средно медицинско. Ако треба Македонија може да отвори само средни медицински училишта оти за други нема потреба. Германија,Норвешка,Шведска, Финска,Франција и Италија имаат отворени огласи за вработување на лица со средна медицинска наобразба.

А бе тоа бил лекот...
сите медицинари да бидат, гуски и патки да менуваат...
Европа да ти имала потреба од нив...
какви економисти, правници, информатичари, машинци, технолози, математичари, историчари...
какви дограмаџии...
да ја спроведем новата идеја на генијалните поединци...
кој што бара, дајте му...

да ја исполниме неверојатно интелегентната идеја...
која блика со длабока перфидност...
која е плод на една исклучително длабока и содржајна анализа...
која ме остави без зборови...

а бе којсумјас...
каде ти беше паметот...
па сега ли дури сфати...
иднината на Македонија...

е во бришењето на дупе на Европејците...
браво за генијалните идеи...
ма браво...

П.С.No1. Тврдам, ваквите луѓе генијалци, кои се очигледно образовани, начитани, информирани...
такви ни фалат во министерството за образование...
П.С. No2. Ама кога подобро ќе размислам...
па можеби и не ни фалат, ги има ...а...???


Изменето од којсумјас - 21.Август.2009 во 06:40
Кон врв
ABC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ABC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2009 во 03:09
Зошто приемни испити?Зошто да се бара висок просек?Знаете ли од кој кадар со средна стручна спрема во ЕУ има најголема потреба?Па младите гледаат перспектива бе,не се затуцани како оние кој одредиле само неколку паралелки за средно медицинско.Ако треба Македонија може да отвори само средни медицински училишта оти за други нема потреба.Германија,Норвешка,Шведска,Финска,Франција и Италија имаат отворени огласи за вработување на лица со средна медицинска наобразба.Платите се прилично високи за ваквиот кадар барем за наши услови.Зошто на младите средношколци да не им се оствари животниот сон,само затоа што во основно даскалите немале корист од нивните родители па не им пишувале само високи оценки за просек?Или можеби само одликашите се однапред одредени да бидат медицински сестри,иако паѓаат во несвест штом им спомнеш инекција а па камо ли да видат крв.Кој се критериумите за некој да стане медицинска сестра или “брат“?Одлично познавање на математика или добро да цртал во основно?На крај краева,сигурно сите од оние кој ги исполниле условите не се спремни да му сменат “патка“ на парализиран или болен човек,да му ја погодат вената и да му дадат терапија на некој болен од СИДА или од Хепатит Ц,за што всушност ќе се однесува нивната едукација во следните години.За тоа ли треба просек?


Изменето од mamamd - 21.Август.2009 во 06:46
Кон врв
emm4e Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emm4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2009 во 16:55
konecno realno kazano
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,453 секунди.